شهدای مدافع حرم<< بخش

مراسم سومین سالگرد مسافرتاسوعای حرم زینبی، مدافع حریم آل الله شهید سجاد طاهرنیامژدهی روز پنجشنبه ۹۷/۷/۲۶ ساعت ۱۵ عصر درگلزارشهدای رشت برگزارمی شود.

سومین سالگرد شهادت سرلشکر شهید حاج حسین همدانی با حضور مسئولان کشوری و لشکری در حسینیه امام همدان برگزار شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با تاکید بر لزوم تبعیت از سیره شهدا گفت: مطالعه زندگی شهدای مدافع حرم سبب می‌شود تا سیره شهدای کربلا در ذهن انسان تداعی شود.

مراسم پاسداشت سومین سالگرد شهادت «حاج حسین همدانی» و نکوداشت شهیدان مدافع حرم آل محمد (ع)، ۱۹ مهرماه در خیابان سمیه، تالار اندیشه برگزار می‌شود.

آقا سجاد به کمال شخصیتی و فکری رسیده بود و آماده بود برای شهادت. خدا هم خواسته او را اجابت کرد.

حال که صدای پای قافله کربلا می‌آید، شهدای مدافع حرم این اصحاب آخرالزمانی سیدالشهدا«ع» از راه می رسند تا بار دیگر تاریخ شاهد مردانی باشد که در دفاع از ولایت اگر هزاران بار تکه تکه شوند دست از امام زمان خویش برنخواهند داشت.

می‌گفت: نمی‌توانم در برابر وضعیت ناگوار شیعیان در سوریه و عراق آرام بنشینم. محمدحسین چهار سال قبل از شهادتش در تب و تاب اعزام به جبهه مقاومت بود. ابتدا نگران بودیم، اما کاری کرد که هنگام رفتن همه راضی شدیم.

مرتضی حسین‌پور فرمانده عملیات قرارگاه حیدریون در سوریه و فرمانده شهید محسن حججی بود. پیش از شهادتش نقشه شوم داعش را برای به‌راه‌انداختن حمام خون بر هم زد.

فردا شب دوباره رفتیم هیئت، با اینکه شب حضرت رقیه(سلام الله علیها) نبود اما مداح بازروضه حضرت رقیه(سلام الله علیها) رو خوند و بعد روضه دیگه ای رو شروع کرد…

۲۱ تیر ۱۳۷۰ به دنیا آمد، در ۲۱ سالگی لباس دامادی پوشید و ۲۵ سال بیشتر نداشت که پدر شد؛ اما در ۲۶ سالگی به قهرمان شماره یک ایران تبدیل شد و مدال نمایندگی شهدا را بر گردن بریده‌اش انداخت.

سردار سلامی با اعلام اینکه دشمن می‌خواهد با انجام عملیات روانی این تصور را در ذهن‌ها ایجاد کند که نظام جمهوری اسلامی ایران سست شده است تصریح کرد: آن‌ها می‌خواهند ملت ایران را در مقابل نظام قرار دهد تا مسئولان مجبور به مذاکره با آمریکا شوند.

سرنوشت این شهید در صحنه اسارت در عین مجروحیت رقم خورد. جنایتکاران داعشی در ۱۸ مرداد سال گذشته محسن حججی را به شهادت رساندند و سر و دست‌هایش را از بدن جدا کردند.

یک تهیه‌کننده سیما با ‌اشاره به مظلومیت شهدای مدافع حرم تاکید کرد که برای ساخت مجموعه شهید حججی زندگیم را می‌گذارم.

در اواخر تیرماه ۱۳۶۶، قطعنامه ۵۹۸ با موضوع خاتمه یافتن «اقدامات نظامی بین ایران و عراق» از سوی شورای امنیت سازمان ملل صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،سریال «شهید حججی» در ۲۶ قسمت توسط مهدی کیا مراحل نگارش را سپری می‌کند.

سردار شاهرخ دایی‌پور از فرماندهان ایرانی حاضر در سوریه امروز جمعه در جریان مقابله با داعش در شهر البوکمال سوریه به شهادت رسید.

«از فرماندهان خواهش می‌کنم که اگر خداوند توفیق شهادت را نصیبم کرد، اگر جنازه‌ام دست دشمنان اسلام افتاد، به هیچ وجه حتی اندکی از پول بیت‌المال را خرج گرفتن بنده‌ی حقیر نکنند.»

«محمدحسین» نام فرزند دوم این شهید بزرگوار است که سه ماه بعد از شهادت پدر چشم به جهان گشود و با جانفشانی پدر، فرزندش مثل دیگر فرزندان ایران زمین در آرامش و امنیت به دنیا آمد.