شهدای مدافع حرم<< بخش

خداحافظ ای زندگانی بی محتوا، تورا برای همیشه ترک میکنم. تو به راه خود باش من هم راهم را از سفر به سوریه مشخص خواهم کرد که وصل مستقیم به خدای یکتا خواهد داشت. انشاءالله. ۹۴/۱۰۲ ((قبل از رفتن به سوریه))

دومین سالگرد شهادت مدافع حرم ، یدالله قاسم زاده امروز( پنجشنبه) در تهران برگزار می شود. شهید یدالله قاسم زاده اصالتا اهل رشت از استان گیلان و ساکن تهران بود.

فرمانده لشکر عملیاتی سپاه قدس گیلان با اشاره به حضور جوانان ایرانی در محورهای مقاومت، گفت: میدان مبارزه با کفر به واسطه وجود همین جوانان هیچگاه خالی نمی ماند.

سردارشهیدنظری سال ۸۹ به دلیل بیماری قلبی تحت عمل جراحی قرار گرفت، با این حال از کار و فعالیت دست نکشید. سال ۹۴ برای دفاع از حریم اهل بیت (ع) عازم سوریه ‌شد. ایشان تا لحظه شهادت پنج بار به سوریه اعزام شدند و دو بار هم مأموریتش را تمدید کردند. در عملیات های مختلف شرکت داشتند در نهایت در آخرین عملیات در بو کمال سوریه با اصابت خمپاره ۸۱ با دو تن از همرزمان خود به درجه ی رفیع شهادت نائل شدند.

شمس‌الدین با تأکید بر اینکه امروز کشورهای استکباری از مقابله نظامی رویارو با جمهوری اسلامی ایران عاجز مانده‌اند بیان کرد: این ناتوانی سبب شده است تا آن‌ها جنگ با ایران را به عمق استراتژیک جمهوری اسلامی ببرند.

فرمانده دانشگاه افسری امام حسین (ع) با اشاره به رشادت و مجاهدت‌های مدافعان حرم تصریح کرد: اگر هوشیاری و بصیرت این جوانان برومند نبود و اگر خون‌های مقدس آن‌ها در دفاع از حرمین شریفین تقدیم نمی‌شد ممکن نبود امروز در مسیر اربعین باز شود و یا از عتبات عالیات آثاری باقی‌مانده باشد.

روز یک شنیه(۱۳ آبان) ساعت ۱۴:۳۰ در مسجد جامع گوراب زرمیخ با حضور خانواده معظم شهدای مدافع حرم و شهدای دفاع مقدس، جانبازان، ایثارگران، مسئولان و اقشار مختلف مردم برگزار می‌شود.

از فرمانده‌ محترم این عملیات و یا «حاج قاسم» درخواست دارم فرصت دیدار با امام و سیدمان را برای خانواده ‌این حقیر ایجاد کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به مجاهدت‌های این شهدا، خاطرنشان کردند: اگر آنجا کسانی فداکاری نمیکردند، امروز شوکت و هیمنه‌ی محبّت اباعبدالله(ع) این چنین دنیا را فرا نمی‌گرفت.

بخشی از شهدای مدافع حرم اهل بیت در سوریه و عراق وشهدای جبهه مقاومت اسلامی، سال‌های گذشته در پیاده روی اربعین شرکت داشته و چه بسا رزق شهادتشان را از سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) گرفته‌اند.

مراسم سومین سالگرد مسافرتاسوعای حرم زینبی، مدافع حریم آل الله شهید سجاد طاهرنیامژدهی روز پنجشنبه ۹۷/۷/۲۶ ساعت ۱۵ عصر درگلزارشهدای رشت برگزارمی شود.

سومین سالگرد شهادت سرلشکر شهید حاج حسین همدانی با حضور مسئولان کشوری و لشکری در حسینیه امام همدان برگزار شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با تاکید بر لزوم تبعیت از سیره شهدا گفت: مطالعه زندگی شهدای مدافع حرم سبب می‌شود تا سیره شهدای کربلا در ذهن انسان تداعی شود.

مراسم پاسداشت سومین سالگرد شهادت «حاج حسین همدانی» و نکوداشت شهیدان مدافع حرم آل محمد (ع)، ۱۹ مهرماه در خیابان سمیه، تالار اندیشه برگزار می‌شود.

آقا سجاد به کمال شخصیتی و فکری رسیده بود و آماده بود برای شهادت. خدا هم خواسته او را اجابت کرد.

حال که صدای پای قافله کربلا می‌آید، شهدای مدافع حرم این اصحاب آخرالزمانی سیدالشهدا«ع» از راه می رسند تا بار دیگر تاریخ شاهد مردانی باشد که در دفاع از ولایت اگر هزاران بار تکه تکه شوند دست از امام زمان خویش برنخواهند داشت.

می‌گفت: نمی‌توانم در برابر وضعیت ناگوار شیعیان در سوریه و عراق آرام بنشینم. محمدحسین چهار سال قبل از شهادتش در تب و تاب اعزام به جبهه مقاومت بود. ابتدا نگران بودیم، اما کاری کرد که هنگام رفتن همه راضی شدیم.

مرتضی حسین‌پور فرمانده عملیات قرارگاه حیدریون در سوریه و فرمانده شهید محسن حججی بود. پیش از شهادتش نقشه شوم داعش را برای به‌راه‌انداختن حمام خون بر هم زد.