اجتماعی<< بخش

عملیات فتح المبین با هدف آزادسازی بخش وسیعی از مناطق اشغال شده در ۲ فروردین ماه آغاز شد.

همسر سردار شهید حسین املاکی: یک صندوق لباس از ایشان دارم . می روم لباس ها را مرتب می کنم و باایشان صحبت می کنم . کت و شلوار دامادیش هست . پیراهن دامادیش هست .

ساعت رسمی کشور در ساعت ۲۴ روز اول فروردین یک ساعت به جلو کشیده می‌شود.

با حضور رئیس جمهور، پروژه ملی راه‌آهن تهران – کرمانشاه امروز افتتاح شد.

ماه رجب یکی از ماه‌های حرام است که دیه در آن به میزان ۳۳ درصد افزایش می‌یابد و باید یادمان باشد ۲۸ اسفند یعنی شروع سفرهای نوروزی همراه با آغاز ماه رجب است.

نمایندگان کارگری و کارفرمایی امروز در حالی برای یازدهمین بار با هدف تعیین دستمزد سال ۹۷ کارگران جلسه خواهند داشت که پیشنهادات مختلفی را برای بسته مزدی حداقل بگیران و سایر سطوح مزدی در نظر دارند.

عامل شهادت مأموران نیروی انتظامی در جریان آشوب دراویش در خیابان پاسداران در جلسه امروز محاکمه خود با انکار اعترافات قبلی خود گفت: من عاشق اعدامم و عذاب وجدان هم ندارم.

مشکلات فضای مجازی، بازداشت مشایی، رقص مرگ اروپا با برجام، ۱۱ معیار تشخیص رجل سیاسی، عذرخواهی دولت، تاوان برخورد با مافیای شهرداری، ناتوانی مردم در خرید مسکن،چالش ها وفرصت های اقتصاد در سال ۹۷ و هجوم برای بستن تلگرام عناوین اصلی بسیاری از روزنامه های امروز کشور است.

دویست و هفتادوسومین جلسه شورای عالی کار و دهمین نشست این شورا برای تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۷ درحالی بدون نتیجه به کار خود پایان داد که وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از نزدیک شدن دیدگاه و آرای شرکای اجتماعی دولت ( نمایندگان کارگران و کارفرمایان ) به یکدیگر­خبر داد .

تلگرام اعلام کرد که ایران و چند کشور دیگر حق خرید ارز رمزنگار «گرم» را از پلت فرم این شرکت ندارند.

ابراهیمی با بیان اینکه در حال حاضر جهادگران بسیجی در مرحله ساخت مسکن برای مددجویان بهزیستی در کرمانشاه هستند افزود: تا پایان سال ۲۰ واحد مسکونی در فاز اول آماده و مورد بهره‌برداری زلزله‌زدگان نیازمند قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم رودبار در مجلس با اشاره به اینکه استان گیلان در حال حاضر بیش از ۳ هزار مراکز دانشگاهی دارد گفت: کاهش رشد جمعیت در گیلان دانشگاه‌ها و مدارس را خالی کرده است.

تاسف‌آورتر اینکه باز می‌گویند در خط امام حرکت می‌کنیم. به چه قیمت می‌خواهیم تعدادی سرمایه‌دار فراری را وارد وطن کنیم. به قیمت از دست دادن حزب‌الله و دلسردی نیروهای انقلابی!

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، جمعیت ایران از مرز ٨١ میلیون نفر گذشت.ساعت جمعیتی، در هر لحظه جمعیت ایران را بر اساس برآورد رشد جمعیتی، نمایش می دهد.

روز جمعه در استان‌های آذربایجان‌غربی و شرقی، اردبیل، چهارمحال و بختیاری، کردستان، کرمانشاه، ایلام، زنجان، همدان، لرستان، خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، مازندران، قزوین، البرز و تهران شاهد بارش خواهیم بود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،تکنسین‌های اورژانس از ساعت ۱۶ در ۱۷۳ نقطه تهران مستقر شده و اقدام به امدادرسانی به حادثه دیدگان چهارشنبه آخر سال کنند البته آتش‌نشانان هم در نقاط پرتردد شهر حضور خواهند داشت.

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی رشت با اشاره به افزایش آتش‌سوزی‌ها نسبت به سال گذشته از ثبت ۴۵ سانحه آتش‌سوزی در رشت براثر رها کردن بالن آرزوها خبر داد و گفت: یک خودروی آتش‌نشان در محله معلولین مورد اصابت اکلیل سرنج قرارگرفته است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی از مقام معظم رهبری برای اعطای معافیت سربازی علیرضا کریمی تشکر کرد.