اقتصادی<< بخش

گروه خودروسازی ایران‌‌خودرو ۲۰ درصد تولیدات خود را از فردا به صورت فروش فوری به متقاضیان عرضه می‌کند.

رئیس اتاق مشترک ایران و چین مدعی است، ۳ ماه است صادراتی نداشته و با ندانم کاری بانک مرکزی، صادرات کشور قفل شده است؛ او معتقد است در صورت عدم اصلاح این شرایط، بهار سختی را پیش رو خواهیم داشت.

متمرکز شدن بر روی همین هفت بحران و تلاش برای حل کردن بخش‌هایی از آن می‌تواند زمینه برون رفت از معضلات امروز را به دنبال داشته باشد. البته و در صورتی که اطلاعات کمی و کیفی همین گزارش‌ها با بدبینی، ذهنیت‌گرایی و احتمالا نپذیرفتن بحران‌ها از سوی دستگاه‌ها، سازمان‌ها و شخصیت‌های بانفوذ در ساختار قدرت همراه باشد نه تنها امیدی به حل آنها نیست، بلکه می‌بایست منتظر باشیم در سال‌های آینده با گرفتاری‌های به مراتب دشوارتر در مقایسه با امروز روبرو باشیم

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی گیلان، گفت: قاسم آباد گیلان به عنوان روستای ملی چادر شب بافی ثبت می شود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات لایحه بودجه سال ۹۸ را تصویب کردند.

براساس دستور العمل جدید بانک مرکزی صادرکنندگانی که ارز بیشتری را به چرخه اقتصاد بازگردانند، بیشتر می‌توانند از مزایای این بانک استفاده کنند.

مدیرکل مرکز جرایم سازمان‌یافته گمرک از تحویل خودروهایی که با ثبت سفارش جعلی در گمرکات دپو شده‌اند، به عنوان قاچاق خبر داد.

جوان خلاق رودسری در ابتکاری جالب در حیاط خانه اش بر روی تنه درخت نارنج، ۲۷ نوع مرکبات پیوند زده و تولید می کند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال ابتیاع تعدادی هواپیما هستیم که هواپیماهای خوبی هستند و وارد آسمان کشور می‌شوند.

از آنجایی‌که اوپک اعلام کرد: تولید این سازمان در ماه ژانویه به شدت کاهش یافته است، قیمت نفت در معاملات امروز به بالای ۶۳ دلار رسید.

در روز‌هایی که صف خرید گوشت همگان را به تأسف واداشته و به تأکید بسیاری کارشناسان، تأثیرگرانی سرسام آور گوشت بر سفره بسیاری از ایرانیان دیده می‌شود، توقف ۱۷۰۰۰۰۰۰ کیلوگرم گوشت در گمرک را باید خبری شوکه کننده خواند!

۲۲۴ طرح با ۴۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه و سرمایه گذاری به مناسبت دهه فجر چهلمین سال انقلاب در گیلان به بهره برداری رسید.

معاون تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان از تولید ۱۵ هزار تن گوشت مرغ برای بازار شب عید خبر داد و گفت: قیمت مرغ تا پایان سال با قیمت ثابت ۱۲ هزار تومان عرضه می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه افزایش تسهیلات مسکن در برنامه است، گفت: هدف‌گذاری ما این است که قیمت مصالح ساختمانی را برای تعادل‌بخشی به بخش مسکن کاهش دهیم.

۲۲۴ طرح با ۱۲۸ میلیارد تومان سرمایه گذاری و هزینه به مناسبت دهه فجر در گیلان به بهره برداری رسید.

پروژه پارک شهید «اختر کاویان» انزلی با سرمایه‌گذاری شش میلیارد تومانی به حضور استاندار گیلان بهره برداری شد.

فرمانده سپاه گفت: رمز پیروزی و بقای انقلاب اسلامی همین فتح الفتوح اصلی انقلاب یعنی جذب دلهای جوانان مومن و انقلابی به این مسیر الهی است.

دستاوردهای زیادی در حوزه کشاورزی برای کشور به وجود آمده است که البته نیمتوان همه آنها را در یک متن جا داد اما مشخصا برکات دستاوردهای حوزه کشاورزی بیشتر از هر حوزه دیگر به مذاق مردم خوش آمده و در زندگی آنها ملموس است.