اقتصادی<< بخش

رضوی از نصب ۲۳ هزار و ۵۱۳ صندوق صدقات در سطح شهر خبرداد و افزود: درآمد صندوق‌های صدقات و کمک‌های مردمی طی ۹ ماه گذشته بالغ‌بر ۶ میلیارد ریال بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،طی شش ماهه سال جاری همچنان بخش نفت بالاترین نرخ رشد را به خود اختصاص داده است.

نایب‌رئیس اول کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی جزئیاتی از تخلف در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت را تشریح کرد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه با کاهش بارندگی سالانه در استان، کشاورزان گیلانی سال زراعی سختی را پیش‌رو دارند گفت: شالیکاران از منابع آبی موجود به‌منظور شخم‌زمستانه بهره‌مند شوند.

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: حقوق کارکنان دولت نسبت به دریافتی شان افزایش یابد، به طوری که کارمندان با دریافتی ۱۱ میلیون ریال ۲۰ تا ۳۰ درصد و با دریافتی ۴۰ تا ۵۰ میلیون ریال، بین یک تا ۲ درصد افزایش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،طبق بخشنامه جدید واردات، محموله‌های برنجی که تا تاریخ ۳ آذر وارد شده ترخیص می شوند، باید منتظر بود و دید آیا تاثیری در کاهش قیمت برنج خواهد داشت یا نه؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،باغداران مرکبات در گیلان به کار برداشت و ذخیره سازی مرکبات شب عید مشغول هستند.

کسری بودجه دولت یکی از دلایلی بود که موجب ارائه لایحه بودجه‌ای انقباضی شد تا فشار‌ها در سال پیش رو بیش از بیش تشدید شود. افزایش قیمت حامل‌های انرژی و همچنین استقراض از بانک مرکزی از جمله مواردی است که به نظر می‌رسد دولت برای رفع این کسری به آنها امید بسته است. با این همه تیم اقتصادی دولت هنوز روشی عملی برای جلوگیری از اثرات تورمی این افزایش قیمت‌ها ارائه نکرده است.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان مجلس با افزایش قیمت حامل‌های انرژی مخالفند، گفت: مردم تحمل افزایش قیمت‌ها را ندارند.

درپی مخالفت اکثریت نمایندگان مجلس شورای اسلامی با افزایش قیمت بنزین به ۱۵۰۰ تومان و از سویی اصرار دولت بر تغییر قیمت، پیشنهاد سهمیه‌بندی و فروش دونرخی بنزین در سال آینده که رئیس مجلس هم بر آن تأکید کرده، به‌طور جدی مطرح شده است.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس پیشنهاد جدید مجلس برای افزایش ۵۰ درصدی یارانه نقدی نیازمندان در سال ۹۷ را تشریح کرد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ با بیان اینکه دولت به‌دنبال تعدیل برخی هزینه‌ها در لایحه بودجه ۹۷ می‌باشد، گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه در جلسه امروز تلفیق از آمادگی دولت برای عرضه بنزین با قیمت ۱۲۰۰ تومان خبر داده است.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: با تمام قدرت باید در برابر کسانی که عادت به زیاده‌خواهی پیدا کرده اند، ایستاد.

در حالی که وضعیت بازار خودرو حاکی از افزایش قیمت ها می باشد و سازمان بازرسی نیز خبر از ورود به این بازار برای جلوگیری از افزایش قیمت ها داده اما دیروز وزارت صنعت در اطلاعیه ای خبرها درباره گرانی خودرو و ورود سازمان بازرسی را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،از اول دی ماه ۱۳۹۶ امسال تولید و واردات ۲۵ مدل خودرو فاقد استاندارد متوقف شده است.

قیمت هر کیلوگرم گوجه‌فرنگی در سطح شهر تهران به بیش از ۴ هزار تومان رسید، در حالی که قیمت این محصول در میادین میوه و تره بار ۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،رئیس جهاد کشاورزی رودسر با اشاره به فعالیت هشت هزار و ۵۰۰ بهره بردار فندق در این شهرستان، گفت: سالانه بین ۱۰ تا ۱۱ هزار تُن فندق در رودسر برداشت می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،یک کارشناس اقتصادی حامی دولت هشدار داد افزایش قیمت سوخت، افزایش ۷ درصدی تورم را به دنبال دارد.