اقتصادی<< بخش

امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت تحت دو عامل تنش‌های منطقه خاورمیانه و کاهش تولید نفت ونزوئلا افزایش یافت و بشکه‌ای ۶۶.۹۳ دلار به فروش رفت.

نشست شورای عالی کار در ساعات باقیمانده سال ۹۶ با تصویب افزایش ۲۰ درصدی حداقل دستمزد کارگران به استقبال بهار سال ۹۷ رفت.

نشست شورای عالی کار پس از گذشت ۸ ساعت مذاکره بازهم نتوانست اختلافات میان گروه‌های کارگری و کارفرمایی با دولت را کاهش دهد و توافق برای افزایش مزد کارگران به روز یا روزهای آینده موکول شد.

نمایندگان کارگری و کارفرمایی امروز در حالی برای یازدهمین بار با هدف تعیین دستمزد سال ۹۷ کارگران جلسه خواهند داشت که پیشنهادات مختلفی را برای بسته مزدی حداقل بگیران و سایر سطوح مزدی در نظر دارند.

دویست و هفتادوسومین جلسه شورای عالی کار و دهمین نشست این شورا برای تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۷ درحالی بدون نتیجه به کار خود پایان داد که وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از نزدیک شدن دیدگاه و آرای شرکای اجتماعی دولت ( نمایندگان کارگران و کارفرمایان ) به یکدیگر­خبر داد .

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه ​​​​​​​با یک هزارم بودجه دولت ۱۰۰۰ شغل ایجاد کردیم، گفت: دفاتر نمایندگی آستان برای خدمت به محرومان است.

این گزارش به بررسی ویژگی‌های اختصاصی طرح دو فوریتی «اعاده اموال نامشروع مسئولان» در مقایسه با طرح «رسیدگی به اموال مسئولان» که چند سال پیش به تصویب نمایندگان مجلس رسید، می‌پردازد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،یک مقام مسئول از کمبود برنج و نوسان قیمتی آن در ایام پایانی سال خبر داد!.

طرح ملی رجیستری گوشیهای تلفن همراه پس از “بلک‌بری”، “موتورولا”، “گوگل‌پیکسل”، “ال‌جی”، “نوکیا”، “هواوی”، “تکنو” و “سونی”، این بار به سراغ گلکسیهای S۹ و S۹+ رفت.

مدیر امور شعب صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت گیلان بابیان اینکه در ده‌ماهه سال جاری ۳۷ میلیارد تومان تسهیلات از طریق صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت گیلان پرداخت‌شده است، گفت: ۲۵ میلیارد تومان از این تسهیلات کارگشایی و ۱۲ میلیارد تومان آن برای خودکفایی و اشتغال‌زایی مددجویان و نیازمندان بوده است.

رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی از وقوع خشکسالی در ۹۷ درصد مساحت کشور خبر داد و گفت: باید اقلیم خشک و نیمه خشک ایران را بپذیریم و به جای مبارزه با این شرایط با آن سازگاری پیشه کنیم.

رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور با بیان اینکه تاکنون ۴۹ رقم بذر اصلاح شده برنج از سوی موسسه تحقیقات برنج در کشور معرفی شده است گفت: این موسسه در برنامه‌ای ۱۰ ساله قصد معرفی ۶۰ نوع رقم برنج بومی را دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،خروج اقتصاد از رکود نیاز به تغییر و تحول در نظام بانکی کشور دارد

آذری جهرمی با بیان اینکه روندها به ما می‌گویند امسال به طور کلی ۱۰۰ هزار شغل ایجاد شده است، تصریح کرد: پیش‌بینی‌ها به ما نشان می‌دهد برای سال آینده چنین رشدی را نخواهیم داشت.

«… سوال اصلی این است که معیار شما برای ارزیابی نوسانات نرخ ارز در دولت های مختلف چیست؛ واقعیت های موجود اقتصادی یا تمایلات و جهت گیری های سیاسی؟».

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی گفت:علی رغم اینکه التهابات اجتماعی اخیر پیش بینی می‌شد و ما به دولت در این باره تذکر داده بودیم اما اکنون دولت در تلاش است پس از این اتفاقات به مردم آدرس اشتباهی بدهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،به نقل از سازمان اداری و استخدامی، سید صدرالدین صدری نوش آبادی، معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص نحوه محاسبه و پرداخت عیدی کارکنان دولت گفت: عدد مطلق ‍‍پرداخت عیدی به کارمندان دولت، کلیه بازنشستگان، وظیفه بگیران، وراث وظیفه بگیران شهدا و جانبازان مبلغ هشت میلیون و […]

در حالی که سخنگوی دولت قیمت واقعی دلار را زیر ۴ هزار تومان می‌داند، کارشناسان ایرادات جدی را به مبنای محاسبات رایج قیمت ارز وارد کرده‌اند.