فرهنگی<< بخش

روحیه جهادی و انقلابی او بر همه مشهود و آشکار است، مردی که پیش از آنکه زیاد سخن بگوید، عمل می کند و پیش از آنکه مردم را به کاری توصیه کند، خود او در ابتدا عمل کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، مادر شهید «محمد عمویی» پس از ۳۶ سال فراغ با حضور در معراج شهدا با پیکر مطهر فرزند خود دیدار می‌کند.

شهید سید محمدتقی‌ مغیثی‌، شهریورماه‌ ۱۳۶۵ از طریق‌ بسیج شهرستان فومن به‌ جبهه‌‌ پیرانشهر اعزام‌ شد و در درگیری با دمکرات‌های‌ کردستان‌ از ناحیه‌‌ کمر مجروح‌ و مدتی را در بیمارستان‌ بستری شد، اما پس‌ از بهبودی،‌ دوباره‌ عازم جبهه شد و سرانجام در ۲۳ ‌دی‌ماه‌ ۱۳۶۵ در عملیات‌ کربلای‌ پنج در شلمچه‌ به‌ شهادت‌ رسید و آسمانی شد.

دوشادوش بزرگسالان غیرتمندی که در دوران هشت سال دفاع مقدس از جان و مال خود برای دفاع از آب و خاک ایران اسلامی گذشتند، جوانان و نوجوانان فراوانی نیز حضور داشتند که به رغم سن و سال کم به واسطه روح بلندشان از این قافله پر افتخار عقب نماندند؛ نوجوانانی مثل علی جرایه که به عنوان کم سن و سال‌ترین شهید ایرانی دفاع مقدس معرفی می‌شود.

همایش استانی مجمع رهروان امربه معروف و نهی از منکر استان گیلان عصر دیروز(پنج شنبه۹۷/۴/۲۱)با حضور حضرت آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت ،سردار سرلشکر مصطفی ایزدی معاون راهبردی ستادکل نیروهای مسلح در حسینیه حضرت ابولفضل(ع) سپاه قدس گیلان برگزار شد

گفت: «یه چیزی بگم از تخریب بیرونم نمی‌کنی؟» مغزم گُر گرفت. گفتم این دفعه دیگر چه اعتراف تکان‌دهنده‌ای دارد؟! خودم را کنترل کردم و گفتم: «بفرما. ناراحت نمی‌شم.»

فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) با اشاره به نقش بی‌نظیر مردم در مسائل مختلف امنیتی، سیاسی و اقتصادی و همراهی با مسئولان نظام و انقلاب گفت:باید دولتمردان کارها را به مردم واگذار تا مشکلات به دست آن‌ها حل شود.

امام جعفر صادق(ع) هم‌زمان با ۲۵ شوال سال ۱۴۸ هجرى قمری به شهادت رسیدند و در کنار پدرشان، امام باقر(ع)و دو امام دیگر در قبرستان بقیع دفن شدند.

نخستین نشست اعضای شهرستانی مجمع رهروان امربه معروف و نهی از منکر استان گیلان با سخنان سردارسیدعلی آقازاده در رشت برگزارشد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به معضلات موجود در حوزه حجاب و عفاف گفت: اختلاط زن و مرد به‌ویژه در سواحل در هیچ کجای قانون اسلام پسندیده نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،یادواره ی سردار شهید میثم محمد بیگلو ، ۹۶ شهید عملیات رمضان و شهدای آموزش نظامی استان گیلان با سخنرانی سرلشگر ایزدی معاون راهبردی و اشراف فرماندهی معظم کل قوا در رشت برگزارمی شود.

شهید عزیز درویش نیا که در زمان اعزام به جبهه فقط ۱۶ سال سن داشت در ۱۰ شهریور ۱۳۶۵ در عملیات کربلای دو و در ارتفاعات حاج عمران به همراه جمعی دیگر از رزمندگان لشکر ۱۶ قدس به شهادت رسید و پیکر پاک و مطهرش در ارتفاعات حاج عمران جا ماند.

محمد علی اکبر خواه گلسفیدی: خدایا تو را به حرمت مولایم مهدی (عج) این تخم های نفاق و این دسته بندی ها را از میان این امت بردار

سرباز شهیدحجت اله اسکندری: صبر ایوب گونه داشته باشند تا بتوانید با تمام مشکلات جامعه که از سوی قدرتهای بزرگ برما تحمیل می شود دست پنجه نرم نموده و در هدفهایی که در پیش گرفتید پیروز شوید که در غیر این صورت به دامن شیطان افتادن است

شهید والامقام سید حسین سید پور از نظر اخلاقی و مذهبی و اجتماعی بسیار عالی بود و با همه مهربان بود و دوست داشت رابطه اش را با خدا از نظر عبادت نزدیک کند

شهید انصاری استاندار اسبق گیلان و شهید نورانی معاون عمرانی‌اش سحرگاه پانزدهم تیر ماه سال ۱۳۶۰ در چهارمین روز از ماه مبارک رمضان ، یک هفته پس از انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی، در مسیر عزیمت به استانداری به دست منافقان کوردل در خیابان لاکانی رشت به شهادت رسیدند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیغام شفاهی از اقدام پیگیرانه و حضور میدانی امام‌جمعه‌ی خرمشهر برای حل مشکل آب شرب این شهر، آبادان و روستاهای هم‌جوار آنها قدردانی کردند.

شهر مهران دروازه عتبات عالیات برای عاشقان حسینی یادمانی از سه هزار شهید کشور است که جان دادند اما خاک نداند.