فرهنگی<< بخش

آئین مراسم هفتمین روز شهادت شهید جانباز«محمدرضاربیعی مقدم» عصر امروز با حضور خیل وفاداران به آرمانهای امام(ره) و شهدا در مسجد چهارده معصوم روستای کویه سفلی از توابع رودسر برگزارشد

امام رضا(ع) پس از آنکه سه ندای آسمانی در آخرالزمان را معرفی کرد، فرمود: در این موقع فرج (و آزادى) مردم فرا مى‌‏رسد و آنان که مرده‌‏اند دوست مى‏‌داشتند که در آن وقت زنده مى‌‏بودند و خداوند دل‌هاى مردم باایمان را التیام و شفا مى‌‏بخشد.

امام جمعه بندرانزلی با اشاره به تاسیس دفتر اتحادیه اروپا، خاطرنشان کرد: این دفتر قطعا محلی برای جاسوسی از نوع سیاسی اقتصادی امنیتی و فرهنگی خواهد شد و شاید امروز به بهانه کشاورزی ورود کنند اما قطعا محلی برای جاسوسی‌های آیندشان می شود.

شهید ابراهیم طالبی در تاریخ ۱۷/۸/۱۳۶۱ در عملیات محرم در منطقه موسیان با اصابت گلوله تانک به کنار وی و ترکشهای آن گلوله به بدن مبارک ایشان اصابت می کند و با نوشیدن شربت شهادت در دانشگاه الهی سرافراز و سربلند حضور یافت. پیکر پاک مطهر این شهید بزرگوار پس از تشییع با شکوه در زادگاهش در روستای سوخته کیش به خاک سپرده شد.

رضاحق‌جو مسئول حراستِ شهرداریِ رشت در اقدامی پسندیده و ارزشمندلوح تقدیر و سکه‌ی طلای مراسم«تجلیل»خود را در رشت تقدیم فرزند گرامی مدافع حرم شهید سجاد طاهر نیا کرد.

به ناگاه «پدرم سربلند کرد و همدیگر را (درآن هیاهو )یافتیم. لحظه های سختی برای مان سپری می شد بویژه آن که “دستان من و شانه های پدرم هردوبه نشانه ” عشق و التماس!” باهم تکان می خورد.!

۲۶ آبان ماه در تقویم دفاع مقدس سالروز شکست حصرسوسنگردکه به فرمان حضرت امام خمینی(ره) و رزم حماسی رزمندگان اسلام به ثمر نشست امیر شهید عبدالله عیسی پور کاکرودی از فرماندهان شاخص گیلانی در این عملیات غرورآفرین است که برگ زرین دیگری از نقش پرافتخار فرزندان دیار سردارجنگل درحوادث سخت دفاع مقدس است.

سخنی دارم با شما مادران و مادران آینده انقلاب: شما باید زندگی را در زیر سایه اسلام عزیز شروع کنید و فرزندانی پاک و حافظ قران و اسلام را به جامعه تقدیم دارید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، در پنجمین روز از سومین ماه بهاری سال ۱۳۳۴، خبری در روستای کاکرود از توابع شهرستان رودسر پخش شد که منجر به خوشحالی اهالی روستا شد. خانواده اسدالله عیسی پور صاحب فرزند پسر شده بودند. نام این فرزند را عبدالله گذاشتند. فرزندی که بعدها باعث افتخار و سرافرازی روستای کاکرود، […]

آیا امام جمعه رشت همانگونه که برای عدم حضور دو نفر از اعضای جلسه شرط گذاری کرد برای دیدار با برخی از کسانی که در فتنه ۸۸ در استان دستی بر آتش داشتند نیز شرط‌گذاری کرد؟!

آقایان بر چه اساس و با استناد به کدام شاهد و سند میدانی به جای آنکه همه تلاش و توان خود را صرف رسیدگی به امور زلزله‌زدگان مصیبت دیده و اکثرا محروم کنند، انبوهی از اظهارات خلاف واقع را بر سر این بندگان مظلوم خدا آوار کرده‌اند؟!

مراسم تشییع پیکر مطهر اسوه مقاومت و پایداری جانباز ۷۰درصد«حاج محمدرضا ربیعی مقدم» در میان استقبال کم نظیر مردم قدرشناس شهرستان رودسر برگزار و در گلزارشهدای روستای کویه سفلی به خاک سپرده شد.

رئیس بنیاد شهید رودسر : پیکر شهید«محمد رضا ربیعی مقدم»ساعت ۳۰/ ۹ صبح فردا از مقابل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان رودسر تشییع می‌شود

مدیر اجرایی موکب نورالزهرا در کربلا گفت: حسینیه گیلانیان برای خدمات رسانی دائمی به زائران گیلانی عتبات در شهر کربلا احداث می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،یادواره شهدای منطقه پایین زربیجار شهرستان املش برگزار شد.

شهید بهنام کشاورز رضایی در پانزدهم آبان ماه ۱۳۶۲ در عملیات والفجر۴ به شهادت رسید.

خدای من اگر چه در مسیر طاعت و عبادت تو اعمال من بسی ناچیز است. اما در عوض امید من به تو بسی روح افزا و شوق انگیز است با این نیت وصیت نامه‌ام را شروع می‌کنم.

مبارزه با دشمنان آرزوی بنده بود و فقط خدا می داند برای این آرزو چقدر ضجه زدم و التماس کردم. ممکن است بعضی ها به شما طعنه بزنند اما اهمین ندهید بنده به راهی که رفتم یقین داشتم.