فرهنگی<< بخش

n00535399-b

«فَوَجَدْتُهَا فِی تَرْکِ الْمَعْصِیَهِ» گناه مزه عبادت را از انسان می‌برد…شخصی نزد پیغمبر(صلی الله علیه و آله) آمد و گفت چرا من از مرگ می‌ترسم؟ فرمود «أَ لَکَ مَالٌ»(خصال صدوق، ج‏۱، ص‏۱۳) تو سرمایه داری؟ گفت بله پول دارم فرمود بخاطر همین است چون پول داری می‌ترسی.

۱۳۹۶۰۴۳۰۰۰۰۵۸۴_Test_PhotoH

امام‌جمعه موقت بندرانزلی بابیان اینکه انقلابی بودن و انقلابی ماندن، هزینه دارد و باید خیلی از مشکلات را به تن خرید گفت: اگر روحیه انقلابی و عمل انقلابی را کنار بگذاریم قطعاً ضربه خواهیم خورد.

۹۶۹۹۱_۷۲۶

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، شهید مرحمت ثانی مزار پاکش در شاندرمن است . او از خود یک پسر و یک دختر به یادگار گذاشته است .او از خود پنج قطعه عکس بر جای گذاشت . در رابطه با او یک برگ تصویر شناسنامه و یک برگ زندگی نامه نیز موجود است .

۱۳۹۶۰۴۳۰۰۰۰۰۳۴_Test_PhotoH

میرصالحی با بیان اینکه القاعده، النصره، وهابیت و داعش از جمله گروه‌های تکفیری هستند که با هدف جدا کردن مردم از دین مبین اسلام شکل گرفته‌اند، اظهار داشت: بسیاری از بزرگان وهابیت به صهیونیست وابسته بوده و داعش به لحاظ تجهیزات نظامی از آمریکا و اسرائیل تغذیه می‌شود.

۳۴۶

شهید علی محمد اکبری مقدم در تاریخ ۱۳۵۱ در روستای میر سرای چوبر شهرستان شفت و از خانواده مذهبی دیده به جهان گشود…

۱۳۹۶۰۴۲۹۰۰۰۰۸۳_Test_PhotoH

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رودسر و املش از برگزاری مراسم بزرگداشت امامزادگان و علم واچینی سرتربت املش در ۳۰ تیرماه جاری خبر داد.

farhangnews_261851-657292-1500100378

«دست ما بدهید ببینید چه خواهد شد… ما با همین اوقاف این فقرا را غنی‌شان می‌کنیم.»

re562

امام در سالهای آخر عمر خود شدیداً لاغر و ضعیف شده بود و به تعبیر یکی از افرادی که امام را درآن روزگار دیده بود از او چیزی نمانده بود جز سرش، کنایه ازاینکه بدن کاملاً فرسوده ونحیف شده بود. سراسرزندگیش به دشواری وسختی ورنج آفرینی گذشته بود. ودرسالهای آخر عمربر میزان محدودیت واحضار وتهدید او اضافه می شد که این خود بر خستگی ورنجش می افزود.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-11-30 10:34:55Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

هویت پیکرهای مطهر ۱۰ شهید تازه تفحص شده از استان اصفهان که در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیده‌اند شناسایی و مشخصات آنان اعلام شد.

n00533773-b

ابتدای این هفته خبر تلخی از متروی شهرری منتشر شد. اما این حادثه تلخ ۲ حاشیه شیرین داشت که نباید از ان غفلت شود.

farhangnews_261843-657257-1500097098

کتاب “روزی که آمدی” براساس زندگینامه و خاطرات شهید علی‌اکبر صابری از شهیدان عملیات کربلای ۴ به همت سیده فاطمه حسینی به نگارش در آمده است.

farhangnews_261886-657341-1500121221

علی‌ اکبری با بیان این که ۶ قطعه از گلزار شهدا پر شده است، گفت: امروز، طبق درخواست خانواده شهید رمضانی، مادر شهید در قطعه ۲۵ و کنار دیگر خانواده شهدای دوران دفاع مقدس به خاک سپرده شد

۲۵۱۵۴۲۴

آنچه تاکنون قطعی شده این است که «مریم میرزاخانی» نابغه ریاضی ایران و جهان تا روز شنبه هفته آینده در امریکا به خاک سپرده می شود.

۴۰۸۳۳۱_۴۶۴

آنچه مورد اذعان همگان است اینکه متولیان تاکنون نتوانسته‌اند وظایف سلبی و ایجابی خویش را به شایستگی انجام دهند.

حج

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه همیشه دعای کمیل در بین بقیع و حرم شریف نبوی انجام می‌گرفت، گفت: امسال به‌دلیل مسائل امنیتی مطرح شده از سوی طرف مقابل دعای کمیل و اجتماعات بنابر توافق انجام شده در هتلها و محلهای زائران برپا می‌شود.

۸۸۲

اکبری جایگاه ایران در منطقه را حاصل رشادت‌های شهدا خواند و گفت: با اتکا به فرهنگ عاشورای که تبلور آن در انقلاب اسلامی ایران مشهود است و بارها در جنگ‌های مختلف در جبهه‌های حق علیه باطل آزمایش‌شده می‌توان بشریت را نجات داد.

۱۰۵۳۰۰_۶۲۲

شهید ابراهیمی سرانجام در تاریخ ۱۹/۰۴/۱۳۶۴ به پیروی از رهبر معرز و معظم انقلاب در یک درگیری با نیروهای بحثی عراق که در منطقه موسیان شکل گرفت به درجه رفیه شهادت نایل آمد و در گلزار شهدای املش کنار همرزمانش به خاک سپرده شد.

۱۳۹۶۰۴۲۱۰۰۱۳۴۲_PhotoA

نظام تعلیم و تربیت یکی از عناصر مهم تعمیق باورهای دینی از جمله حجاب است اما در قالب فعلی کارایی چندانی ندارد چرا که نفوذ فرهنگی با سرعت و اجرای سند تحول بنیادین به کندی پیش می‌رود.