فرهنگی<< بخش

۲۵۴۳۷۷۰

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای با اعلام خبر بازگشت پیکر مطهر شهید مدافع حرم، محسن حججی به کشور از آحاد مختلف مردم برای حضور باشکوه و گسترده در آیین عاشورایی تشییع پیکر مطهر این شهید والا مقام در تهران دعوت کرد.

۳

شهید محمد جواد یوسفی کجیدی از سوی یگان بسیج استان قزوین در جبهه حضور یافت. هفتم اسفند ۱۳۶۲، در دشت آزادگان به شهادت رسید. پیکرش مدت‌ها در منطقه بر جا ماند و سال ۱۳۷۵پس از تفحص در گلزار شهدای شهر قزوین به خاک سپرده شد.

n00548959-b

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،در روایات و کتب اهل شیعه و سنی آمده است که بعد از شهادت سالار شهیدان کربلا ۱۱ اتفاق باورنکردنی رخ داده که در نوع خود معجزات شهادت امام حسین(ع) محسوب می شود.

دکتر-حمید-پورعیسی (۱)

در همان اعزام اول وقتی به سنندج رسیدم یکی دو روزی تو پادگان توحید بودیم جرات بیرون آمدن نداشتیم شهر امنیت نداشت بعد به طرف مریوان حرکت کردیم که در بین راه به ما کمین زدند و…

شهید مصطفی کریمی از شهدای گیلانی جبهه سرپل ذهاب

… و سر انجام وی همانند دیگر عاشقان به مکتب و قران برای پاسداری و حراست ار دین اسلام و نبرد با کفر جهانی در منطقه سر پل ذهاب در سیزدهم مهر ماه سال ۱۳۵۹ شربت شهادت را نوشید و به تاریخ پیوست و جاودان شد.

۵۷۱۰۲۳۸۲۳۰۱۶۱۰۱۲۲۱۱۹۹۲۴۲۱۷۸۲۲۲۹۲۴۵۱۸۵۹۵۴۴

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،چه کسانی برای اولین بار قاتلان سید الشهدا علیه السلام را مورد لعن خود قرار داده‌اند؟

۱-۱۷-۲۴۵x300

شهید محمد رضا تقی پور، در سال ۱۳۳۸ در بخش واجار گاه رودسر به دنیا آمد .از آن جایی که بعد از ۸ فرزندی به دنیا آمده بود که هیچ کدام برای خانواده زنده نمانده بودند و خود او هم با دعا و توسل و راز و نیاز نصیب خانواده شده بود توجه ویژه ای به او می شد.

۱۳۹۶۰۶۲۹۱۷۳۵۱۹۶۶۰۱۱۹۸۶۴۲۴

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، آن روزها نام و نان بهایی نداشت و آنچه میدان دار بود، قیام بود و عروج. آن روزها ماندن بی معنا بود و مردن در بستر، ننگی بزرگ. آن روزها شهادت، شاهراهی به وسعت افق داشت. آن روزها فاصله خاک تا افلاک و کویر تا بهشت، یک میدان مین بود.

۲۳۴۱۳۹۸۲۱۲۰۱۳۷۹۶۲۲۴۱۹۹۱۳۰۱۸۲۳۱۱۲۱۵۵۸۴۱۴۶۱۹۰

قیام امام حسین(علیه‌السلام) واقعه بسیار بزرگ و مهمی در تاریخ اسلام است. واقعه‌ای که برای بشریت درس‌های زیادی داشته و الگویی بی‌نظیر برای آنهاست. این قیام با خروج امام از مدینه آغاز شد و با حضور و سپس خروج از مکه ادامه یافت.

n00551431-b

هر کسی به ایران توهین کند، خودش لیاقتش توهین است. من هم می‌گویم او یک دیوانه واقعی است که نمی‌دانم او را از کجا پیدا کرده‌اند، ما کشوری باسابقه فرهنگی اصیل هستیم ، از نظر فرهنگی تمدنی از آمریکایی‌ها خیلی جلوتر هستیم. هیچ احدی نمی‌تواند انگ تروریست بودن به ما ایرانی‌ها بزند.

۴۸اسماعیل-ضمیرایی

گفتم: (( پسر، مگه قرار نبود تا من در منطقه هستم، تو خانه بمانی؟)) خیلی آرام و خونسرد جواب داد: (( فقط یک عملیات…! فقط در همین یک عملیات شرکت می کنم و برمی گردم…

۱۳۹۵۰۷۲۲۱۷۱۸۰۰۹۰۰۸۹۳۸۱۸۴

دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء: گروهک‌ها، جماعت‌ها و سازمان‌های تکفیری پدید آمده‌اند که ترس و وحشت را در جوامع امن می‌گسترانند و با استفاده از امکانات اطلاعاتی، نظامی، تسلیحاتی، مالی و سیاسی-بین‌المللی، چهره‌ای سیاه و دروغین از اسلام ارائه می‌دهند که شاخصه بارز آن جنایت، قتل و ریختن خون بی‌گناهان است.

۱۳۹۶۰۶۳۰۱۴۳۰۳۴۶۷۲۱۱۹۹۲۲۵۴

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنجشنبه) در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان، با اشاره به جایگاه بی‌نظیر و استثنایی این مجلس در نظام اسلامی، وظیفه‌ای مهم را از مجلس خبرگان درخواست کردند و گفتند: این مجلس باید با تشکیل یک […]

IMG11232362

معاون فرهنگی، آموزشی و پرورشی تبلیغات اسلامی گیلان از برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در بیش از ۱۰۰ مساجد و تکایای گیلان خبر داد.

۱۳۹۶۰۶۲۹۱۰۵۴۰۱۸۴۶۱۱۹۷۷۳۱۴ (۱)

پدر شهید مدافع حرم “مرتضی حسین‌پور شلمانی” می‌گوید: پسر شهیدم همواره یک سنبل ۳۱۳ را در نزد خود نگهداری می‌کرد و این سمبل هرگز از او جدا نمی‌شد.

n00551356-b

هرکسی بود سکوت می‌کرد، بغض می‌کرد، دلش آتش می‌گرفت. سردار سلیمانی که حاج‌قاسم بود آرزو کرد که‌ ای‌کاش مرتضی می‌ماند و او به جایش می‌رفت، که وقتی خبر شهادتش را شنید تا صبح نخوابید، وای به مادرش، به سه خواهرش، به همسرش که هنوز بغض دارند.

۱۲۱۷۳۱۱۲۱۵۱۲۳۷۷۲۲۳۷۲۶۴۱۴۳۱۳۶۷۱۶۴۵۵۵۲۲۰۲

برو خانه و اگر گفتند فرار کرده‌ای؛ بگو فرار نبود! حسین مرا آزاد کرد! ناگهان در میان صحرا دید اسبی نیست و سواری نیست. و جلوی درب خانه‌شان‌ ایستاده است. آرام کلون در را به صدا در آورد. نسیمِ نیمه‌شب، پرچم سیاهِ بالای در را تکانی داد.

۱۳۶۴۳۴۳

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با اشاره به اجرای برنامه دستگاهها در گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهارداشت: اصحاب رسانه برنامه دستگاهها در هفته دفاع مقدس را داوری کنند.