فرهنگی<< بخش

وقتی که آهنگ سال نو نواخته شد و توپ سال ۶۱ پرتاب شد، شب عملیات فرارسید و آن شب فراموش نشدنی همه گریه می‌کردند و همدیگر را در آغوش می‌گرفتند و حلالیت می‌طلبیند گویی که این راه بازگشتی ندارد؛ عجیب‌تر اینکه بچه‌هایی که می‌دانستند شهید می‌شوند و شهید هم شدند. ما گریه می‌کردیم و آن‌ها می‌خندیدند.

دانشجوی شهید قربانعلی ابراهیمی: وابسته به هیچ حزب و گروهی نبودم و نیستم ، فقط حزبم حزب الله و رهبرم روح الله است.

عملیات فتح المبین با هدف آزادسازی بخش وسیعی از مناطق اشغال شده در ۲ فروردین ماه آغاز شد.

تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب پر است از جوان­‌های خدایی! هشت شهید با نام «جواد محمدی». جوادهایی که با پایمردی خود در دو برهه حساس از تاریخ کشورمان، ثابت کردند که دفاع مقدس تداوم عاشورا بود و دفاع از حرم، دنباله­ روی راه شهدا و ایثارگران دفاع مقدس است.

شهید رضا اسماعیل آزاد چفیه ای خرید و عکسی با لباس کماندویی گرفت و عهد کرد به جبهه برود

گاهی باجناق‌ها می‌توانند از دو دوست به همدیگر نزدیک‌تر باشند، طوری که طاقت دوری از هم را نداشته باشند.

شهید حسین نیکویی در سال ۱۳۴۴ در روستای دهبنه از توابع شهرستان سنگر پا به عرصه گیتی نهاد. به یُمن قدم این فرزند ارشد خانواده کار کشاورزی و زراعت برای حاج اکبر نیکویی پدر و فاطمه خانم مادر این شهید رونق فراوان یافت.

مبادا یک روز شود امام عزیزمان را تنها بگذارید. با تنها گذاشتن امام؛ رفتن بسوی شرق و غرب است. با تنها گذاشتن امام؛ ناراحت کردن امام زمان (عج)است و تنها گذاشتن امام؛ پایمال کردن خون شهیدانمان است.

من از ملت حزب الله می خواهم که پشتیبان ولایت فقیه باشید و پشتیبان کسانی باشید که دارند جان و مال خود را برای اسلام و این ملت رنج کشیده جان خود را فدا می کنند

در روزی فراموش ناشدنی در تاریخ مبارزات ملت مبارز لبنان به تاریخ روز یکشنبه مورخ ۳ خرداد سال ۶۶ مصادف با ۲۵ شهریور رمضان الحرام ۱۴۰۷ در نزدیکی سرزمین قدس شهر صور لبنان به دست اشغالگران بیت المقدس در حالی که دو روز از روز جهانی قدس می گذشت در ساعت ۵/۱۰ صبح او را با زبان روزه به شهادت رساندند

خدا کند که در موقع جان دادن راضی باشد خدای مهربان و خودم به رحمت او امیدوار هستم نه به عملکرد خودم.

حسین املاکی حسینی زیست و شهید شد و شهادتش الگو و درسی فراموش ناشدنی به نام «ایثار» به امت عزیز اسلام آموخت.

شهید عباس یوسفی نژاد: او در سال ۱۳۴۲ در لاهیجان متولد شد. در زمان دفاع مقدس مدتها در لشکر گیلان فرماندهی گردان را به عهده داشت و از پاسدارانی بود که برای مبارزه با اسرائیل عازم لبنان شد. سرانجام در بمباران هوایی جنگنده های اسرائیلی در لبنان در روز ۱۳خرداد۱۳۶۴ به شهادت رسید.

مادر شهید سید مصطفی موسوی می‌گوید: تابستان امسال، بسیاری از عکس‌هایش را پاره کرد که علتش را زشت بودن آن‌ها می‌دانست. ولی در واقع می‌خواست کمترین خاطره را برای ما به جا بگذارد. یکی از دوستانش گفت که به سختی توانسته چند عکس از او بیندازد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،شهید «سجاد طاهرنیا» از شهدا مدافع حرم گیلانی می باشد که به فرموده پدر بزرگوارش در خانواده به عنوان یک الگوی اخلاق اسلامی بوده است.

یک راه تحریف اسلام این بود که خود خلفا وقتی که بر اریکه قدرت تکیه می‌زدند و احساس می‌کردند که هر چه بگویند مردم مجبورند از آنها قبول کنند؛ یک حرفی را، یک فکری را، یک مبنایی را همین طوری مطرح می‌کردند به نام اسلام و به صورت فرهنگ رایج در می‌آوردند و این در همه جای دنیای اسلام هی گفته می‌شد، هی تکرار می‌شد، هی دهان به دهان می‌گشت، تا می‌شد ذهنیت مردم. مثل اینکه بعضی از سرداران دستگاه عبدالملک مثل حجاج و اینها معتقد بودند یا این جور اظهار می کردند که خلافت از نبوت بالاتر است…

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان خاطرنشان کرد: ‌فداکاری‌های شهید املاکی در میدان نبرد و جانفشانی که به‌خاطر نجات بسیجی همرزمش داشت نه تنها برای رزمندگان دوران دفاع مقدس بلکه الگویی همیشه زنده برای جوانان ایران اسلامی در همه صحنه‌ها است.

سردار اباذری: مرور تاریخ نشان داده که همه انقلاب های سده های گذشته آرمان ها و اهداف خود را فراموش کرده اند بجز انقلاب اسلامی که به رغم همه دشمنی و ستیزها همچنان پویا و شتابنده به پیش می رود.