فرهنگی<< بخش

دبیر ستاد اربعین حسینی: ۲۴ دفتر ثابت و موقت در کشور از امروز نام نویسی صدور روادید زائران اربعین را آغاز می‌کنند.

در مراسمی بنام همسفران افلاکی از ۳۷ فرزند ، همسر و خانواده شهید گیلان در رشت تجلیل شد.

جنگنده‌ها پس از ورود به خاک عراق با ملاقات دو تانکر سوخت‌رسانی که پس از برخاستن از فرودگاه دمشق در منطقه‌ای ایستایی در شمال غربی عراق پرواز می‌کردند سوخت مورد نیاز خود را دریافت کردند و به سمت پایگاه‌های ۳- H. پرواز کردند

بعضی‌ها آن‌موقع تزی را به بنی‌صدر داده بودند که ما می‌توانیم به دشمن زمین بدهیم و زمان از آن‌ها بگیریم. به این معنا و مفهوم که ما الآن آمادگی مقابله نداریم و اشکالی ندارد که اجازه بدهیم نیروهای نظامی عراق در خاک ما گسترش پیدا کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: اگر حوزه‌های علمیه استان در تراز شیعه ارتقا پیدا کنند به بالندگی می‌رسیم.

مراسم تشییع و وداع با شهدای حمله تروریستی ۳۱ شهریور اهواز در حال برگزاری است.

دفاع مقدس با توجه به حماسه‌های بی‌شمار و کم‌سابقه‌ای که توسط تمام اقشار مردم به منصه ظهور گذاشت، ارزش‌های ملت انقلابی ما را در جهان به عنوان یک نماد به اثبات رساند.

«رودسری ها» در اولین اعزام رزمندگان گیلانبه جبهه بعد رشت، بیشترین سهم از رزمندگان دو گروه اولیه اعزام به جبهه سرپل ذهاب را به خود اختصاص دادند و به گواه تاریخ با احتساب نیروهای موسوم به ۷۲تن مقام اول را در اولین ماه از جنگ تحمیلی.

همزمان با شام غریبان سرور و سالار شهیدان «ننه صنم بر» مادر شهید زلفعلی گلپور به فرزند شهیدش پیوست.

۱۲/۷/۵۹ شب از نیمه گذشته بود که سردار شهید بروجردی به موقعیت ما آمد و گفت: فرمانده تان کجاست؟! یکی از بچه ها جلو رفت و سردارشهید محمودقلی پور و شهید تقی پور را معرفی کرد؛ آنگاه گفت: یک گروه از بچه ها را بفرستند حوالی پل داداش خان، دشمن از منطقه ی عمومی دشت ذهاب ، سرابگرم قصد نفوذ به شهر را دارد، اگر دیر بجنبید شهر سقوط می کند!.

همزمان با آغاز جنگ تحمیلی و حمله همه جانبه عراق به مرزهای غربی کشور، گیلان اولین گروه رزمندگان خود را برای دفاع از انقلاب راهی جبهه ها کرد. شهر سرپل ذهاب در استان کرمانشاه شاهد اولین حضور مردم گیلان در جنگ تحمیلی بود.

برادران و خواهرانم: شما باید در محل الگو باشید زیرامسئولیت شما زیادتر است و خواهرانم با حجابتان مشت محکمی بر ضد انقلاب بزنید پس چنین کاری بکنید که تا انقلاب پیروز شود.

از پدر و مادرم می خواهم که هیچ ناراحتی برای بنده نداشته باشند البتّه اگر لیاقت شهادت را پیدا کردم، لیک می دانم که برایم گریه نمی کنند زیرا وظیفه اسلامی ایشان حکم می کند. فقط برایم دعا کنید که اگر در جبهه مردم جزء شهیدان به حساب آیم. برایم دعا کنید.

بدانیدکه حسین(ع) بخاطرچه جنگید؟اومرگ رابرزندگی ننگ ترجیح داد واوخواست که انسان آزاده باشد واستقلال پیداکند ومی خواست انسان در راه اللّه باشد، برای پیشرفت امّت خودگام بردارد وثمره زندگیش و مال خودرافداکرد.

عزاداران حسینی در بقعه متبرکه آقاسیدنصیرکیا(ع) روستای کویه سفلی درحالی که بازش رحمت الهی ازآسمان دیدگان اشکبارشان را شستشو میدداد، امروز بعد از سوگواری ،نماز ظهر عاشورا را درمسجد چهارده معصوم(ع) به جماعت اقامه کردند.

امام حسین(ع) به فرزندش امام سجاد(ع) فرمودند: فرزندم! سلامم را به شیعیانم برسان و به آنان بگو: پدرم غریبانه به شهادت رسید، پس بر او اشک بریزید!

حسین آمده؛ با مرگی زندگی آفرین، تا آدمی امکان پاک زیستن را بیابد. حسین آمده تا دیوارهای بردگی یزید را فرو ریزد و پنجره‌ای بگشاید به آسمان بندگی خدا تا پُلی بزند به آبی بی‌کران عشق.

سخنگوی فراکسیون روحانیت مجلس گفت: امروز برخی مسئولان در مقابل عربده‌کشی‌های استکبار جهانی با کوچکترین مسئله‌ای عقب‌نشینی می‌کنند و راضی به پذیرش ذلت می‌شوند.