فرهنگی<< بخش

۱۶۳۸۵۳_۹۷۱

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قزوین از شناسایی پیکر شهید جانباز قزوینی «علی(امیر) محمدرضایی» خبر داد.

۱۳۹۶۰۳۰۷۰۰۱۳۲۱_Test_PhotoH

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان از حضور آیت‌الله سید احمد خاتمی امام‌جمعه موقت تهران و حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعیدی نماینده ولی‌فقیه در سپاه برای سخنرانی در مراسم بزرگداشت ۱۴ و ۱۵ خردادماه خبر داد.

۲۶۲۲۴۴_۴۱۰

آیت‌الله محسن مجتهد شبستری در خطبه‌های آخرین نماز جمعه خود در کسوت نمایندگی ولی فقیه در استان و امامت جمعه تبریز از مردم طلب حلالیت و با آنان خداحافظی کرد.

IMG22455031

دبیرکل مجمع جهانی تقریب گفت: آنچه که در سند ۲۰۳۰ قید شده است در بسیاری از موارد در تعارض با هویت فرهنگی کشور است و دولت ملزم است که تمام بندهای آن را اجرا کند.

۱۳۹۶۰۳۰۶۰۰۱۷۹۱_PhotoA

حضرت آیت الله خامنه‌ای: در راه ایمان باید «قوی، صریح و ثابت‌قدم» باشید و من اصرار دارم که در بیان مبانی اسلامی، آحاد ملت و مسئولین کشور صراحت داشته باشند.

۱۳۹۳۰۴۱۴۰۰۰۴۴۶_PhotoA

قرآن می‌فرماید: روزه بگیرید «لَعَلَّکُمْ تَتَّقُونَ» (بقره/۱۸۳) تا باتقوا شوید. بیشتر گناهان یا از غضب است یا شهوت، گرسنگی و تشنگی غضب و شهوت را کنترل کرده و در نتیجه آمار فساد هم کم می‌شود.

شهید-دانیال-امامی-از-ماسال-۱۲

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،شهید دانیال امامی از جمله افرادی بود که علیرغم سن کمش برای پیوستن به صفوف رزمندگان در جبهه‌های دفاع مقدس آرام و قراری نداشت و در این راستا مورد تشویق مادر شیردل خود «نیگار ماشی» نیز قرار می‌گرفت.

۱۶۳۶۷۰_۸۸۱

فرمانده تفحص شهدای لشکر علی بن ابیطالب (ع) گفت: حدود ۱۰۰ هزار جانباز شیمیایی در کشور داریم که هزار نفر آنان در شرایط بسیار سخت قرار دارند به طوری که تنها با بهره گیری از دستگاه اکسیژن قادر به ادامه زندگی می باشند.

علی-اصغر-صفرزاده-بقیع

… بنده افتخار می کنم که بعد از مرگ کلمه شهید به من اطلاق شود ، امیدوارم خداوند این سعادت را نصیب من بگرداند . از شما برادران و خواهران مسلمان (قریه کفته رود) خواستارم که با دین اسلام و انقلاب اسلامی همگام باشید ، مسجدها را خالی نکنید

۱۳۹۶۰۳۰۳۲۰۳۰۴۱۹۷۴۱۰۹۸۵۰۸۴

رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از رزمندگان و هنرمندان دفاع مقدس:
می‌توانیم بر همه سختی‌ها و چالش‌ها، مؤمنانه فائق بیاییم/

رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند: یکی از درس‌های ماندگار دوران دفاع مقدس این بود که اگر توکل بر خدا به صورت عملی با پذیرش از اعماق جان باشد، قطعاً می‌توان بر همه موانع و چالش‌ها، مؤمنانه غلبه کرد.

۱۳۹۶۰۲۲۵۱۳۵۲۱۲۸۲۹۱۰۸۷۴۹۳۴

سردار فتح‌الله جعفری یکی از فاتحان خرمشهر می‌گوید: یکی از وقایع مهم ۱۹ ماه اشغال خرمشهر این بود که یک نیروهای جوان انقلابی و پیرو خط امام در همان شرایط بحرانی سال ۵۹ ظهور کردند و تاریخ جنگ را متحول کردند.

۹۰۶۶۸_۹۷۸

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، شهید ابوطالب اکبرپور سوم فروردین ۱۳۴۱، در روستای رودبنه از توابع شهرستان لاهیجان متولد شد. پدرش غلامرضا، کشاورز بود. مادرش فرنگیس نام داشت. تا حد دیپلم درس خواند. پاسدار بود.

۱۳۹۴۰۸۱۳۱۰۰۳۲۹۵۹۶۶۴۴۷۴۱۴

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه سند ۲۰۳۰ تعهدنامه‌ای برای پیاده‌سازی فرهنگ سکولار غرب در دیگر کشورها است، گفت: آیا ما باید بایستیم تا دیگران برای ۱۵ سال تمام شئون زندگی ما را برنامه‌ریزی کنند؟

۱۷۹۱۲۶_۵۸۳

اعتماد به سرمایه‌های انسانی و پتانسیل‌های موجود در کشور، از ناممکن‌ها «ممکن» ساخت و پیروزیِ عملیات بیت‌المقدس، پلی شد برای فتح سایر خرمشهرها.

۱۷۴۵۵۷_۸۹۵

هر شب یک تیم تخریب‌چی با بچه‌های اطلاعات برای پاک‌سازی معبر تا صبح به تدریج معبر را پاک‌سازی و بچه‌های اطلاعات هم معبر را با وسایل خاصی علامت‌گذاری می‌کردند.

download

رییس ستاد کنگره شهدای استان گیلان شعار اصلی سوم خرداد سال جاری، «من انقلابی ام» با تاکید بر شرکت همه جانبه مردم شریف ایران در انتخابات ۲۹اردیبهشت انتخاب شده است.

۱۳۹۶۰۱۳۱۱۹۰۱۱۲۳۷۴۱۰۵۸۸۴۷۴

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان گیلان گفت: ۲۵۰۰ مسجد در آستانه ماه مبارک رمضان در گیلان غبارروبی و عطرافشانی می‌شود.

۱۳۹۵۱۲۲۲۰۰۰۵۸۱_Test_PhotoA

پیکیر ۱۳۰ شهید تازه تفحص شده روز ۴ خرداد از طریق آبراه اروند به کشور باز گردانده می‌شود.