بین‌المللی<< بخش

مجتهد، فعال و افشاگر سعودی روز یکشنبه درباره حادثه تیراندازی شنبه شب در اطراف کاخ بن سلمان فاش کرد اطلاعاتی که تاکنون درباره تیراندازی در منطقه «الخزامی» در دست است از هجوم یک دستگاه خودروی حامل تیربار ۵۰ میلیمتری به کاخ پادشاهی حکایت دارد.

برخی منابع در شبکه های اجتماعی با انتشار ویدیوهایی از انفجار و تیراندازی در نزدیکی کاخ پادشاه عربستان در ریاض خبر دادند.

اخبار ضد و نقیض از وقوع تیراندازی در کاخ پادشاهی عربستان و انتقال پادشاه سعودی به مکانی امن حکایت دارد.

پاسخ این پرسش تقریبا بدیهی است. واشنگتن اگر یقین داشته باشد که در صورت خروج آمریکا، ایران برجام را با اروپا ادامه خواهد داد، دلیلی برای ماندن در برجام ندارد.

جانشین فرمانده کل سپاه خطاب به سران رژیم صهیونیستی: به آمریکا و انگلیس و فرانسه هم اعتماد نکنید آنها وقتی می رسند که شما دیگر نیستید

منبعی در ریاست جمهوری سوریه اعلام کرد که رئیس جمهوری این کشور در واکنش به مشارکت فرانسه در حمله هوایی علیه سوریه نشان «لژیون دونور» فرانسه را پس داده است.

با نزدیک شدن ضرب العجل اعلامی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره خروج یکجانبه این کشور از توافق هسته ایِ «برجام» دولت‌های اروپائی حمایت خود را از طرح پیشنهادی تروئیکای لندن، پاریس و برلین درباره اعمال تحریم تازه علیه ایران نشان می‌دهند.

نخست‌وزیر عراق می‌گوید: «اگر فرمانروایی تمام دنیا را به ما بدهند و عراق را مجانی بازسازی کنند، حاضر نیستیم با ایران دشمنی کنیم.»

تعدادی از طرفداران گروهک تروریستی منافقین، حمله موشکی به سوریه را جشن گرفته و خواستار بمباران ایران در گام بعدی شدند.

حدود ۳۰ نفر از مخالفین جمهوری اسلامی ایران در کنفرانسی درباره چگونگی مدیریت دوران گذار از جمهوری اسلامی ایران دور هم جمع شدند. در این نشست که با شعار دموکراسی برگزار شده قرار است برای جایگزینی نظام در ایران فکر و برنامه ریزی کنند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به خبرنگاران گفته که اخیرا مستقیما با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی گفت‌وگو کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،شاه عربستان در نشست اتحادیه عرب بدون اشاره به حمله غربی ها به سوریه، به تکرار ادعاهای همیشگی و نخ نما شده علیه ایران پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،مهدی محمدی کارشناس مسائل بین الملل در کانال تلگرامی خود نوشت: ماموریت واقعا چه بود؟ بخش اول یکم- هر بحثی درباره سوریه را باید از اینجا آغاز کرد که در این کشور نه یک جنگ بلکه چندین جنگ در جریان است. جنگ اول میان سوریه، ایران، روسیه و حزب الله است […]

نیروهای جنبش مردمی عراق که تحت نام حشدالشعبی خوانده می‌شوند امروز یک پایگاه نیروهای هوای آمریکا را در نزدیکی بغداد محاصره کرد.

پشت پرده حملات موشکی به سوریه / ترامپ چراغ سبز برای همکاری با روسیه و ایران نشان داده /این حملات به پرونده همکاری تیم ترامپ با روسیه در انتخابات ریاست جمهوری مرتبط است

رئیس جمهوری ترکیه مدعی شد که دولت سوریه دست به کشتار مردم این کشور با استفاده از سلاح‌های غیرمتعارف و شیمیایی می‌زند و باید جلوی این کار گرفته شود.

«توهین به رئیس جمهور روسیه امری غیر قابل قبول است و این ضربه ها بدون عواقب نخواهد بود». اینها صحبتهای سفیر روسیه در واشنگتن در پی حملات موشکی ایالات متحده، فرانسه و انگلیس به نظام سوریه در سحرگاه روز شنبه است. در این میان سوالهایی در مورد کیفیت واکنش مسکو به این حمله مطرح می شود.

نبه گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،شورای امنیت سازمان ملل متحد امشب میزبان نشستی بود که بنا به درخواست روسیه و برای بررسی حمله بامداد آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه، تشکیل شد.