بین‌المللی<< بخش

نهادی که وظیفه تنظیم سیاست‌های حزب دموکرات در آمریکا را بر عهده دارد با تصویب قطعنامه‌ای خواستار بازگشت این کشور به توافق هسته‌ای برجام شده است.

از سال ۲۰۱۲ تا سال ۲۰۱۳ خانم «ویت» در بازگشت به آمریکا در اختیار سرویس اطلاعاتی ایران بوده و عملا با ماموریت تعریف شده سرویس اطلاعاتی ایران به آمریکا بازگشته است. او یکسال کامل اقدامات درخواستی ایران در آمریکا را انجام داده و طبیعی است که پس از یکسال بادست پر به ایران بازگشته است.

گروهک جیش‌الظلم، با آموزه های سلفی و باورهای وهابی از جمله حامیان تکفیری های معارض در جنگ سوریه بود و یکی از دلایل اقدامات تروریستی خود علیه جمهوری اسلامی را حمایت از تکفیری های سوری و تروریست های معارض دولت سوریه اعلام کرده بود.

وزیر امور خارجه در نشست مونیخ با یادآوری حمایت کشورهای غربی از صدام، به دفاع از برنامه موشکی ایران پرداخت و گفت ایرانی‌ها ابزارهای دفاعی خود را کنار نمی‌گذارند.

شبکه سی ان ان با اشاره به نزدیک شدن به پایان خلافت فیزیکی داعش به نقل از یک مقام ارشد نظامی آمریکا گزارش داد که صدها داعشی با ۲۰۰ میلیون دلار پول نقد از سوریه به عراق فرار کرده‌اند.

نشریه آلمانی اشپیگل در گزارشی ضمن بررسی محل اقامت عناصر گروهک تروریستی منافقین در آلبانی نوشته است که عناصر منافقین در اردوگاه‎های خود تمرین کشتار می‎کنند.

رئیس جمهور سوریه با بیان اینکه آمریکا گروه‌های تحت حمایت خود را به «عثمانی‌ها» خواهد فروخت، تأکید کرد که وجب‌به‌وجب خاک سوریه آزاد خواهد شد و ترکیه نمی‌تواند شروط خود را بر کمیته تدوین قانون اساسی تحمیل کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد: سفیر پاکستان در تهران به وزارت امور خارجه احضار شد.

در حالی در بیانیه‌ راه‌اندازی اینستکس، کشورهای اروپایی صراحتا اعلام کرده اند که انتظار دارند ایران هر چه سریعتر برنامه‌ اقدام FATF را اجرا کنند که به دلایل متعدد، این انتظار اروپایی ها از ایران، غیرفنی و سیاسی است.

«حمد بن جاسم بن جبر آل ثانی» نخست‌وزیر و وزیر خارجه سابق قطر نشست ورشو را جشن تباه کردن حقوق فلسطینیان توصیف کرد.

سیدحسن نصرالله: نشست ورشو برای حمایت از نتانیاهو، محاصره ایران، هدف قرار دادن محور مقاومت و کنار زدن مسأله فلسطین برگزار شد اما هیچ دستاوردی نداشت.
🔹هدف حقیقی این نشست ، عادی سازی روابط عربی با اسرائیل و علنی شدن روابط محرمانه بود.

اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام بار دیگر تصمیم‌گیری درباره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملّی(پالرمو) را به نشست بعدی خود موکول کردند.

اسرائیل فقط می تواند وارد جنگی مجازی با ایران شود و اتکای تل آویو به عرب ها بی فایده است زیرا آنها با ایران نخواهند جنگید.

وزیر خارجه آلمان در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ با دفاع از توافق هسته‌ای برجام دعوت معاون رئیس‌جمهور آمریکا به خروج از این توافق هسته‌ای را رد کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلستان با اشاره به پایان نشست ورشو بدون تصویب هرگونه سند تصریح کرد: این نشست با تحقیر میزبان فقط تریبونی برای دولت افراطی ترامپ و نتانیاهو به منظور بیان آرزوهای پلیدشان بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،روز پنج‌شنبه ساعتی پس از آنکه «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا در نشست «ورشو» به صراحت از اتحادیه اروپا به دلیل تلاش برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران انتقاد کرد، دولت آلمان بار دیگر تأکید کرد که اتحادیه اروپا مصمم به حفظ این توافق است. «نیلس آنن» دستیار وزیر خارجه […]

مقام اطلاعاتی بلژیک، به ظن جاسوسی برای روسیه حبس خانگی شد

پلیس ترکیه اعلام کرد که جسد «جمال خاشقجی» روزنامه نگار و منتقد عربستانی به احتمال بسیار در داخل یک تنور که در محوطه کنسولگری عربستان در استانبول وجود دارد، سوزانده شده است.