بین‌المللی<< بخش

ماکرون برای مهار اعتراضات در فرانسه در نطقی تلویزیونی وعده امتیازات اقتصادی را به طبقه کارگر و بازنشسته این کشور داد. در این گزارش نگاهی داریم به این امتیازات، به آنچه ماکرون گفت، به خواسته‌های معترضان و به مسیر احتمالی پیش روی فرانسه و اروپا.

مشاور «یاسر عرفات» رئیس پیشین تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد ترور عرفات با موافقت سعودی صورت گرفت.

ملک سلمان، پادشاه عربستان در نشست شورای همکاری خلیج فارس در ریاض، از کشورهای عضو این شورا خواسته است تا در برابر ایران متحد شوند.

هماهنگ کننده کمیته بین‌المللی حقوق بشر در خاورمیانه اعلام کرد که محتوای سه نامه افشا شده موساد نشان از وحشت این سازمان جاسوسی نسبت به عملیات نظامی ضد حزب‌الله و حضور نیروهای نظامی صهیونیست در یمن دارد.

در دومین کنفرانس رؤسای مجالس شش کشور آسیایی (افغانستان، ایران، پاکستان، ترکیه، چین و روسیه) برای مبارزه با تروریسم که در تهران برگزار شد، رئیس جمهور به تحریم کنندگان ایران نسبت به آوار مواد مخدر، بمب، تروریسم و مهاجرت در صورت آسیب دیدن توانایی ایران در حوزه مبارزه با مواد مخدر و تروریسم هشدار داد.

ناو هواپیمابر هسته‌ای «جان سی ستنیس» در قالب یک گروه از ناوهای جنگی آمریکا وارد خلیج فارس شد.

یک روزنامه آلمانی با استناد به محافل دیپلماتیک اروپایی از توافق کشورهای آلمان وفرانسه برای تاسیس یک نهاد مالی مستقر در فرانسه به منظور تسهیل تامین مالی مبادلات تجاری با ایران خبر داد.

روزنامه آمریکایی میامی هرالد از عملی‌شدن تصمیم ایران مبنی بر اعزام کشتی‌های جنگی نسل جدید به ونزوئلا به‌عنوان “مادر تمام اقدامات تحریک‌آمیز” یاد کرده آن را باعث بر هم خوردن تعادل منطقه خواند.

در شرایطی که نماینده امریکا در سازمان ملل برای تصویب قطعنامه پیشنهادی‌اش علیه مقاومت فلسطین در غزه حتی به تهدید کشور‌ها متوسل شد، مجمع عمومی سازمان ملل این قطعنامه را رد کرد تا نیکی هیلی در واپسین روز‌های مأموریت خود شاهد شکستی تاریخی در حمایت از اسرائیل باشد؛ شکستی که دو روز پس از ناکامی واشنگتن در شورای امنیت برای اجماع‌سازی علیه برنامه موشکی ایران انجام شد.

کشورهای عضو و غیر عضو اوپک با کاهش روزانه ۱٫۲ میلیون بشکه نفت موافقت کردند و ایران از این کاهش معاف شد.

به لطف اجرای «قانون نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی»، در سال جاری شاهد برگزاری انتخابات درون حزبی بسیاری از احزاب با نظم و رویه بسیار بهتری بوده ایم.

حرفم را به خاطر داشته باشید: ایران تروریست‌ها و اربابان آن‌ها را به سزای عملشان می‌رساند

درپی حادثه تروریستی صبح امروز مقابل درب فرماندهی انتظامی در بلوار شهید ریگی چابهار ۲ تن شهید شدند.

رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند دو هواپیمای متعلق به تفنگداران دریایی آمریکا هنگام سوخت‌گیری به یکدیگر برخورد کرده و سقوط کرده‌اند.

نشست پشت درهای بسته شورای امنیت سازمان ملل درباره آزمایش موشکی اخیر ایران برگزار شد.

فرانسه و انگلیس خواستار برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی آزمایش موشکی ایران شدند.

مهمترین جایزه انفرادی دنیای فوتبال در سال ۲۰۱۸ به هافبک رئال مادرید و کاپیتان تیم ملی کرواسی تعلق گرفت تا او سومین جایزه فردی‌اش در سال جاری را کسب کند.

نخست‌وزیر بحرین در پی برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور، امروز استعفای دولت را اعلام کرد.