بین‌المللی<< بخش

۱۳۹۴۰۹۰۵۱۵۵۹۳۶۶۶۵۶۵۸۷۴۴۴

وزیر خارجه عربستان سعودی می‌گوید که این کشور نسبت به سیاست دولت بعدی آمریکا در ارتباط با سخت‌گیری نسبت به سیاست‌های ایران خوشبین است.

IMG09025411

سقوط یک فروند هواپیمای باری ترکیه‌ در یک منطقه مسکونی در پایتخت قرقیزستان منجر به مرگ ۳۲ تن شد.

photo_2017-01-16_09-50-32

پارلمان ترکیه، پس از ساعت‌ها «بحث‌های داغ»، به صورت اولیه به پیش‌نویس قانون اساسی جدید این کشور رای مثبت دادند.

۱۵۱۰۵۴_۷۲۷ (۱)

یک مجری مصری هم در این نشست سخنرانی کرده و از «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر خواست از تجزیه طلبان عرب در خوزستان حمایت کند و آن را «یک پرونده قومیتی و مهم برای اعراب» توصیف کرده و افزود: این پرونده برای بررسی به اتحادیه عرب ارائه شده است.

۸۲۳۸۷۴۵۷-۷۱۳۲۷۱۲۹

یک فرمانده تروریست‌های داعشی در جمهوری چچن فدراسیون روسیه که پس از کشته شدن همدستانش در عملیات ماموران موفق به فرار از حلقه محاصره شده بود، پس از چهار روز تعقیب و گریز دستگیر شد.

JamNewsImage18230213

تهیه‌کنندگان این برنامه ادعا دارند که در گزینش و ارائه اخبار «مستقل» هستند؛ که با نگاهی گذرا به خروجی و چینش کارشناسان برنامه، دروغ بودن این شعار به وضوح آشکار می‌شود.

۱۳۹۵۱۰۲۵۰۰۱۲۶۴_PhotoA

اندیشکده آمریکایی نوشت: رشد قابلیت‌های دفاع هوایی این امکان را به ایران می‌دهد تا آزادی عمل آمریکا و عملیات هوایی متحدانش در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان را به خطر انداخته و آسیب‌پذیری پایگاه‌های هوایی دشمن را بیشتر کند.

photo_2017-01-14_07-30-23

رئیس‌جمهور آمریکا که کمتر از یک هفته به پایان دوره ریاست‌جمهوری‌اش مانده فرمان وضعیت اضطرار ملی در مورد ایران را به مدت یکسال دیگر تمدید کرد.

۶۴۹۴۳۹_۳۵۰

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،نخستین هواپیمای ایرباس خریداری شده در فرودگاه بین المللی مهرآباد به زمین نشست. مدیرعامل شرکت ایران ایر گفت: این هواپیما از نوع ایرباس A321 است که روز گذشته تحویل هما شد و امروز و لحظاتی پیش وارد آسمان ایران شد تا به ناوگان هوایی ایران بپیوندد. فرهاد پرورش افزود: این […]

۱۳۹۵۱۰۲۳۰۰۰۰۵۹_PhotoA

گزینه پیشنهادی ترامپ برای پست وزارت خارجه آمریکا، در بخش دوم جلسه استماع سنا هم اظهاراتش علیه ایران را تکرار کرد.

۶۴۷۶۰۵_۷۸۸

رئیس جمهور منتخب آمریکا اذعان کرد دولت اوباما با عقب نشینی زودهنگام از عراق داعش را بوجود آورد

JamNewsImage16572817

صادق خرازی با اشاره به خط مشی اکبر هاشمی رفسنجانی در دوره طولانی حیات سیاسی خود، درگذشت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را به مثابه «شکسته شدن کمر اصلاحات» در ایران توصیف کرد.

JamNewsImage07462758

«دیپلمات های ایرانی و روسی پس از ششمین نشست کمیسیون مشترک برجام خبر دادند که ایران تصمیم دارد موضع سخت و شدیدی دربرابر تمدید تحریم های آمریکا اتخاذ نکند».

۰۰۱۱۵۲-۱

«سوزان رایس» مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور کنونی آمریکا با حضور در موسسه آمریکایی «صلح» در خصوص رویکرد دولت فعلی این کشور در خصوص مسائل مهم بین‌الملل سخن گفت.

images

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، تحلیلگران نسبت به جدیت تغییر مواضع عمان که در واپسین روزهای سال ۲۰۱۶ رخ داد، تردید دارند و در خوش‌بینانه‌ترین حالت آن را تغییری تاکتیکی برای رهایی از فشارهای سنگین ریاض و متحدانش ارزیابی می‌کنند.

jamnewsimage10035592

برخی از تحلیل گران نیز بر این باورند که چنین اقداماتی از سوی ایران، به نوعی پیام های پیشتازانه ایران به دولت جدید آمریکا خواهد بود و به گونه ای آنها ترامپ و تیم امنیتی آن را در روز اول ورودشان به کاخ سفید، مورد آزمایش قرار داده اند.

۱۳۹۵۰۱۳۱۱۷۰۲۱۶۶۵۹۷۵۴۳۰۷۴

نشست کمیسیون مشترک برجام برای بررسی نقض برجام توسط آمریکا با حضور معاونین وزرای خارجه ایران و کشورهای ۱+۵ امروز در وین برگزار شد و با صدور یک بیانیه مطبوعاتی به کار خود خاتمه داد.

۵۳۷۸۵۱_۹۱۸

سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر امور خارجه برای شرکت در ششمین کمیسیون مشترک ایران و کشورهای ۱+۵برای اجرای برجام وارد وین شدند.

 • دی ۱۳۹۵
  ش ی د س چ پ ج
  « آذر    
   123
  ۴۵۶۷۸۹۱۰
  ۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
  ۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
  ۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰