خاکریزي ها<< بخش

در روزی فراموش ناشدنی در تاریخ مبارزات ملت مبارز لبنان به تاریخ روز یکشنبه مورخ ۳ خرداد سال ۶۶ مصادف با ۲۵ شهریور رمضان الحرام ۱۴۰۷ در نزدیکی سرزمین قدس شهر صور لبنان به دست اشغالگران بیت المقدس در حالی که دو روز از روز جهانی قدس می گذشت در ساعت ۵/۱۰ صبح او را با زبان روزه به شهادت رساندند

خدا کند که در موقع جان دادن راضی باشد خدای مهربان و خودم به رحمت او امیدوار هستم نه به عملکرد خودم.

حسین املاکی حسینی زیست و شهید شد و شهادتش الگو و درسی فراموش ناشدنی به نام «ایثار» به امت عزیز اسلام آموخت.

شهیدرمضانعلی صالح زاده باشروع جنگ تحمیلی به ماننددیگردوستان به فدای امام وپیرمراد خویش لبیک گفتند وبه سوی جبهه ی نبردحق علیه باطل شتافتند. وبعدازمدت پنج ماه حضوردرجبهه ودفاع ازآرمان های انقلاب اسلامی، سرانجام درتاریخ ۸/۲/۶۷ درمنطقه پاسگاه زیدبه درجه رفیع شهادت نایل آمد.

شهید عباس یوسفی نژاد: او در سال ۱۳۴۲ در لاهیجان متولد شد. در زمان دفاع مقدس مدتها در لشکر گیلان فرماندهی گردان را به عهده داشت و از پاسدارانی بود که برای مبارزه با اسرائیل عازم لبنان شد. سرانجام در بمباران هوایی جنگنده های اسرائیلی در لبنان در روز ۱۳خرداد۱۳۶۴ به شهادت رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،شهید «سجاد طاهرنیا» از شهدا مدافع حرم گیلانی می باشد که به فرموده پدر بزرگوارش در خانواده به عنوان یک الگوی اخلاق اسلامی بوده است.

سردار همدانی رفتاری ساختارمحور داشتند و اهل نوآوری، خلاقیت و ابتکار عمل بودند؛ ایشان به مرحله ای رسیده بودند که تشخیص ها و تدابیرشان همواره کارساز بود

از وصیت نامه شهید : من با میل و اراده خود برای رضای خدا و دفاع از اسلام وانقلاب در این راه گام برداشته ام . ای مردم ، جبهه ها را تقویت کنید که تقویت اسلام است . امام عزیزمان را پشتیبان باشید و از خط اصیل اسلام که همان ولایت فقیه است ، دفاع نمایید .

۱۴ ساله ی شهید سید اشرف کیایی سرانجام در ۲۷ آذرماه ۱۳۶۱ در عملیات محرم و در منطقه موسیان براثر اصابت ترکش آسمانی شد و به لقاءالله پیوست و پیکر پاک و مطهرش نیز بعد از تشییع باشکوه در زادگاهش به خاک سپرده شد

دیدم که شهید،پهلوی خود را گرفته و مجروح شده است. برای کمک نزدایشان رفتم ولی شهید فرمود که به بچه ها ملحق شوم.فقط عمامه را که در کوله پشتی قراردارد،برایم بیاور تا پهلوی خود را با آن ببندم. بعد آگاه شدیم که بعثیان کوردل با گلوله ای به سرش او را به شهادت می رسانند.

حتماً تصدیق می فرمایید که در احرارگیل سعی کرده ایم الکسایی فکر نکنیم که آمار بازدید ماو مخاطبان ما چه می شوند و… بلکه خود را مدیون و از دامنه پرعزت شهدا می بینم و تلاش شده است که رویداها را «شهدایی»ببینیم تا«الکسایی»… هرچند اعتراف می کنیم که لایق این مهم نبوده و نیستیم.

اسلام و امام و انقلاب را فراموش نکنید و واجبات را حتما بجا آورید. من در خاتمه بدهکاریهایم را به این دنیا و خداوند متعال متذکر می شود از خانواده ام می خواهم که آنها را طوری ادا کنند.

۱۶ ساله ی شهید «شیرویه غریبی» سرانجام پس از سه بار حضور در مناطق جنگی٬ در تاریخ ۱۷ تیر ۱۳۶۶ در عملیات غرورآفرین نصر چهار در کنار سرداران و رزمندگان سرافراز گیلانی در منطقه‌ عملیاتی ماووت عراق شهد شیرین شهادت را نوشید

پاسدار شهیدمحمد رضا یعقوبی در رشت سکونت داشت اما طبق وصیتش در زادگاهش شهرستان لنگرود قرار بود به خاک سپرده شود که پس از جاویدالاثری وی به صورت نمادین مراسم تدفین در این شهرستان برگزار شد.

فرهاد زندگی ساده ای داشت،عادت داشت تمام اعمال مستحبی خود را دور از چشم دیگران انجام دهد، از ریا بی‌زار بود عزم بسیار راسخی و ایمان قوی و استواری داشت

… تنها پیام من به شما این است که اسلام و امام را یاری کنید زیرا اسلام انسان را به مرحله انسانیت می رساند و پرورش می دهد و این انسان هرگز زیر بار ستم نمی رود

شهید سید کمال عسکری نژاد سرانجام در ۱۹ اردیبهشت ۱۳۶۴ در منطقه چنگوله عراق درحالی‌که با هم‌رزمان خود با ماشین در حال حرکت بودند مورد کمین دشمن قرارگرفته و آسمانی شدند.

شهید اسماعیلی در تاریخ ۶۲/۶/۲۶ در حین عملیات با مزدوران داخلی در بانه سردشت بفیص [بفیض] عظیم شهادت نائل گردید و به لقاء الله پیوست و با آرزوی خویش دست یافت.