خاکریزي ها<< بخش

۳

شهید محمد جواد یوسفی کجیدی از سوی یگان بسیج استان قزوین در جبهه حضور یافت. هفتم اسفند ۱۳۶۲، در دشت آزادگان به شهادت رسید. پیکرش مدت‌ها در منطقه بر جا ماند و سال ۱۳۷۵پس از تفحص در گلزار شهدای شهر قزوین به خاک سپرده شد.

دکتر-حمید-پورعیسی (۱)

در همان اعزام اول وقتی به سنندج رسیدم یکی دو روزی تو پادگان توحید بودیم جرات بیرون آمدن نداشتیم شهر امنیت نداشت بعد به طرف مریوان حرکت کردیم که در بین راه به ما کمین زدند و…

شهید مصطفی کریمی از شهدای گیلانی جبهه سرپل ذهاب

… و سر انجام وی همانند دیگر عاشقان به مکتب و قران برای پاسداری و حراست ار دین اسلام و نبرد با کفر جهانی در منطقه سر پل ذهاب در سیزدهم مهر ماه سال ۱۳۵۹ شربت شهادت را نوشید و به تاریخ پیوست و جاودان شد.

۸

مادر جان امشب برای ما آماده باش است و من این نامه را برای مادری که سالها برای من زحمت کشیده و همیشه ناراحتی مان او را رنج می دهد، نوشتم .شاید این آخرین بار باشد مادر که با تو گفتگو می کنم .

۱-۱۷-۲۴۵x300

شهید محمد رضا تقی پور، در سال ۱۳۳۸ در بخش واجار گاه رودسر به دنیا آمد .از آن جایی که بعد از ۸ فرزندی به دنیا آمده بود که هیچ کدام برای خانواده زنده نمانده بودند و خود او هم با دعا و توسل و راز و نیاز نصیب خانواده شده بود توجه ویژه ای به او می شد.

dfr

شهید ساسان پورنقاشیان وقتی که می خواست به جبهه برود اصلاً دوست نداشت کسی او را بدرقه کند بنابراین در خانه باماخداحافظی کرد و گفت همه شما را به خدا می سپارم!.

۴۸اسماعیل-ضمیرایی

گفتم: (( پسر، مگه قرار نبود تا من در منطقه هستم، تو خانه بمانی؟)) خیلی آرام و خونسرد جواب داد: (( فقط یک عملیات…! فقط در همین یک عملیات شرکت می کنم و برمی گردم…

۲۰۴۵۷۷۶

دبیرکل گردان‌های سیدالشهدای عراق گفت: شهید حسین‌پور بعد از عراق به حلب سوریه منتقل شد و آخرین نبردش در آنجا بود.

Hosein-Hoseini-2

شهید حسینی در سال ۱۳۶۴ برای نخستین بار عازم جبهه ها شد و سرانجام بعد از یک سال و چند ماه دلیری و رشادت در تاریخ ۱۰/۶/۶۵ در عملیات کربلای ۲ در منطقه حاج عمران در ۲۵ سالگی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

shamsipor4

شهید شمسی‌پور به‌ همراه‌ دوستش‌ یوسف‌ عزیزی‌ به‌ مدت‌ ده‌ روز در زندان‌ نیروهای‌ حزب‌ کومله و ‌دمکرات‌ کردستان‌ در اسارت‌ و شکنجه‌ بسر می‌برند، تا اینکه‌ بیست‌ونهم‌ خرداد همان‌ سال‌ به‌ دست‌ اعضای‌ این‌ دو حزب‌ مزدور، با اسلحه‌ سرد (تبر) به‌ شهادت‌ رسیدند. مزار این شهید در زادگاهش قراردارد.

n00548930-b

مستند «کسرالحدود» حماسه‌آفرینی مدافعان حرم و اسارت شهید حججی را در جریان حمله تکفیری‌های داعش به تصویر می‌کشد.

ShahidAkbarBabae-266x323

ما از قبل شهید اکبر را می شناختیم . ولی حرکات و رفتاری که او در جبهه از خود نشان می داد اصلاً با گذشته خیلی فرق می کرد .تحول عظیمی در او ایجاد شده بود .از گذشته ی خود خیلی پشیمان بود.به طوری که از بچه های همشهری خود خیلی فاصله گرفته و دوست داشت که تنها باشد.

download

شهید قلی پور برگشت و گفت : راننده ها خیلی دیر کرده اند برادر جابر شما بروید و آنها را پیدا کنید . من هم اطاعت امر کردم چند دقیقه ای از حرکت من نگذشته بود که با بی سیم به من خبر دادند که مقر شما (تدارکات) نیاز به آمبولانس دارد . آمبولانس بفرستید !!

Nazari

… و سرانجام در تاریخ ۲/۳/۱۳۶۵ که مشغول به انجام وظیفه مقدس سربازی در جبهه نبرد بسر می برد، در منطقه حاج عمران به درجه رفیع شهادت نایل آمد و بنا به وصیتش در گلزار شهدای رشت به خاک سپرده شد.

ew5w5

شهید مجید ذکایی در تاریخ ۹/۳/۱۳۶۷ در سن ۱۶ سالگی در ماووت عراق با اصابت خمپاره به دیدار یار شتافت و شهد شیرین شهادت را نوشید .

۲۱۱۲۷_۴۳۵

به مسؤولین بارها گفته‌ام که خطر اینان به‌مراتب زیادتر از خطر منافقین خلق است‌؛ چرا که علاوه بر همه شیوه‌های منافقانه منافقین‌، سالوسانه در صف حزب‌اللهیان قرار گرفته و کم‌کم آنان را در صفوف آخرین و سپس به صف قاعدین و بازنشستگان سوقشان داده و صفوف مقدّم را غاصبانه به تصرف خود درآورده‌اند‌،

۱۴۷۸۱۶۰۶۹۱_mng_1155

۱۷ سال، ۲۰ سال، پُر پُرش ۲۵ سال، سن و سال جوان هایی بود که درس و مدرسه و دانشگاه را نیمه کاره رها می کردند و می رفتند جبهه. وصیت نامه هایشان را که می خوانی، انگار با چهل ساله هایی طرفی که دیگر چم و خم روزگار را یاد گرفته اند و بعد از یک راه طی شده -به قول آوینی-، نشسته اند وصیت نامه نوشته اند.

محسن+حججی+شهید+شد

حالا که دست هایم بسته است می نویسم نه با قلم که با نگاه و نه با جوهر که با خون ، رو به دوربین ایستاده ام و ایستاده ام رو به خانواده ام ، رو به حرم و …