خاکریزي ها<< بخش

۹۶۹۹۱_۷۲۶

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، شهید مرحمت ثانی مزار پاکش در شاندرمن است . او از خود یک پسر و یک دختر به یادگار گذاشته است .او از خود پنج قطعه عکس بر جای گذاشت . در رابطه با او یک برگ تصویر شناسنامه و یک برگ زندگی نامه نیز موجود است .

۳۴۶

شهید علی محمد اکبری مقدم در تاریخ ۱۳۵۱ در روستای میر سرای چوبر شهرستان شفت و از خانواده مذهبی دیده به جهان گشود…

۱۰۵۳۰۰_۶۲۲

شهید ابراهیمی سرانجام در تاریخ ۱۹/۰۴/۱۳۶۴ به پیروی از رهبر معرز و معظم انقلاب در یک درگیری با نیروهای بحثی عراق که در منطقه موسیان شکل گرفت به درجه رفیه شهادت نایل آمد و در گلزار شهدای املش کنار همرزمانش به خاک سپرده شد.

Abbas-Chokam

عباس پس از پست نگهبانی برای استراحت آن گاه که می شنود عده ای از رزمندگان سپاهی در دست دشمنان اسیر شده اند با مخالفتهای فرمانده ( که گفته بود وقت استراحت است نرو) به سمت هویزه حرکت می کند و سرانجام در ۱۲ مهر سال ۱۳۵۹ بعد از نجات رزمندگان سپاه به همراه دوستش سید حسن موسیان لب تشنه و پاره پاره به درجه رفیع شهادت نایل می گردد که به دلیل پیشروی دشمن، همرزمانش نتوانستند ایشان را به عقب برگرداندند و او در خاک پاک هویزه آرام گرفت تا برای همیشه همانند مادرش حضرت زهرای مرضیه (س) گمنام بماند.

۱۹۸۴۳۵۰

حاج شعبان به همراه سه نفر دیگر بین دو روستای ایزدی توقف می‌کنند من هم چند کیلومتر جلو تر بودم وقتی انفجار رخ داد سریع خودم را رساندم. حدود یک ربع بعد از حادثه به آنجا رسیدم.

۲۳۶۳۱۹۹۱۵۰۵۵۲۲۹۲۱۹۸۲۱۹۱۹۳۳۷۴۲۱۷۲۲۱۲۸۸

اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،«میثم» چه معصومانه سخن می گفت! آن قیافه و اینهمه افتادگی ؟! خوشه خوشه ی کلامش مژده وصل می داد . انگار ستون های عرش روی اندام او استواربود وقتی که از خدا و حسین(ع) و ارزشهای انقلاب می گفت…

۲۱۳۳۱۲_۴۸۶

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و حاکمیت جمهوری اسلامی، «آیت‌الله ربانی‌املشی» که از یاران مورد وثوق و اعتماد حضرت امام‌خمینی(ره) محسوب می‌شد متقبّل مسئولیت‌های سنگینی شد.

Mehrdad-Hamzeh-Rafati

یادم است که آخرین باری که می رفت غذایی که به آنها داده بودند در داخل ظرف یکبار مصرف بود و قاشقهای استیل درآن قرارداده بودند مدتی که از صرف ناهارشان گذشته بود دیدم مهرداد خم شده و چیزهایی را دارد جمع می کند.

شهید-سیّد-جعفر-منصوری۵-۳۰۰x204

پیکر شهید سیدجعفر منصوری بعد از ۱۴ سال در عملیات تفحص و جستجوی شهداء عملیات فاو در دریاچه نمک شناسایی و سرانجام در زادگاهش آرام گرفت، پیکری که با آمدنش جوششی دیگر در سینه ره پویان شهادت به وجود آورد.

استاندار مکتبی گیلان شهید مهندس علی اخوین انصاری شهرستان رودسر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، «حمیده دانش کاظمی» همسر شهید انصاری در نقل خاطره ای در کتاب «استاندار آسمانی» می گوید: شهید انصاری هفت بار مورد سوء قصد منافقین قرار گرفت و در اکثر مواقع یک دختر جوان با من صحبت و تهدید می کرد.

n00530333-b

سردار شهید مهدی عاصی تهرانی فرمانده مهندسی رزمی جهاد سازندگی استان تهران بود که در دهم تیرماه سال ۶۵ به فیض شهادت نائل شد.

۶۸۴۹۸_۵۷۰

فرمانده هوانیروز، از این شهید نقل می‌کند:

ـ وقتی پذیرش قطعنامه و آتش‌بس را اعلام می‌کنند، خلبان فرزانه با تأسف می‌گوید: دیدی جنگ تمام شد و ما شهید نشدیم.

ramzanali-saleh-zade

شهیدرمضانعلی صالح زاده باشروع جنگ تحمیلی به ماننددیگردوستان به ندای امام وپیرمراد خویش لبیک گفتند وبه سوی جبهه ی نبردحق علیه باطل شتافتند. وبعدازمدت پنج ماه حضوردرجبهه ودفاع ازآرمان های انقلاب اسلامی، سرانجام درتاریخ ۸/۲/۶۷ درمنطقه پاسگاه زیدبه درجه رفیع شهادت نایل آمد.

۹۷۸۲۲_۶۳۸

در روز پنج شنبه دوم مرداد ۱۳۶۰ که برابر با ۲۱ ماه رمضان المبارک بود. عده ای از برادران فعال حزب الله در منزل یکی از برادران محله اعطاءافرین رشت برای افطار دعوت بودند. افطاری که بعدها به افطار خونین رشت معروف شد

۸۸۷۲۷_۹۹۳

شهید محمد هوشمندان در ۲۵ بهمن ماه سال ۱۳۴۶ در شهرستان بندرانزلی در میان خانواده ای بسیار فقیر چشم گشود.

۹۵۰۷۰_۸۹۳

شهید اسماعیل ماهرویان در شهرستان خشکبیجار بدنیا آمد. وی در خانواده ای روستایی و کشاورز پرورش یافت. تحصیل علم را تا دیپلم ادامه داد و درمدرسه مجابی شهرستان خشکبیجار از توابع رشت. وی بعنوان بسیجی فعال وارد جبهه شد و بعد ها مسئول گردان ۵ اهواز شد و برای رفتن به منطقه شلمچه در خاک دشمن به شهادت نایل گردید. و به آرامگاه جاوید خویشگلزلر شهدای خشکبیجار بهشت فاطمیه آرمید.

photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۰_۱۱-۳۸-۴۰

به ناگاه متوجه شدیم که فاطمه خانم ما(دختر شهید طاهرنیا) می لنگد،دچار افت شده و به سختی راه می رود!!. بردیم اش دکتر و دکتر نیز پس از معایات متعدد پزشکی ،گفت: چیز خاصی مشاهده نکرده و نقصی نمی بیند!

۶۳۷۳۶۲۸_۲۹۳ copy

وصیت نامه شهید مدافع امنیت، شهید حسن عشوری که در درگیری با تکفیری ها‌ به شهادت رسید حاوی نکات جالبی است.