خاکریزي ها<< بخش

شهید سید محمدتقی‌ مغیثی‌، شهریورماه‌ ۱۳۶۵ از طریق‌ بسیج شهرستان فومن به‌ جبهه‌‌ پیرانشهر اعزام‌ شد و در درگیری با دمکرات‌های‌ کردستان‌ از ناحیه‌‌ کمر مجروح‌ و مدتی را در بیمارستان‌ بستری شد، اما پس‌ از بهبودی،‌ دوباره‌ عازم جبهه شد و سرانجام در ۲۳ ‌دی‌ماه‌ ۱۳۶۵ در عملیات‌ کربلای‌ پنج در شلمچه‌ به‌ شهادت‌ رسید و آسمانی شد.

دوشادوش بزرگسالان غیرتمندی که در دوران هشت سال دفاع مقدس از جان و مال خود برای دفاع از آب و خاک ایران اسلامی گذشتند، جوانان و نوجوانان فراوانی نیز حضور داشتند که به رغم سن و سال کم به واسطه روح بلندشان از این قافله پر افتخار عقب نماندند؛ نوجوانانی مثل علی جرایه که به عنوان کم سن و سال‌ترین شهید ایرانی دفاع مقدس معرفی می‌شود.

شهید عزیز درویش نیا که در زمان اعزام به جبهه فقط ۱۶ سال سن داشت در ۱۰ شهریور ۱۳۶۵ در عملیات کربلای دو و در ارتفاعات حاج عمران به همراه جمعی دیگر از رزمندگان لشکر ۱۶ قدس به شهادت رسید و پیکر پاک و مطهرش در ارتفاعات حاج عمران جا ماند.

محمد علی اکبر خواه گلسفیدی: خدایا تو را به حرمت مولایم مهدی (عج) این تخم های نفاق و این دسته بندی ها را از میان این امت بردار

سرباز شهیدحجت اله اسکندری: صبر ایوب گونه داشته باشند تا بتوانید با تمام مشکلات جامعه که از سوی قدرتهای بزرگ برما تحمیل می شود دست پنجه نرم نموده و در هدفهایی که در پیش گرفتید پیروز شوید که در غیر این صورت به دامن شیطان افتادن است

شهید والامقام سید حسین سید پور از نظر اخلاقی و مذهبی و اجتماعی بسیار عالی بود و با همه مهربان بود و دوست داشت رابطه اش را با خدا از نظر عبادت نزدیک کند

شهیدان حسن عضدی، جواد سرافراز، سیف الله عبدالکریمی و محمد صادق اسلامی از گیلان، ستارگان درخشان آسمان هفتم تیر بودند که به مقام رفیع شهادت نائل شدند.

شهید داوود عموئیان در سال ۱۳۴۵ چشم به دنیا گشود و در سال ۱۳۶۷ شربت شهادت نوشید. مدت ۲۲ سال چراغ زندگیش در این دنیای مادی و خاکی روشن بود. در سن ۲۱ سالگی ازدواج کرد و در سن ۲۲ سالگی شهید شد.

شهید حجت خوش منش سرباز نیروی زمینی ارتش بود. یک بار از ناحیه هر دو پا دچار ترکش خمپاره شده بود. که هنوز معالجه اش به اتمام نرسیده بود که دوباره به منطقهء عملیاتی جبهه رفت . در سال ۶۶/۳/۱۸ به درجهء رفیع شهادت رسید.

دانشجوی شهید میر محمد اسماعیل شارمی: شهادت امری است که از بدو ظهور اسلام همگان را به دنبال خود کشانده و از بین آنها عاشقان را برگزیده، کسانیکه قرآن کریم آنها را تعریف و تمجید کرده است .

شهید ولی رجب پور پس از رشادت‌های فراوان در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل سرانجام در تاریخ ۲۶ آبان ۱۳۶۶ براثر اصابت ترکش بر پیشانی مبارکش در منطقه عملیاتی نقده به درجه رفیع شهادت نائل آمد و به لقاءالله پیوست.

کی از روزها که به بیمارستان جندی شاپور اهواز رفته بودم ، روی یکی از تخت ها رزمنده ای را دیدم که به شدّت زخمی شده بود، ترکشی که به شکم او…

شهید رامین نجفی سرانجام پس از ماه‌ها حضور در جبهه‌ها در تاریخ ۲۹ مهر ۱۳۶۲ در منطقه مریوان و در عملیات والفجر سوم به درجه رفیع شهادت نائل آمد و آسمانی شد.

سر انجام پس از ماهها هجران دلسوز و فراق یاران در چهارم فروردین ماه سال ۱۳۶۷ به همراه یازده تن از رزمندگان شهرستان فومن با اقتدا به مولایش حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) در منطقه عملیاتی خرمال عراق با فریاد یا حسین (ع) و با اصابت ترکش دشمن به دست و چشم راستش به وصال حضرت دوست نایل گشت.

شهید ناصر بیقوله در سال ۱۳۴۶ در روستای سیامرز گوابر شهرستان املش متولد شد و پس از رشادت‌های فراوان در تاریخ ۲۲ فروردین ۱۳۶۶ درحالی‌که خون پاکش خاک‌های خرمشهر را معطر می‌کرد آسمانی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،شهید اسماعیل پور بحر بیشمار در سال ۱۳۴۷ در خانواده ای مذهبی در روستای هنده خاله توابع صومعه سرا چشم به جهان گشود.

شهید سید محمد محمد پور پس از فراهم کردن مقدمات ازدواج در تاریخ سوم آبان ماه سال ۱۳۶۲ در منطقه عملیاتی والفجر چهار آنگاه‌که برای هم‌رزمان خود در خط مقدم مهمات نظامی را حمل می‌کرد براثر اصابت خمپاره دشمن به ماشین، حنای سرخ شهادت را بر دستان مبارک خود بست و حجله عروسی خود را در بهشت برین مهیا کرد.

شهید شهرام حسین زاده لنگرود: امروز در روزگاری به سر می بریم که خوب بودن دیوانگی است و انسان بودن کفاره می خواهد از هر سوی دشمنان ما را احاطه نمودند و در صدد ضربه زدن هستند و ما نیز آرام و خاموش به سر می بریم گویی که اتفاقی رخ نداده و آب از آب تکان نخورده است آیا هنوز خواب بس نیست؟