خاکریزي ها<< بخش

شهید ابوالقاسم حسن پناه املشی سرانجام در عملیات کربلای پنج در شلمچه در تاریخ ۲۵ دی ۱۳۶۵ خون مطهرش بر زمین گرم خوزستان ریخت و به درجه شهادت نائل آمد و پیکر مطهر سید ابوالقاسم حسن پناه هنوز مفقود و در غربت و گمنامی به سر می‌برد

شهید شاهپور صفرعلی‌ در هفدهم‌ آذر ۱۳۶۶در منطقه‌ عملیاتی‌ جزیره‌ مجنون‌، در حین‌ انجام‌ ماموریت‌ به‌ فیض‌ شهادت‌ رسید و در نهایت‌ درگلزار پیرای‌ سرای‌ گشت‌رودخان‌ به‌ خاک‌ سپرده‌ شد.

شهید ابراهیم محمدیان در آخرین ماههای حضورش در جبهه های حق علیه باطل در تاریخ ۶۴/۱۱/۲۴ بر اثر بمباران هوایی شهر اهواز به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

در سال ۱۳۶۲ دو بار به جبهه اعزام شد و در دی ماه سال ۱۳۶۴ برای خدمت در نیروی انتظامی وارد شهربانی کرج شد. سه ماه از استخدام قطعیش گذشته بود که با داشتن زن و دو فرزند باز هم داوطلبانه راهی جبهه ها شد و در این سفر بود که در مهمانی پروردگار شرف حضور یافت .

شهید ایرج پورفتحی در مورخه ۲۸ آذر ۱۳۶۵ در منطقه ی سومار بر اثر اثابت ترکش خمپاره به درجه شهادت نائل گشت.

شهید کیومرث صفرزاده در سال ۱۳۶۵ در منطقه سومار مورد اصابت ترکش به ناحیه سر قرار گرفته و به فیض شهادت نائل گردید.

شهید احمد شعبانی در تاریخ ۲۴/۱۰/۶۵ در عملیات کربلای ۵ در منطقه شلمچه به قافله عشاق پیوست. سفارش او به ما این است که ثمره خون شهیدان را که انقلاب اسلامی است در همه حال حفظ کنید.

خدایا در آخر عمرمان کلمه لا اله الا الله و محمد رسول الله را بر زبان همه ما جاری بگردان و در اول شب قبر حضرت علی و امام حسین را به داد ما برسان.

«سردار شهید نقیبی‌راد» : چند کلمه ای به عنوان یادگار از من داشته باشید؛ همیشه در راه خدا و با نام خدا قدم بردارید و هدفتان الله باشد.

شهید غلامرضا پور رجبی دور از چشم دوستان و همرزمانش توسط دشمنان بعثی به شهادت رسید، و ۱۱ سال مفقودالجسد ماند و در آبان سال ۷۵ پیکر مطهرش به زادگاهش رجعت نمود و در میان انبوه جمعیت امت حزب الله تشیع با شکوه ای انجام گرفت ،و سپس به زادگاهش سنگر انتقال و در کنار سایر شهدا به خاک سپرده شد.

در آخر سلام مرا به نزدیکترین فامیل ها به کلیه دوستان و آشنایان – همسنگران سلامم را برسانید و به ایشان بگویید اگر چه مهران نیست جای او در بین شما خالی است ولی طوری به پدر و مادرم وانمود کنید که مهران هم هست تا از این طریق تسلی خاطری برای پدر و مادر باشد . امیدوارم سفارشات این جانب را پذیرا باشید . خداحافظ

شهید غلامرضا گل محمدی در سال ۱۳۴۵ در روستای شیخ علیکلایه شهرستان لاهیجان در یک خانواده کشاورز مذهبی دیده به جهان گشود تحصیلات ابتدائی و راهنمایی در همان محل به پایان رسانید.

مناجات شهید محمد علی گل پور: خدایا نمی دانم به چه صورت با تو سخن بگویم که مرا لایق صبحت کردن بدانی ولی چاره ای ندارم ، به تو روی آوردم و تو هم مرا بپذیر که من بنده حقیر و صعیف تو هستم .

شهید ابوعمار در لابلای سخنانش خطاب به بنده، گفت: نیروهای بسیجی که ماموریت شان تمام شده ، قله های مهم محور مریوان را ترک می کنند و برمی گردند پایین!.

شهید حسین تقی زاده به فاصله سه ماه شرکت و حضورش در جبهه نگذشت که ایشان شهید شدند. البته در ابتدا به ما گفتند که مفقود الاثر می باشد و بعد از ۶ سال پاره ایی از استخوانهایش را برایمان آوردند.

برادران دعا را از یاد نبرید و نماز جمعه ها را پر کنید و پشتیابن روحانیون در خط امام و نمایندگان امام باشید و آنانی را که بر علیه روحانیت قدم برداشته اند و با دسیسه ها می خواهند نماز جمعه ها را خالی کنند در مقابلشان بایستید

ای عزیزان شهید داده، ای داغداران، ای دوستان شهدا کاروان زینبیان در حرکت است، اول این کاروان زینب (س) و امام زین العابدین (ع) از هزار و اندی سال پیش قرار گرفته اند و تا کنون در حال حرکت است.

شهید علی نظامیوند چگینی: مادرم از تو می خواهم اشک نریزی و مانند مادران شهدای دیگر در بین زن ها سرت را بالا بگیری. پیروزی انقلاب به شهادت ما بستگی داشته و ما خوشحال هستیم .