خاکریزي ها<< بخش

ملتی که بخواهد حکومت الله را در جامعه حکم فرماکند نمی تواند مگر با شهادت ، من با میل و اختیار خود به جبهه اعزام شدم تا بتوانم خدمتی به این انقلاب کرده باشم

از مسئولین جمهوری اسلامی که بسیار زحمت می کشند اطاعت کامل داشته باشید و در برابر کمبودها و مشکلات باید که صبر را پیشه کرد و( ان الله مع الصابرین )

… همیشه چشم به راه هستم از عجب شیر به حاج عمران سفر کرد و سفر کرد ، نه نامه ، نه خط ، نه لباس ، آرام ، متین ، میهن دوست شاید پیدایش کنم.

شهید عباس ساغری در سن ۱۷ سالگی در اکثر مساجد شهر به دعوت انجمن های اسلامی مساجد برای تدریس کتب مذهبی و مباحث ایدئولوژی از ایاشن دعوت به عمل می آمد بارها با افرادی که دچار انحراف فکری شده بودند به مناظره می پرداخت

در همان لحظه همرزمانش که می خواستند به سرعت از منطقه دور شوند متوجه می شوند، در حالیکه بدن این بزرگوار بدون سر می دوید، سرش چند دقیقه ای «یا حسین گویان» روی زمین می غلتید.

عباس بعد از مرخصی مجدداً جهت خدمت به خرم‌آباد لرستان و ازآنجا به جبهه در منطقه پاوه اعزام شد و در تپه شیرخان در درگیری با منافقین و بعثیان عراقی از تمام بدن مجروح شد و برادران پاسدار او را …

شهید موسی معین لشکاجانی: در مرگم گریه کم کنید ، اگر شهید شدم مرا در مزار شهید جواد دفن کنید برای اینکه او احساس تنهایی نکند .

آزاده علی رحیمی، در حالی که نوجوان بود به سختی خودش را به جبهه‌های جنگ رساند. او پس از حضور در چندین عملیات در شبی که نبرد سختی برای بازپس‌گیری فاو از سوی عراقی‌ها صورت گرفت، ابتدا از ناحیه پا مجروح شد و سپس به اسارت درآمد اما…

مادر تحمل مرگ فرزند آنهم جوان مشکل است خودم این موضوع را درک می کنم ولی چون این مرگ خواست خداوند بوده و در راه او موجب دلگرمی من است و امیدوارم که شما هم این چنین احساسی داشته باشید و گریه و زاری نکنید .

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل در ادامه معرفی شهدای والامقام استان گیلان (جمعه های شهدایی احرار) و این هفته نگاه دل شما همسفران رابه برگی از زندگی حماسی و ازدواج آسمانی شهید سیامک اختر کاویان، بندر انزلی جلب می نماید. شهید سیامک اختر کاویان که در تاریخ ۱۳۳۹/۷/۹ در شهر بندرانزلی دیده به جهان گشود و […]

سر انجام این طائر آسمانی ٬ پس از سال ها رزم بی امان در مقابل دشمنان اسلام در تاریخ ۱۳۶۷/۴/۳۱ در جبهه ی سر پل ذهاب ٬ بر اثر تک مذبوحانه ی رژیم بعث عراق ٬شهد شیرین شهادت نوشید و به آسمانیان پیوست .

شهید سیروس ضمیریان با ایجاد تشنج و درگیری توسط گروهک‌های منافقین در لنگرود به منطقه اعزام شد و با تلاش شبانه‌روزی سپاهیان توانست امنیت را در این شهر برقرار کند و سرانجام در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۵۹ با اصابت ترکش خمپاره دشمن متجاوز به ناحیه سر در منطقه سرپل ذهاب به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

… مادر جان! من حالم خوب می باشد هیچگونه ناراحتی و کسالتی ندارم که باعث آزردگی خاطرم فقط تنها ناراحتی من دوری دیدارتان می باشد که امیدوارم ….

شهید جمال رضی پس از ۲۸ روز از به دنیا آمدن پسرش به سوریه اعزام شد و در ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ در سن ۳۵ سالگی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شهید حسین فاخته، فرمانده گردان جند الله در سال ۱۳۶۳ در منطقه کردستان به‌وسیله اسلحه سیمینوف از پشت سر مورد هدف قرارگرفته و به شهادت رسید و پیکر پاک و مطهرش پس از تشییع باشکوه در روز ۱۴ خرداد ۱۳۶۳ در گلزار شهدای رشت در کنار سایر هم‌رزمان شهیدش به خاک سپرده شد.

یوسف در ۲۹ دی ماه سال ۶۲ در یکی از روستاهای شهر رشت متولد شد . تحصیلات یوسف کاردانی نظامی بود و در سال۸۵ از طریق آزمون دانشگاه امام حسین(ع) وارد سپاه شد و پس از آن در یگان ویژه صابرین به عنوان تک تیرانداز به جهاد پرداخت.

خنده بر لبان برادر علی (شمخانی) شکفت و از جا برخاست، یک بار دیگر مسیر حرکت را برای حسین شرح داد و در آخر اضافه کرد: اخوی همه عملیات بسته به ژاژیله است، من از شما تضمین می خواهم ؛ خنده حسین بیشتر شد و با همان لحن آرام و مطمئن قبلی گفت: …

گاهی باجناق‌ها می‌توانند از دو دوست به همدیگر نزدیک‌تر باشند، طوری که طاقت دوری از هم را نداشته باشند.