خاکریزي ها<< بخش

شهید حبیب رضایی گورجی از طریق سپاه پاسداران اصفهان بعنوان روحانی مبلغ به جبهه اعزام و در عملیات ظفرمند کربلای ۵ در منطقه عملیات شلمچه بر اثر اصابت ترکش خمپاره دشمن به فیض مقام رفیع شهادت نائل شد.

شهید سید اسماعیل سیرت نیا یکی از شهدای مدافع حرم استان گیلان است که در زمان حیاتش به فعالیت‌های فرهنگی با محور «ولایت» می پرداخت و به علمدار فرهنگی گیلان معروف شد و عاشق ولایت فقیه بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،سه برادر به فاصله ی چهار ماه از هم به شهادت رسیدند! فقط جهار ماه لازم بود تا مادر و پدری را به آزمونی بزرگ الهی وارد کند.

یک مقام مسئول از عدم امکان امدادرسانی به نفتکش ایرانی به علت انفجارهای متعدد و گسترش آتش در شعاع چندین متری نفتکش خبر داد و گفت: تکاوران ایرانی از بامداد امروز به وقت ایران در اطراف نفتکش در شناورهایشان مستقر هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،شهید «سجاد طاهرنیا» از شهدا مدافع حرم گیلانی می باشد که به فرموده پدر بزرگوارش در خانواده به عنوان یک الگوی اخلاق اسلامی بوده است.

… سیزده سالگی اش را رد کرده بود. با دستگاری تاریخ تولد شناسنامه اش بالاخره موفق شد به پادگان آموزشی منجیل اعزام و پس از طی دوره ی آموزشی، خود را در جبهه های نبرد بویژه عملیات کربلای ۵ “شلمچه ی پر مخاطره” ببیند.

شهید حمید شرافت در یکی از روزهای گرم تابستان به سال ۱۳۳۹ در یک خانواده مذهبی در رشت به دنیا آمد. دوران ابتدایی و راهنمایی ، دبیرستان را با موفقیت به پایان رسانید و در سال ۱۳۵۸ در رشته ریاضی فیزیک دیپلم گرفت و در آن ایام که انقلاب اسلامی آغاز شد

شهید غلامرضا حسین پور سقالکساری در تاریخ ۱۳۴۶/۶/۱۱ در روستای سقالکسار رشت متولد شدند و تحصیلات خود را تا مقطع سیکل به پایان رسانیدند. قبل از رفتن به سربازی در مسجد محل فعالیت داشتند.

شهید عباس زارع در بیستم دی ماه ۱۳۳۹ در شهر رودسر در خانواده ای مستضعف دیده به جهان گشود او اولین پسر خانواده اش بود و به گفته مادرش او سالها تلاش و مشقت پدر و مادر رنج کشیده اش است.

سلام بر تمامی شهیدان بخصوص شهید محله مان شهید سید حسن فرازنده مادر جان همان گونه که مرا دوست دارید سربازان محله مان وسربازان دیگر اسلام را همانند من دوست داشته باشید واز شما می خواهم برای آمرزش روح پدرم قرآن بخوانید.

خداوندا هر چه در زندگی از تو خواسته بودم به من عطا فرمودی پس شهادت در راه خودت را از من دریغ ننمای. بار الها به پدر و مادرم صبر عطا کن تا آنان نیز از اجر معنوی برخوردار شوند.

خواهران و برادرم از من به شما نصیحت جدیت و سعی در شناختن هر چه بیشتر الگوی انقلاب امام بکنید و هرگز قدمی از خط او و راه او کج ننهید که این امر خدای ناکرده به سرنوشت کسانی می رسد که خود بهترمی دانید

گاهی باجناق‌ها می‌توانند از دو دوست به همدیگر نزدیک‌تر باشند، طوری که طاقت دوری از هم را نداشته باشند.

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، این هفته نگاه دل شما همسفران را به برگی از زندگی شهید وحیدرضا احتشامی شهرستان رشت جلب می نماید. شهید وحیدرضا احتشامی بجنوردی در دهم فروردین سال ۴۱ در خانواده ای متقی و مسلمان در شهرستان رشت دیده به جهان گشود . پدر بزرگوارش به شغل فرش فروشی و مادر […]

در سال ۱۳۴۶ در روستای خشکنودهان از توابع شهرستان فومن در خانواده ای باایمان ولیکن فقیر فرزندی متولد شد که او را علی نامیدند. نامی که بعدها او ثابت کرد لیاقتش را داراست.

شب پرخاطره ای بود. به میلیاردها بلکه بیشتر می ارزید، آنشب. بچه ها همه ازهم حلالیت طلبیدند “من و سیدموسی وداود” سه هم محلی نیز همدیگر را درآغوش گرفتیم و برای خداحافظی اشک ریختنم که شاید دیگه همدیگررا نبینم. البته آن دو بزرگوار بعدها مزد اخلاص و ارادتشان را گرفتند و منو در جامانده ها «جا»زدند!

معلم شهید علی جعفریان در دهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۳۷ در روستائی چایخانسر کلاچای از توابع شهرستان رودسر در یک خانواده کشاورز و مذهبی دیده به جهان گشود .و در عملیات بزرگ کربلا۵ در منطقه شلمچه که در تاریخ ۱۹ دی ماه سال ۱۳۶۵ به شهادت رسید

شهید شهروز اصیل کیاسرائی متولد ۱۳۴۰ و تحصیلاتش دوم نظری و پدرش کشاورز بود از ره کشاورزی تامین روزی می نمودند و یگان اعزام کننده شهید به جبهه گردان ۸۱۱ ابوذرز بود.