خاکریزي ها<< بخش

شهیدوالامقام حسن عبدی با روحیه خستگی نا پذیرش در مقابل مسائل و مشکلات با تمام توان استقامت می نمود و از مسئولیتی که عهده دارش بود شانه خالی نمی کرد. در پایگاه بسیج تلاش های فراوان داشت و با راه اندازی کلاسهای قرآن و اصول اعتقادی جوانان را به مسائل انقلاب اسلامی آشنا می نمود.

… راستی اگر دوستان مایلند که در روز قیامت سرافراز باشیم بنا به میل خود هر نفری به اندازه یک شبانه نماز قضا برایم بجا آوردند .

در موقع رفتن پدرش اسرار می کند مدتی در خانه استراحت کن و سعی کن به جبهه نروی تا پای شکسته ات خوب شود. اما شهید عین اله تجددی با ناراحتی به پدرش می گوید: «اگر شما به منطقه عملیاتی بیایید ببینید چه بر سر مردم آمده است شما هم حتما به دنبالم خواهید آمد.

 احرارگیل: گزارش تصویری مرحله به مرحله ازسفری معنوی، رویداهای سوژه ای از اربعین سال ۹۷ مسیر نجف تا کربلا، مسجد سهله، مسجدکوفه، بین الحرمین حرم آقا اباعبدالله الحسین(ع) آقاابوالفضل العباس(س)و… این گزارش تکمیل می شود       تصاویر ارسالی از: کربلایی کیوان رضایی  

اسماعیل از همان دوران نوجوانی پای بند به نماز اول وقت و روزه گرفتن بود و در برخورد با مردم نیز گشاده‌رو و صمیمی بود و همواره خوش‌اخلاقی و مهربانی را سرلوحه کارهای خود قرار می‌داد. پایان تحصیلات اسماعیل با آغاز جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق برعلیه کشورمان مصادف شد…

… نامه می فرستاد و از حال و احوال خودش برایمان تعریف می کرد که هیچ جای نگرانی نیست شما ناراحت من نباشید من جای خیلی خوبی هستم حتی یک بار هم به مرخصی نیامد تا این که شهید شد

شهید ایرج کبودمهری فرزند بیت الله در سال ۱۳۳۹ متولد شد،این شهید والامقام تحصیلات ابتدایی خود را در روستای تره تنگده طولگیلان و تحصیلات راهنمایی و دبیرستان را هم به ترتیب در مدارس سعدی و شریعتی شهرستان تالش گذراند و سپس برای انجام خدمت مقدس سربازی به باقرآباد کردستان رفت

شهید حسن‌ حیدرپور گشتی‌ در بیست‌ و چهارم‌ شهریور ۱۳۶۳ بر اثر اصابت‌ ترکش‌ گلوله‌ی‌ کالیبر مزدوران‌ بعثی‌، به‌ شهادت‌ رسیدو به‌ گلگون‌ کفنان‌ تاریخ‌ پیوست‌.

وقت برگشتن متوجه شد ۱۶ تومان پول دارد، دو تومان کرایه از آستانه تا لاهیجان بود و ۱۵ تومان کرایه از لاهیجان تا کهنه رودپشت. غبار غم بر چهره اش نشست، ناگهان زیر پایش یک تومان پول یافت!

شهید اقبالی در عنفوان جوانی به عنوان خلبان شکاری بمب افکن داوطلب میدان رزم شد و از جمله خلبانانی بود که در مدت کوتاه عمر پربارش به میزان ۵۰ ساعت پرواز جنگی را در کارنامه فعالیت های یک ماهه جنگ از آن خود ساخت.

بعد از مدتی اقامت در پایگاه شهر کرمانشاه به جبهه های جنوب و جزیره مجنون مستقر شدیم در طول مسیر با همه شرایط سخت و موانع مختلف هر موقع به چهره شهید نگاه میکردم یک قوت قلبی میگرفتیم و هیچوقت چهره خستگی را در چهره شهید ندیدم …

مردم بدانند که ما مسلمین هم تولی داریم و هم تبری. کسانی را دوست داریم که در خط اسلام باشند. و کسانی را دشمن داریم که در خط طاغوت باشند.

هم رزمانش تعریف می کنند که سید نصرالله نسبت به شهادت اش به یقین رسیده بوده‌اند وبه همه اعلام کرده بود که من شهید می شوم حتی بر روی دیوار پادگان نظامی اسم خود را به عنوان شهید نوشته نوشت.

چه خوب است مرگ ، آگاهانه باشد و من این مرگ سرخ را ، آگاهانه پذیرفته ام و در راهی گام برداشته اند که سرور شهیدان حسین بن علی گام برداشتت تا با احیای خون خویش اسلام را زنده کنم و با شهادت به آرزوی دیرینه ام که همه لیاقت آن را ندارند برسم .

بسیجی شهید عین الله جهاندیده در عملیات کربلای ۲ در منطقه عملیاتی حاج عمران به عنوان یکی از خط شکنان عملیات پس از رشادتهای فراوان در تاریخ ۱۰شهریور ۱۳۶۵ به آن چه می خواست دست یافت و شهد شیرین شهادت را نوشید.

از خانواده صیقلی در شهر کومله از توابع شهرستان لنگرود گیلان سه برادر در هشت سال دفاع مقدس شهید شدند و دو برادر هم جانباز هستند. محمد اولین شهید خانواده بود. بعد فریدون و بعد غلامرضا به شهادت رسیدند.

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل: بعدازمرخصی اول ،وقتی قصد عزیمت مجدد به جبهه را داشت خواهر بزرگترش بسیار بی تاب بود، او به خواهرش گفت که تو نباید گریه وبی تابی کنی و…

جانباز شیمیایی زنجانی که در زمان جنگ با ۱۲ سال سن به جبهه اعزام شد؛ از خاطرات روز‌های سخت می‌گوید.