خاکریزي ها<< بخش

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، خبرهای غیر رسمی از شهادت یکی از فرماندهان رودسری دوران دفاع مقدس در «بوکمال سوریه» حکایت دارد

شهید ابراهیم طالبی در تاریخ ۱۷/۸/۱۳۶۱ در عملیات محرم در منطقه موسیان با اصابت گلوله تانک به کنار وی و ترکشهای آن گلوله به بدن مبارک ایشان اصابت می کند و با نوشیدن شربت شهادت در دانشگاه الهی سرافراز و سربلند حضور یافت. پیکر پاک مطهر این شهید بزرگوار پس از تشییع با شکوه در زادگاهش در روستای سوخته کیش به خاک سپرده شد.

به ناگاه «پدرم سربلند کرد و همدیگر را (درآن هیاهو )یافتیم. لحظه های سختی برای مان سپری می شد بویژه آن که “دستان من و شانه های پدرم هردوبه نشانه ” عشق و التماس!” باهم تکان می خورد.!

سخنی دارم با شما مادران و مادران آینده انقلاب: شما باید زندگی را در زیر سایه اسلام عزیز شروع کنید و فرزندانی پاک و حافظ قران و اسلام را به جامعه تقدیم دارید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، در پنجمین روز از سومین ماه بهاری سال ۱۳۳۴، خبری در روستای کاکرود از توابع شهرستان رودسر پخش شد که منجر به خوشحالی اهالی روستا شد. خانواده اسدالله عیسی پور صاحب فرزند پسر شده بودند. نام این فرزند را عبدالله گذاشتند. فرزندی که بعدها باعث افتخار و سرافرازی روستای کاکرود، […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،«محمدرضا ربیعی مقدم» جانباز سرافراز ۷۰ درصد، یادگار هشت سال دفاع مقدس پس از تحمل سال‌ها رنج و جراحات ناشی از جنگ تحمیلی سحرگاه امروز دعوت حق را لبیک گفته و به هم‌رزمان شهیدش پیوست.

شهید بهنام کشاورز رضایی در پانزدهم آبان ماه ۱۳۶۲ در عملیات والفجر۴ به شهادت رسید.

خدای من اگر چه در مسیر طاعت و عبادت تو اعمال من بسی ناچیز است. اما در عوض امید من به تو بسی روح افزا و شوق انگیز است با این نیت وصیت نامه‌ام را شروع می‌کنم.

مبارزه با دشمنان آرزوی بنده بود و فقط خدا می داند برای این آرزو چقدر ضجه زدم و التماس کردم. ممکن است بعضی ها به شما طعنه بزنند اما اهمین ندهید بنده به راهی که رفتم یقین داشتم.

پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل پدر شهید محسن حججی در نمایشگاه مطبوعات به گفتگو نشست و از وقایع اسارت تا شهادت فرزند شهیدش توضیحاتی داد.

رود بر پدر و مادرم که برای من خیلی عزیزند مرا بزرگ کرده زحماتی طاقت فرسا متحمل شدند اما بجز تولید دردسر برایشان کاری نکردم ، باشد که مرا همانند مهربانی هاشان ببخشایند .

پیکر شهید سیدجعفر منصوری بعد از ۱۴ سال در عملیات تفحص و جستجوی شهداء عملیات فاو در دریاچه نمک شناسایی و سرانجام در زادگاهش آرام گرفت، پیکری که با آمدنش جوششی دیگر در سینه ره پویان شهادت به وجود آورد.

مدافع حرم شهید سید احسان میر سیار: ای برادرانم شما را برحذر دارم از ترک نماز که آن معراج مومن و کلید بهشت و تنها فاصله میان کفر و ایمان است ،شما را سفارش میکنم که در فراگیری کلام الهی .

شهید ابراهیم فیضی توتکله در بیست و ششم اسفندماه سال ۱۳۳۵ در روستای توتکله شهرستان رودسر دیده به جهان گشود و هنگامی که ندای هل من ناصر ینصرنی را شنید به مناطق جنگی کشور عزیمت نمود و بالاخره در نوزدهم دی ماه ۱۳۵۹ دعوت حق را لبیک گفت و به شهادت رسید.

شهید صحرا پیما در مدت سه ماه که برای اولین بار به جبهه رفته بود مجروح شد وبعد بار دوم در غرب کشور جبهه ماووت عراق در ۳/۹/۱۳۶۶ بر اثر ترکش خمپاره به درجه رفیع شهادت نائل آمد .

پس از اینکه روز گذشته نیروهای نظامی ترکیه در نزدیکی عفرین مستقر شدند، امروز شمار زیادی از نیروهای دموکراتیک سوریه که بیشتر عناصر آن کُرد هستند، به این منطقه بازگشتند.

امروز یک مهمان عزیز دارد، یک مهمان ویژه؛ شهید مدافع حرمی که در دیرالزور ، جایی در نزدیکی های مرز سوریه و عراق و در کرانه رود فرات، آسمانی شد.

خدایا تو خود شاهدی که با تمام بار سنگین گناهان تمامی تلاشم را بکار میبرم تا در جهت رضای تو حرکت کنم حال نیز که به جبهه پا می گذارم فقط به این امید است که با ریختن خون ناچیز خود گناهانم آمرزیده شود و انکه شهادت که یکی از آرزوهای دیرینه خودم بود به ان فیض الهی خودم رسیدم