تیتر یک<< بخش

روز یکشنبه ۲۸ آبان ماه و کمتر از ۲ ماه پس از سخنان حاج قاسم، شهر البوکمال در مرز سوریه و عراق کاملاً آزاد شد؛ تعداد زیادی از اعضای داعش در این درگیریها کشته شدند.

تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب پر است از جوان­‌های خدایی! هشت شهید با نام «جواد محمدی». جوادهایی که با پایمردی خود در دو برهه حساس از تاریخ کشورمان، ثابت کردند که دفاع مقدس تداوم عاشورا بود و دفاع از حرم، دنباله­ روی راه شهدا و ایثارگران دفاع مقدس است.

شهید حسین نیکویی در سال ۱۳۴۴ در روستای دهبنه از توابع شهرستان سنگر پا به عرصه گیتی نهاد. به یُمن قدم این فرزند ارشد خانواده کار کشاورزی و زراعت برای حاج اکبر نیکویی پدر و فاطمه خانم مادر این شهید رونق فراوان یافت.

مبادا یک روز شود امام عزیزمان را تنها بگذارید. با تنها گذاشتن امام؛ رفتن بسوی شرق و غرب است. با تنها گذاشتن امام؛ ناراحت کردن امام زمان (عج)است و تنها گذاشتن امام؛ پایمال کردن خون شهیدانمان است.

شهید فرهاد خوشه بر: شهید خوشه بر در سال ۱۳۶۰ در خراط محله کوشالشاه از توابع شهرستان لنگرود متولد شد. این شهید بزرگوار حین عملیات سپاه پاسداران در روز ۱۰ اسفند ۱۳۹۳ در سوریه به شهادت رسید.

من از ملت حزب الله می خواهم که پشتیبان ولایت فقیه باشید و پشتیبان کسانی باشید که دارند جان و مال خود را برای اسلام و این ملت رنج کشیده جان خود را فدا می کنند

در روزی فراموش ناشدنی در تاریخ مبارزات ملت مبارز لبنان به تاریخ روز یکشنبه مورخ ۳ خرداد سال ۶۶ مصادف با ۲۵ شهریور رمضان الحرام ۱۴۰۷ در نزدیکی سرزمین قدس شهر صور لبنان به دست اشغالگران بیت المقدس در حالی که دو روز از روز جهانی قدس می گذشت در ساعت ۵/۱۰ صبح او را با زبان روزه به شهادت رساندند

خدا کند که در موقع جان دادن راضی باشد خدای مهربان و خودم به رحمت او امیدوار هستم نه به عملکرد خودم.

حسین املاکی حسینی زیست و شهید شد و شهادتش الگو و درسی فراموش ناشدنی به نام «ایثار» به امت عزیز اسلام آموخت.

شهیدرمضانعلی صالح زاده باشروع جنگ تحمیلی به ماننددیگردوستان به فدای امام وپیرمراد خویش لبیک گفتند وبه سوی جبهه ی نبردحق علیه باطل شتافتند. وبعدازمدت پنج ماه حضوردرجبهه ودفاع ازآرمان های انقلاب اسلامی، سرانجام درتاریخ ۸/۲/۶۷ درمنطقه پاسگاه زیدبه درجه رفیع شهادت نایل آمد.

شهید عباس یوسفی نژاد: او در سال ۱۳۴۲ در لاهیجان متولد شد. در زمان دفاع مقدس مدتها در لشکر گیلان فرماندهی گردان را به عهده داشت و از پاسدارانی بود که برای مبارزه با اسرائیل عازم لبنان شد. سرانجام در بمباران هوایی جنگنده های اسرائیلی در لبنان در روز ۱۳خرداد۱۳۶۴ به شهادت رسید.

مادر شهید سید مصطفی موسوی می‌گوید: تابستان امسال، بسیاری از عکس‌هایش را پاره کرد که علتش را زشت بودن آن‌ها می‌دانست. ولی در واقع می‌خواست کمترین خاطره را برای ما به جا بگذارد. یکی از دوستانش گفت که به سختی توانسته چند عکس از او بیندازد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،شهید «سجاد طاهرنیا» از شهدا مدافع حرم گیلانی می باشد که به فرموده پدر بزرگوارش در خانواده به عنوان یک الگوی اخلاق اسلامی بوده است.

سردار همدانی رفتاری ساختارمحور داشتند و اهل نوآوری، خلاقیت و ابتکار عمل بودند؛ ایشان به مرحله ای رسیده بودند که تشخیص ها و تدابیرشان همواره کارساز بود

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان خاطرنشان کرد: ‌فداکاری‌های شهید املاکی در میدان نبرد و جانفشانی که به‌خاطر نجات بسیجی همرزمش داشت نه تنها برای رزمندگان دوران دفاع مقدس بلکه الگویی همیشه زنده برای جوانان ایران اسلامی در همه صحنه‌ها است.

ائتلاف دولت قانون در واکنش به خبر تصمیم ولی‌عهد سعودی برای سفر قریب‌الوقوع به بغداد دولت عراق را از اعتماد به سعودی‌هایی که عامل کشتار و گسترش تروریسم در عراق هستند، برحذرداشت.

مرجع تقلید شیعیان خطر فضای مجازی بدون نظارت و غیربومی را خطر نخست فرهنگ دانست و گفت: مکرر حوزه به مسئولان تذکر داد اما به‌ظاهر بنای بر حل مشکل نیست و عده‌ای هم به‌دنبال این هستند که بگویند حوزه با پیشرفت و فضای مجازی مخالف است.

تاسف‌آورتر اینکه باز می‌گویند در خط امام حرکت می‌کنیم. به چه قیمت می‌خواهیم تعدادی سرمایه‌دار فراری را وارد وطن کنیم. به قیمت از دست دادن حزب‌الله و دلسردی نیروهای انقلابی!