رای آوری اصلاح طلبان گیلان شبیه به «جوک» است!/ با وزارت خارجه هماهنگ کرده بودم!/ ردپای نسل تازه ی اصولگرایان - پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۸  
true
true
رای آوری اصلاح طلبان گیلان شبیه به «جوک» است!/  با وزارت خارجه هماهنگ کرده بودم!/ ردپای نسل تازه ی اصولگرایان

دوم اردیبهشت آغاز تبلیغات انتخابات مرحله دوم مجلس دهم در دو حوزه ی رشت و رودبار است از این رو در دومین بسته سال ۹۵ شنیده های داغ سیاسی پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل ؛ سایر شنیده ها بخصوص دو سه شنیده عزل و نصبی از حاشیه پارک قدس رشت را بوسیدیم و به کناری دپو کردیم تا قدری به این مهم(مرحله دوم انتخابات بپردازیم)،بشنوید:

ردپای نسل تازه ی اصولگرایان

خودروی-لاریجانی

اگر امر شود بین ریاست علی لاریجانی و محمد رضا عارف برمجلس دهم ؛ شاید از بد حادثه بسیاری از اصولگرایان موافق ریاست عارف برمجلس باشند تا علی لاریجانی. زیرا اولاً لاریجانی پاداش رفاقت مرموز و ایستادگی در برابر اصولگرایان در مجلس نهم را از رفقای خودمی گیرد. ثانیاً ریاست محمد رضاعارف برمجلس دهم اصولگرایان را رادیکال تر و متحد و منسجم تر می کند.

… برفرض اینکه عدم رای آوری لاریجانی در ریاست مجلس دهم را شکست اصولگرایان بدانیم(که بسیاری به این باور نرسیده اند) این شکست سبب قد کشی نسلی تازه، جوان ، انقلابی و غیر معامله گردر بین نیروهای ارزشی و وفادار به آرمانهای انقلاب، امام(ره)و شهدا نیز می شود که پای ورقه بازنشستکی حامیان هرسه گروه معامله گر را با افتخار امضاء و ممهور به مهر می کنند.

 نسل تازه ی اصولگرایان که وارد بازارسیاست می شوند با اتحاد انقلابی و فرمانبری از رهبری معظم انقلاب خواب طراحان تحمیل صلح صدر اسلامی  را برآشفته و نیز قادر خواهند بود بدون ملاحظات ، رقیب غرب گرا را از کندوی ساخت قوه مقننه و مجریه ی جدید دورکند./…

رای آوری اصلاح طلبان شبیه به جوک است!

۱۳۹۶۵۹۱۵۵۴۰۱۳۲۴۰

مرحله دوم انتخابات حوزه های انتخابیه “رشت و رودبار” در گیلان ۱۰ اردیبشهت برگزار میشه. فعلاً رودبار به کنار، آرای مرحله ی اول مردم رشت می گوید که گزینه اصلاح طلبان در رشت اقبالی برای صعود ندارد و پاش به مجلس نمی رسد. برخی شواهد نشان میده جنگ روانی زود هنگام اصلاح طلبان گیلان برای حوزه انتخابیه رشت ناشی از ترس عدم اقبال عمومی مردم وفاداربه انقلاب برای گزینه اصلاح طلبان (جناب آقای محمدصادق حسنی) است.چیزی که آمارها و نظرها هم براین موضوع تاکید دارند.

خورچین اصلاح طلبان از آرای جعفرزاده دوخته شده حال آنکه آرای دپو شده ی آقای جعفرزاده تو خورجین جناب محمد صادق حسنی نیز موجود است. یعنی اگر بگوئیم که اصلاح طلبان در دور اول فقط به جعفرزاده رای داده اند و تک زنی کرده اند خیال باطلی است چرا که حسنی گزینه اصلی و جعفرزاده گزینه یدک آنها بود پس بعید است آرای اصلاح طلبان درجعفرزاده و حسنی مشترک نباشد.

در این مقال فرصت کنکاش و بررسی همه ی داده های آماری و نظری نیست ولی آنچیزی که همه ی آگاهان سیاسی اذعان دارند اینکه مشارکت مردم در مرحله ی دوم غیراز مشارکتی است که در مرحله اول هرانتخابات صورت می گیرد. یعنی  امواج لازم برای اقبال گسترده (بدلایل مختلف) رنگ و بوی خود را از دست می دهد و شرکت کنندگان مرحله ی دوم بیشتر ارزشی ها و نیروهای اصیل و آرمانی هستند که همراه با سایرین براساس تکلیف مجدداًپای برعرصه خواهند گذاشت. نیروهای اصیل هم به چهرهای آشنا خوشنام. پاک دست.امنیت آور خود روی خواهند آورد. کسانیکه درصحنه های مهم انقلاب بویژه دوران دفاع مقدس تا کنون بر روی ارزشهای انقلاب ایستادگی کردند اهل معامله نبودند و امنیت و آرامش جامعه را برایشان به ارمغان آورده اند.

بی شک آرای حوزه ی «شهر» رشت که مرکزیت استان ، مرکزیت نهادها و احزاب سیاسی و… در آن جای دارند می تواند یکی از تاثیرگذارترین منبع انتخاب دو سهمیه باقی مانده برای بهارستان۹۵ باشد که گزینه ی اصولگرایان یعنی سردارسید علی آقازاده در رشت  با ۳۴۴۱۶ رای پیشتاز سه نفر دیگر است (یعنی: محمدصادق حسنی با ۳۰۰۶۳ جبارکوچکی نژاد با ۲۸۵۷۵ رای و سیدولی الله عظمتی با۲۷۸۱۵رای همگی پشت سرسردار آقازاده قراردارند)

در بخش«مرکزی» نیز سردار آقازاده، جبارکوچکی نژاد هریک با بیش از ۹۰۰۰رای و سید ولی الله عظمتی با بیش از۵۰۰۰ و محمد صادق حسنی با بیش از ۱۰۰۰رای در ردیف های بعدی قراردارند پس مردم در بخش «مرکزی» رشت نیز به گزینه مرحله ی اول و دوم اصلاح طلبان اقبالی خوش نشان نداده اند.(که فاصله گزینه اصلاح طلبان حتی با نفرسوم اصولگرایان یعنی جناب عظمتی بیش از ۱۰هزار رای است)

در بخش های تابعه (خمام.خشکبیجار.لشت نشاء.سنگر. کوچصفهان) نیزمردم ولایتمدار به هر سه گزینه اصولگرایان (کوچکی نژاد. عظمتی و سردارآقازاده در مجموع با بیش از ۵۵هزاررای) دست رفاقت دادند و گزینه اصلاح طلبان( در مجموع  ۵ بخش با ۱۲۰۰۰ رای) مردم در ردیف انتهایی قراردادند .

اصلاح طلبان باخت خود در رشت را جلوی چشم می بینند و از این رو قبل از آغاز بازی  از ترس باخت روی به جنگ روانی آورده اند تابا رخنه، اردوگاه متحد اصولگرایان گیلان را به تفرقه دچارسازند.وبا قلاب زنگ زده ماهیگری کنند!!

اونا چشم طمعه به آرای جعفرزاده دوخته اند و آرای جعفرزاده در مرحله ی اول را تماماً از آن خودمی دانند و حال آنکه  حداقل بیش از نیمی ازسبد آرای جعفرزاده را نیروهای ایثارگر و ارزشی به دور از جناح بندی سیاسی پر کرده اند که این نیز به سبد آرای نیروهای ایثارگر و ارزشی در مرحله ی دوم انتخابات رشت قابل برگشت است.

 

سه گزینه مرحله دوم  اصولگرایان گیلان دریک نگاه

۹۲۹۴۲۸۵۸۴۱۶۰۹۲۹۱۳۹۹۲

اصولگرایان برای رشت سه نامزد دارند و شواهد هم نشان می هد که هیچ یک از این سه نفر مایل نیستند(عارف گونه!) به نفع دیگری فعالیت کنند.

با این حال بد نیست سر انگشتی به سوابق این سه گزینه اصولگرایان گیلان نگاهی داشته باشیم.دو نفر از سه نفرشان از خانواده سادات عظیم الشان و صد البته هرسه از رزمندگان و از ایثارگران دوران طلایی دفاع مقدس هستند. سردارسید علی آقازاده و کوچکی نژاد تجربه مجلس نشینی را هم دارند اما عظمتی سخت بدنبال این تجربه است.

سردارسیدعلی آقازاده و ولی الله عظمتی فرماندهی رده های مختلف سپاه را در فهرست کارنامه خود ثبت کرده اند که البته عظمتی چند سال در فرمانداری رشت و کوچکی نژاد ریاست آموزش و پروش را نیز تجربه کرده اند. ضمن اینکه سردارسید علی آقازاده از فرماندهان نامی لشکر قدس ، فرماندهی نیروی انتظامی گیلان  را نیز در سرلیست عناوین مسئولیتی خود با افتخار به ارمغان دارد.

 آگاهان سیاسی جبهه خودی معتقدند که سردار سید علی آقازاده مستقل و تا حدودی به جبهه پایداری،جبارکوچکی نژاد به جبهه متحد (بویژه به علی لاریجانی ومحمدرضاباهنر) و سیدولی الله عظمتی مستقل و تا حدودی در مرز یکتاپرستان و احمدی نژادی ها قدم میزند…. شما چه فکر می کنید؟ / فعلاً

 آلودگی صوتی اصلاح طلبان گیلان

images (1)

برای جمعه ۱۰اردیبهشت اصلاح طلبان رشت بدجوری شب نشینی ها را دربرنامه دارن حتی اونایی که در تهران رای آورده اند را برای تهیتج رفقایشان براشون در گیلان مجلس (متینگ)شکرانه هم می گیرن.

اونایی که فریاد خاموش این مجلس(متینگ گونه) گرفتن ها را مایل نبودند جدی بگیرن حالا مثل اسید پاشه ها بد جوری بالا و پایین می پرن که ای داد و ای هوار اینا اینجا چه می کنن؟!

اینا به دنبال قوم ها می گردند فرق نمیکنه زبان گویا داشته باشند یا گیلکی و آذری و…

خبرمیرسه که یکی ازراهبرداخلی اصلاح طلبان گیلان برای فرستادن کاندیدای خود به مجلس دهم اینه که با جنگ روانی ما در مرحله اول پیروز بودم، ما در گیلان در اکثریت هستیم و ما گزینه های خومون رو به مجلس فرستادیم غوغاسالاری و آلودگی صوتی ایجاد کنند و تیم مقابل که سه بریک از اینا پیش است را نادیده بگبرن و آنها را درگیر این غوغا سازی ها و آلوگی ها کنند تا شاید «فلک دوری بزه قاسم سمومی چافجیری شد!»

اما تیمی که سه بریک از حریف جلوهست باید مواظب باشه باید مدیریت بحران کنه و به اغواگری اصلاح طلبا دست ندهد تا سوت پایان بازی نواخته بشه

نشاء چه ربطی به صعود اصلاح طلبان  دار؟!

ه

«جو» خیلی نامرده حتی ممکنه آدم تو (مهندس ساختمون) هر زمینه ای خود را صاحب نظر بدونه و نامه ۱۰بند انگشتی برای بزرگان و نام آوران امنیتی و هسته ای کشور بنویسه و سوالات «من درآوردی» بیان کنه.خب؛ چه میشه کرد؟! باید چند صباحی فرصت داد تا به رفقا ،خودی نشان بده و خوش باشه!!.

مورد داشتیم که یکی از نامزدهای مرحله اول انتخابات که دست برقضا با خوش اقبالی هم مواجه بوده و از گردنه ها جان بدربرده رفته تومحافل گفته ایام نشاء و کارهای کشاورزی رشتی هاس و مردم چون سرشون تو کار کشاورزیه و شلوغه دل و دماغ رای دادن ندارن باید از این فرصت استفاده کرد و گزینه اصلاح طلب خودمونو ببریم بالا!!

گرفتی؟

بیا، اینا این گونه ایدئولوگ دارن، توبازم بگو گزینه اینا رای نمیاره؟

«خوب و بد» مناظره دانشگاهی!

IMG18000242

شنیدیم برخی ازدانشجویان عزیز ویا نهادهای دانشگاهی برای اینکه خودی نشان بدن در تدارک برپایی چندتا مناظره بین کاندیداهای مرحله دوم انتخابات رشت هستند که این امر باتوجه به نزدیک بودن دیدگاههای سه کاندیدا به هم به نظر نمیرسه با استقبال مواجه بشه و خروجی اش چندان مفید فایده باشه. اما اگر بین جناح های موجود در استان و یا گروههای دانشگاهی برگزار بشه میتونه پاسخ برخی ذهن های جستجوگر را بدهد.مثل همین موضوع که یکی از اصولگرایان و یکی از اصلاح طلبان بیان ، بشینن و مشخص کنن مرحله ی اول کدام گروه پیروز انتخابات شدن؟!

با وزارت خارجه هماهنگ کرده بودم!

coordination

یکی از اصولگرایان گیلان که میگن رفاقت دیرینه و البته ناگسستنی با یکی از نمایندگان (شرق گیلانی دوره نهم مجلس که نوار رای آوری اش برای مجلس دهم چندی پیش پاره شد)داره ،رفته تو یکی از بخش های جنوبی رشت سنگر گرفته و در اظهار نظری جالب توجه گفته:

نماینده شهر ما در خصوص مقاومت اظهار نظری کرد، زمانی که از او در خصوص این اظهار نظر سوالی پرسیدیم، گفت :که با وزارت خارجه هماهنگ کرده بودم.

ماکه متوجه نشدیم بعد اینهمه مدت و اینهمه سکوت حاجی ما چرا این حرفا رو زد؟ هرچه بالا و پایین این خبر رو وارسی کردیم بازم چیزی آیدمان نشد.

حاجی جان!   ازش سوال کردید و او هم گفت هماهنگ کرده بود؟یعنی تمام؟ یعنی«پی نیک دیگه»؟!، آره؟

حاجی جان! اینکه ایشان این نطق ساختارشکنانه رو با برخی رفقاش هماهنگ کرده بود را بچه ها همان موقع به رخش کشیدن، حتی بهش گفتند از کی خط گرفته بود.

حاجی جان ! ببخشیدا، شما چی؟ شما کی با صراحت محکوم میکنی؟ مردم و حزب اللهی ها چشم به لبان شما دوختنا!

بله؟

پای چهارسال آینده و مشاوران امین! درمیانه؟

———————————————————————————————————————————————————————-

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true