چهارشنبه،۱۲آبان۱۳۹۵
کد: 132258
حسن کربلایی در «خاکریزی ها» نوشت :

«گوراب زرمیخ» صومعه سرا دو باره ایستاد

 

گوراب زرمیح صومعه سرا محل رزمهای چریکی میرزا کوچک خان بزرگ، شب وداع باپیکر «شهیدمحمد اتابه» و نیز در روز تشییع آن راد مرد به یاد قیام میرزا یونس بزرک، دوباره ایستاد و قیام کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل  تابلوی بزرگ میدان مرکزی شهر صومعه سرا با آهنگ و اشعار دلنشین میثم مطیعی،  فضای شهر را عوض کرده بود، علاوه بر ملائک،  مردم نیز فوج فوج خود را به  سپاه،  محل شروع تشییع میرساندند،  غوغایی بود، همه به یاد سلامت نفس و ادب و دینداری این شهید و برادر ش که پاسدار است،  با یکدیگر سخن می گفتند،  این شهید،  اولین شهید مدافع حرم از این دیار بود،  مردی از دیار مردان مرد، محل رزمهای چریکی میرزا کوچک خان بزرگ، یعنی گوراب زرمیح.
شب قبل از آن شنیدم در گوراب زرمیح غوغایی بود،  مراسم وداع با آن شهید و دیروز هم مراسم  میثاق با آن شهید که تا آخرین نفس راهش ادامه یابد.
در حاشیه تشییع پیکر این شهید ،  جوانی را دیدم که متاثر شده و میگریست،  بقیه هم همینطور،  معلوم بود که شهدای ما زنده اند و دیگران را احیاء می کنند، مراسم تمام شد، در حال رفتن از پیاده رو بودم و دیدم آن جوان را که در یک مغازه مشغول کار بود، با او دیدار کردم و در حق او دعا کردم،  حتما هرکس که دیروز در مراسم شهید  اتابه آمده بود، متاثر شده و از انفاس قدسی آن شهید بهره ای برد،…

۱۳۹۵۰۸۱۱۱۵۳۸۴۴۴۴۷_photol
همان جا به این فکر رفتم که اولا چرا دانشجویان و دانش آموزان به شایستگی حضور ندارند؟  ذهنم به سمت گله از فرماندار و مدیر آموزش و پرورش و روسای دانشگاه ها رفت.  ما را چه شده که یک نفر صدها کیلومتر  آنطرف تر برای دفاع از حریم دین خدا رفته و جان شیرین خود را تقدیم جانان کرده ولی مدیران شهر ما حتی یک ساعت مدارس و دانشگاه های ما را جهت حضور جوانان مشتاق در این برنامه معنوی ، تعطیل نمی کنند؟

 

  البته اسم این کار تعطیلی کلاس نیست، بلکه  اسمش حضور  در یک کارگاه درسی به وسعت خیابانها ی صومعه سرا بود، چه اشکالی داشت جوانانی که هر لحظه با صدها عکس و فیلم و مطلب و شایعه و سوال روبرو هستند،  ساعتی نیز در این فضای معنوی قرار می گرفتند ؟  شاید این  تجمع و آن عشق ورزی در آنان اثربگذارد،  برنامه های مدیران ما که اغلب در جلب و جذب جوانان به سوی معنویت،  ناکام و بعضا بی تمایل است، حداقل اجازه میدادند  جوانان آن دیار برسر این مائده و سفره الهی بنشینند و از آن بهره مند گردند.

nadimi-17-7

نکته دیگر اینکه یک وانت پیکان با یک بوق و شیپور قدیمی شده بود صوت این تجمع عظیم،  یعنی مدیران آن شهر راه اندازی یک یا چند ماشین و سیستم صوتی قوی را لازم نمی دیدند.؟

 وقتی یک جمعیت با این وسعت، هم از شهر و هم از گوراب زرمیح و سایر نقاط گیلان برای بهره گیری از این تجمع معنوی خود را به آن نقطه رساندند،  نبایستی یک «مداح» حرفه ای در بین راه و یک «سخنران» خوش بیان در پایان راه دقایقی برای مردم  میخواند و سخن می گفت؟!  باید روی بلندی  وسط میدان شهر ازاین حضور گسترده مردمی استفاده میشد و یک سخنور حرفه‌ای حداقل چند نکته در باره آن شهید و نحوه شهادت او و چرایی شهادت او در دیار زینب (س) به مردم توضیح میداد.؟

متاسفانه یکباره  جمعیت به میدان رسیدند و مینی بوسهای پر دود و روشن که در میدان متوقف شده و بلند گویی اعلان کرد پیکر شهید را به گوراب زرمیح می برند!
بیاییم  در چنین مواقع معنوی و اثرگذار زمینه های حضور کارکنان دوایر دولتی، دانشگاهیان، دانش آموزان و جوانان را فراهم سازیم.
…..
البته جا دارد از همت بلند همه ی همرزمان ،دوستان و همشهریان در مراسم «شهید اتابه»تشکر کنم و ضمن عرض تبریک به والدین و خاندان این شهید،  از خداوند متعال برای آنان صبر و برای مردم این استان توفیق در بهره برداری معنوی را آرزو کنم.

————————————————————————————————————————————————–

منبع:گروه تلگرامی«خاکریزی ها»

انتهای پیام

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت