دوشنبه،۲۹آذر۱۳۹۵
کد: 135752

شاخص‌های رهپویان برای اعلام حمایت از کاندیدای ۹۶ اعلام شد/ ۱۶ نامزد مطرح شد

 

جلسه شورای مرکزی جمعیت رهپویان شب گذشته برگزار و مقرر شد گزینه نهایی رهپویان در جلسه بعدی مشخص می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، جلسه شب گذشته شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با موضوع تطبیق نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با معیارها و شاخص‌ها برگزار شد.

در ابتدای این جلسه گزارش کمیته سیاسی درباره معیارهای نامزد اصلح به عنوان پیشنهاد در سه بخش صلاحیتهای فردی، صلاحیتهای اجرایی ناظر به اداره کشور و مقبولیت سیاسی ـ اجتماعی و توان کسب رای به شورای مرکزی ارائه شد.همچنین اسامی ۱۶ نفر از کسانی که به انحای مختلف برای انتخابات ریاست جمهوری مطرح بودند ـ چه خود اعلام آمادگی کرده یا احزاب دیگر آنان را معرفی کرده یا اینکه برای بررسی مناسب تشخیص داده شده بودند و حتی برخی حضورشان را نفی کرده بودند، مطرح شد.

شورای مرکزی جمعیت رهپویان ضمن تقدیر از کمیته سیاسی این جمعیت تصمیم گرفت، رسیدن به گزینه نهایی را به جلسه آینده موکول کند تا در این فاصله شاخصهای پیشنهاد شده تکمیل، وزن دهی و اولویت بندی شوند اما در عین حال مقرر شد در گام اول فهرست اسامی نامزدها به صورت حذفی کاهش یابد.

در پایان این جلسه نیمی از نامزدها که نتوانستند بر اساس شاخصها حد نصاب دو سوم لازم برای بقا در فهرست نامزدها را کسب کنند، حذف شدند و ۸ نفر برای بررسی بیشتر در جلسه آینده باقی ماندند.

جزئیات مربوط به سه شاخص و معیار اصلی انتخاب گزینه نهایی به این شرح است: در حوزه «صلاحیتهای فردی» مواردی چون سلامت اعتقادی و اخلاقی، عدالتخواهی و آرمانگرایی، ساده زیستی و مردم داری، شهرت به دینداری، تقوا، صداقت و پاک دستی، دارای روحیه انقلابی، سابقه ایثارگری، سعه صدر و نقد پذیری، سلامت اقتصادی اطرافیان و خانواده تعیین شد.

در حوزه «صلاحیتهای اجرایی ناظر به اداره کشور» مواردی چون ولایت پذیری، قانون گرایی، شجاعت و قاطعیت در تصمیم، واقع بینی، عقلانیت و تدبیر، اهتمام به علم و پیشرفت، نشاط جوانی و تحولگرایی، توان و عرضه اداره کشور، مبارزه با فساد اقتصادی، مبارزه با فتنه گران و منحرفین از اصول انقلاب، اعتقاد به خرد جمعی، اعتقاد به کار تشکیلاتی و استفاده از همه ظرفیتهای کشور، نفی استکبار و اتکا به توان داخلی، معتقد به گردش نخبگان، سابقه مدیریت کارآمد، برنامه محوری و کارشناسی در امور مشخص شد.

در حوزه «مقبولیت سیاسی ـ اجتماعی و توان کسب رای» مواردی چون سابقه فعالیت سیاسی جدی در سطح ملی، تسلط به اوضاع سیاسی داخلی و بین المللی، دارای قوه تحلیل حوادث و رویدادها، قوت کافی در فن بیان و قدرت اقناع افکار عمومی، شهرت به سلامت نفس در افکار عمومی، مقبولیت اجتماعی متناسب فعلی، قابلیت بالقوه اقبال در میان مردم مد نظر قرار گرفت.

منبع: تسنیم

————————————————————————————————————————————————–

 

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت