شنبه،۴دی۱۳۹۵
کد: 136157
فرمانده عملیاتی لشکر ۱۶ قدس گیلان:

طراح صحنه‌های نبرد «جبهه مقاومت» ایران است

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،فرمانده عملیاتی لشکر ۱۶ قدس گیلان در مراسم ویژه روایت آزادسازی حلب که شب گذشته در مسجد شهدا (امینی) لنگرود برگزار شد، اظهار کرد: شهر حلب برای دولت سوریه از امتیاز ویژه‌ای برخوردار است که حاضر شد بعد از آزادسازی نیروهای دشمن را حتی با تجهیزات دولتی از شهر خارج کند. […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،فرمانده عملیاتی لشکر ۱۶ قدس گیلان در مراسم ویژه روایت آزادسازی حلب که شب گذشته در مسجد شهدا (امینی) لنگرود برگزار شد، اظهار کرد: شهر حلب برای دولت سوریه از امتیاز ویژه‌ای برخوردار است که حاضر شد بعد از آزادسازی نیروهای دشمن را حتی با تجهیزات دولتی از شهر خارج کند.

 

سردار محمدعلی حق‌بین گفت: شهر حلب برای کشورهای دیگر دنیا و حتی ایران مهم بود و اگر دشمن در حلب حضور کامل داشت و شهرهای هم‌جوار را نیز اشغال می‌کرد برای ایران نیز دارای خطر بود و از مسیر ترکیه و عراق و اشغال شهرهای کوچک بین راه به‌راحتی می‌توانست به مرزهای ایران برسد.

 

ایران بدون انقلاب و جمهوری اسلامی نیز می‌بایست در این موقعیت در سوریه حضور پیدا می‌کرد

 

وی بابیان اینکه وضعیت فعلی در سوریه برای مقابله با دشمن اتفاق کمی نیست، افزود: اگر ایران بدون انقلاب و جمهوری اسلامی نیز بود بازهم می‌بایست در این موقعیت در سوریه حضور پیدا می‌کرد و راه مقابله با دشمن را دورتر از مرزهای ایران می‌بست.

 

فرمانده عملیاتی لشکر ۱۶ قدس گیلان تصریح کرد: تمام نقشه‌هایی که ما فکر می‌کنیم که دشمن علیه ایران طراحی کرده است عقبه آن در سوریه برنامه‌ریزی‌شده بود که با حضور ایران و دفاع از خارج از مرزها نقشه‌های آنان نقش بر آب شد.

 

بمباران امریکا بر مواضع تکفیری‌ها و داعشی ها نمایشی است

 

سردار حق‌بین به توطئه‌های دشمن از اول انقلاب تاکنون اشاره کرد و گفت: یکی از حربه‌هایی که دشمن توانست ایران را در آن نقشه مشغول کند تشکیل گروه‌های تکفیری، داعش و نظیر آن‌ها است و دشمن توانست خیلی راحت گروه‌هایی که اغلب مسلمان نیز بودند را ساماندهی و جنگ را بین مسلمانان و در یک کشور مسلمان طراحی و ایجاد کند.

 

وی بابیان اینکه بمباران امریکا بر مواضع تکفیری‌ها و داعشی ها نمایشی و برای کاهش هزینه‌های خود آن‌ها است، اظهار کرد: گروه‌هایی به‌طورمعمول با استکبار قرارداد مشخصی تنظیم می‌کنند که در پایان قرارداد حقوق خود را دریافت می‌کنند، با توجه به هزینه‌های بالای حقوق، در پایان مأموریت از سوی امریکا بمباران می‌شوند و افراد زیادی کشته می‌شوند، این افراد کسانی هستند که امریکا مطمئن است که دیگر قصد همکاری با آنان را ندارند و افراد نیز به اهداف شوم امریکا پی برده‌اند.

 

فرمانده عملیاتی لشکر ۱۶ قدس گیلان تصریح کرد: دشمن برنامه‌ریزی کرده بود که در مدت شش ماه عراق و سوریه را اشغال و به‌سوی ایران حرکت می‌کند که ایران نیز با فرستادن نیروهای مستشاری به جبهه مقاومت کمک کرد که رهبر معظم انقلاب فرمودند اگر در آن‌سوی مرزها دفاع نمی‌کردیم به‌ناچار باید در کردستان دفاع می‌کردیم.

 

فکر نمی‌کردیم ژنرال‌های روسیه را وادار کنیم که مثل ایران فکر کنند/زمینه‌های ارتش آخرالزمانی فراهم‌شده است

 

سردار حق‌بین گفت: امروز کشور روسیه در کنار ایران است و ما فکر نمی‌کردیم که روزی ژنرال‌های روسیه در کنار ایران باشند و آن‌ها را وادار کنیم که مثل ایران فکر کنند.

 

وی اضافه کرد: طراح صحنه‌های نبرد جبهه مقاومت ایران است و اهداف مشخص می‌شود و دیگر هم‌پیمانان نیز با ما هماهنگ و همراه و موظف هستند که به ما کمک کنند.

 

فرمانده عملیاتی لشکر ۱۶ قدس گیلان تأکید کرد: دشمن است و احتمال اینکه از مسیرهای دیگر با طرح‌های دیگری وارد جنگ شود.

 

سردار حق‌بین بابیان اینکه زمینه‌های ارتش آخرالزمانی فراهم‌شده است، تصریح کرد:  ایران در جنگ ۸ ساله اصلاً نتوانست یا شاید هم این هنر را نداشت که دیگر کشورها را در جبهه خود ساماندهی و از وجود آنان استفاده کند امام همگان امروز شاهد هستیم که در جبهه مقاومت چقدر و چه اندازه نیروی توانمند ساماندهی شده‌اند البته اشکالاتی نیز وجود دارد که باید رفع گردد.

 

عمق استراتژیک انقلاب اسلامی از مرزهای ایران خارج‌شده است

 

وی با اشاره به اینکه عمق استراتژیک انقلاب اسلامی از مرزهای ایران خارج‌شده است، گفت: امروز جوانانی برای دفاع از حریم ولایت ساماندهی، آموزش و تربیت‌شده‌اند که سوریه محلی برای تمرین نیروها است که در مواقع لزوم بتوانیم از ظرفیت موجود استفاده کنیم، گرچه در این مسیر، شهادت در مسیر حق نیز وجود دارد و تعدادی از جوانان این مرزوبوم در دفاع از حرمین رستگار می‌شوند.

 

فرمانده عملیاتی لشکر ۱۶ قدس گیلان افزود: برای ایجاد امنیت پایدار باید دورتر از مرزهای کشور امنیت را ایجاد کنیم، کشوری که امنیت پایدار نداشته باشد نه در داخل و نه در خارج نمی‌تواند تولید ثروت کند و کشوری که تولید ثروت نکند به‌یقین به امنیت ملی خودش دسترسی پیدا نخواهد کرد.

 

سردار حق‌بین اظهار کرد: وقتی دشمن هزاران کیلومتر دور تراز خود علیه مظلوم جنگ‌افروزی می‌کنند وظیفه دینی ما است از مظلوم دفاع و امنیت را ایجاد کنیم.

 

برخی درک درستی از مواضع کشور و دلیل حضور نیروهای مستشاری در سوریه ندارند/برخی بر روی خون شهدا پا می‌گذارند و چشمشان فقط به واردات است

 

وی بابیان اینکه برخی درک درستی از مواضع کشور و دلیل حضور نیروهای مستشاری در سوریه ندارند، تصریح کرد: اگر جان‌فشانی شهدا نباشد مطمئن باشید اقتصاد ما هم درست نمی‌شود، حرف ما این نیست که برای اقتصاد هم باید خون داد حرف ما این است که چرا دانشگاه‌ها و اقتصاددانان برای رشد کشور حرکت نمی‌کنند و این ظرفیت مهم را خالی می‌گذارند.

 

فرمانده عملیاتی لشکر ۱۶ قدس گیلان گفت: بعضاً در برخی دانشگاه‌ها متهم هستیم که چرا در خارج از مرزها دفاع می‌کنیم که به آنان می‌گوییم حداقل خودتان حرکت کنید و تولید علم، اقتدار و آرامش کنید.

 

سردار حق‌بین بابیان اینکه چرا برخی بر روی خون شهدا پا می‌گذارند و چشمشان فقط به واردات است و به تولیدات دیگران دل‌خوش هستند؟ افزود: تا زمانی که اهمیت این موضوعات را متوجه نشویم قطعاً نمی‌توانیم اقتداری که در نظر داریم را برای کشور و نسل‌های آینده فراهم کنیم.

————————————————————————————————————————————————–

انتهای پیام

منبع:لنگرخبر

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت