شنبه،۴دی۱۳۹۵
کد: 136159
اصلاح طلبان ،

معرفی نامزد پوششی برای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم

 

مرتضی الویری: نه تنها کشورهای جهان سوم،‌ بلکه حالا آمریکا هم جلوی چشم ماست ، ممکن است فضای کلی جامعه به ضرر آقای روحانی تغییر کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،فارغ از اینکه آیا اصلاح‌طلبان نامزدی دارند که بتوانند او را به‌عنوان رقیب روحانی مطرح کنند، یا نه، ابتدا باید دید که اصولا چرا برخی اصلاح‌طلبان نمی‌خواهند همه تخم‌مرغ‌های اصلاح‌طلبی را در سبد روحانی بچینند؟

چندی پیش مرتضی الویری فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با خبرآنلاین درباره چرایی ضرورت معرفی یک نامزد پوششی برای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم، توضیح داد: «به سه دلیل ما احتمال می دادیم و می دهیم که آقای روحانی را در صحنه انتخابات نداشته باشیم.

اول آنکه خودش نیاید، مثلا به او گفته شود آمدنت به مصلحت نیست یا فشارها آنقدر زیاد شود که او بگوید من نیستم.

دلیل دوم  این که ما در مورد تصمیم شورای نگهبان نمی‌توانیم برآورد روشنی داشته باشیم… احتمال دهیم با دلایلی که اصلا برای ما روشن نیست و نخواهد شد صلاحیت آقای روحانی را هم زیر سوال ببرند.

پس با توجه به عملکرد گذشته شورای نگهبان این اتفاق محتمل است.

مسئله سوم این است که بنا به دلیلی که الان قابل محاسبه نیست ممکن است فضای کلی جامعه به ضرر آقای روحانی تغییر کند.

ما به کرات در کشورهای جهان سوم این اتفاق را دیدیم و نه تنها در کشورهای جهان سوم،‌ بلکه حالا آمریکا هم جلوی چشم ماست. در کشور ما هم ممکن است در آن روز‌های آخر ناگهان یک شایعه معادلات را به هم بزند و آرای اقشار فرودست را به طرف خاصی متمایل کند.»

————————————————————————————————————————————————–

انتهای پیام

منبع:فارس

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت