سه شنبه،۱۴دی۱۳۹۵
کد: 136847
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان:

پناهگاه‌های محرمانه برای اسکان در مواقع اضطراری پیش‌بینی کرده‌ایم/ گیلان دارای یک بالگرد پیشرفته است که دارای قابلیت‌های بسیاری است

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: در صورت بروز مخاطره، مکان‌های امن یا پناهگاه‌هایی برای اسکان اضطراری در نظر گرفته شده که محرمانه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،مهدی ولی‌پور  اظهار داشت: مردم هلال احمر را با امداد و نجات می‌شناسند در حالی که هلال احمر علاوه بر امداد و نجات که یک وظیفه حاکمیتی است و از سوی دولت بر عهده هلال احمر گذاشته شده ظرفیت‌های زیاد دیگری نیز دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان تصریح کرد: با توجه به اینکه هلال احمر یک نهاد خیریه مردمی است در جذب داوطلبان جهت مشارکت در کمک رسانی به مردم فعالیت بسزایی دارد.

وی با اشاره به حوادثی چون سیل، زلزله، حوادث کوهستانی و بارش برف که  همواره گیلان را تهدید می‌کند اظهار کرد: باید در جهت مقابله با بلایا آمادگی کامل را کسب کنیم.ولی پور با بیان اینکه  طرح شناسایی محل‌های در معرض خطر در شهر رشت و دیگر شهرستان‌ها به تفکیک هنوز به‌طور کامل انجام نشده است گفت: این طرح در اهداف و برنامه‌های ۵ ساله هلال احمر استان گیلان قرار دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان بیان کرد: در صورت بروز مخاطره، مکان‌های امن یا پناهگاه‌هایی برای اسکان اضطراری در نظر گرفته شده که محرمانه است.

وی با اشاره به ارزش بالای خدمات هلال احمر که با ارقام و اعداد قابل قیاس نیست گفت: ماموریت‌ها و خدمات هلال احمر هزینه‌بر است و امیدواریم مشکلات مالی این سازمان  با تامین اعتبارات لازم از سوی مسئولان و دولت و مجلس محترم دیده شود.

ولی‌پور با بیان اینکه استان گیلان دارای یک بالگرد پیشرفته است که  دارای قابلیت‌های بسیاری است گفت: ظرفیت این بالگرد ۱۵ نفر شامل ۱۲ مسافر و ۳ کادر پروازی بوده و جزء بالگردهای به‌روز و مجهز دنیا است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به ویژگی‌های این بالگرد اظهار کرد: این بالگرد دوموتوره دارای توانایی پرواز در روز و شب، پرواز روی آب، پرواز کور(IFR)، پرواز روی مناطق شهری و جمعیتی، آمبولانس هوایی، نجات و حمل بار است.

شرایط پرواز کور(Instrument Flight Rule) شرایطی است که وضعیت جوی به‌دلیل ایجاد سقف ابر، نامناسب بوده و دیدی کمتر از حداقل‌های پروازی وجود دارد.

————————————————————————————————————————————————–

انتهای پیام

منبع:تسنیم

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت