جمعه،۱۷دی۱۳۹۵
کد: 137083
در آستارا

امام جمعه آستارا عنوان کرد؛ خرید تیم‌های ورزشی با هدف تبلیغات انتخاباتی

 

امام جمعه آستارا گفت: برخی از کاندیداهای شورای شهر با هدف تبلیغات انتخاباتی اقدام به خرید و تشکیل تیم‌های ورزشی در آستارا می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، حجت‌الاسلام کاظم حافظ‌نیا ظهر امروز در خطبه‌های عبادی‌سیاسی نماز جمعه این شهر، اظهار کرد: رضاخان میرپنج در جریان سفرهای خود به کشورهای غربی به ویژه ترکیه قانون بی‌دینی حذف حجاب را در سال ۱۳۱۴ هجری شمسی تصویب و به مردم ابلاغ کرد.

وی با بیان اینکه پس از ابلاغ این قانون شوم، زنان مسلمان جامعه حق نداشتند با حجاب در محافل عمومی حضور پیدا کنند، تصریح کرد: برداشتن حجاب از سر زنان و دختران کشور یک بدعت بسیار بدی بود که با هدف آسیب رساندن به ارزش‌های دین اسلام مورد طرح و اجرا قرار گرفت.

امام جمعه آستارا بی‌حجابی را طبق قانون و شرع جرم و حرام دانست و خاطرنشان کرد: در برخی از شهرهای ساحلی و کلانشهرها شاهد رواج بدحجابی‌های کنترل نشده و افسار گسیخته هستیم و چه بسا خطرات بی‌حجابی در جامعه از مسائل دیگر بیشتر است.

وی سقوط ارزش زن، افزایش بیماری‌های جسمی، روحی و روانی، اذیت و آزار اجتماعی زنان، بی‌تفاوتی نسبت به امر ازدواج، ناهنجاری‌های خانوادگی و بالا رفتن آمار طلاق و روی آوردن زنان و دختران به کسب درآمدهای نامشروع را از پیامدهای بدحجابی در جامعه برشمرد.

حافظ‌نیا با اشاره به معضل گورخواب‌ها که اخیراً در برخی رسانه‌ها و فضای مجازی کشور مطرح شده است، اضافه کرد: نگاه ما به معضل گورخواب‌ها که در اطراف برخی از شهرهای تهران به‌وقوع پیوسته باید منصفانه باشد.

وی با بیان اینکه این فضاسازی‌ها در راستای تخریب نظام و دولت و نادیده گرفتن خدمات ۳۷ ساله نظام از سوی رسانه‌های معاند صورت می‌گیرد افزود: دولت برای افرادی که خانه ندارند گرم‌خانه‌هایی با یک وعده غذای گرم در نظر گرفته است.

امام جمعه آستارا ادامه داد: در گرم‌خانه‌ها امکان استعمال مواد مخدر وجود ندارد به همین دلیل گورخواب‌ها با هدف پیدا کردن جایی امن برای استعمال مواد مخدر از گورها استفاده می‌کنند اما درِ گرم‌خانه‌هایی که دولت ایجاد کرده به روی این گورخواب‌ها باز است.

وی با ابراز مخالفت از انتخاباتی کردن فضای جامعه، متذکر شد: برای انتخابات هنوز فرصت باقی مانده و انتخاباتی کردن فضای شهر از اکنون به نفع هیچ‌کس نیست و از هفته‌های آینده شاهد حضور کاندیداهای شورای شهر و روستا در صفوف نماز جمعه با هدف تبلیغات و رأی آوری در انتخابات هستیم.

حافظ‌نیا با تصریح بر اینکه برخی از کاندیداهای شورای شهر با هدف تبلیغات انتخاباتی اقدام به خرید و تشکیل تیم‌های ورزشی می‌کنند که با شکست در مقابل حریفان آبروی شهرستان را می‌برند، یادآور شد: اگر می‌خواهید به ورزش شهرستان کمک کنید که نتیجه هم دهد باید به کارهایی زیربنایی توجه شود.

————————————————————————————————————————————————–

انتهای پیام

منبع:فارس

  • آستارایی

    لازم است اشاره میشد یکی از این تیم ها توسط شهرداری آستارا به لیدری یکی از اعضای شورای شهر فعلی آستارا هدایت و سکانداری میشود.

  • نام *
    پست الکترونیک *
    وب سایت