دوشنبه،۲۰دی۱۳۹۵
کد: 137206
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان

یادواره شهدای «انقلاب اسلامی» گیلان در دهه فجر امسال برگزارمی شود

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان از برگزاری یادواره ۶۳ شهید انقلاب اسلامی این استان همزمان با دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، عبدالله پاکاری عصر امروز در جلسه کمیته ایثارگران ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گیلان اظهار کرد: دهه فجر فرصتی برای یادآوری و احیای ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

وی بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تأکید کرد و افزود: ایثار و از خودگذشتگی از ارزش‌هایی محسوب می‌شود که دهه فجر برای ما به ارمغان آورده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با بیان اینکه تقویت روحیه ایثار و شهادت باید از برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی باشد، تصریح کرد: استمرار جنبش‌ها با زنده نگه‌داشتن انگیزه‌های اصلی آن امکانپذیر است.

پاکاری، انگیزه اصلی مردم مسلمان ایران در مقابله با رژیم طاغوت را تلاش برای ایجاد استقلال فرهنگی، آزادی سیاسی و جمهوری اسلامی عنوان کرد.

وی با اشاره به تحقق انقلاب بزرگ و کم‌نظیر اسلامی در زمانی کوتاه، بیان کرد: امام (ره) با وارد کردن اسلام در صحنه سیاست بین‌المللی توانست معادلات قدرت در جهان را تغییر داده و به عنوان نیروی سیاسی و فرهنگی جدید در مرکز توجه جهانیان قرار دهد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، دهه فجر انقلاب اسلامی را فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت عنوان کرد و گفت: بزرگداشت پیروزی انقلاب و یوم‌الله ۲۲ بهمن به معنای بزرگداشت آرمان‌های اسلامی و اعتقادهای دینی است که جوهره انقلاب را تشکیل می‌دهد.

پاکاری در پایان با تأکید بر ارج گذاشتن به شهدا به‌ویژه شهیدان دوران پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: همزمان با دهه فجر امسال یادواره ۶۳ شهید انقلاب اسلامی گیلان برگزار می‌شود.

————————————————————————————————————————————————–

انتهای پیام

منبع:فارس

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت