یکشنبه،۱۹دی۱۳۹۵
کد: 137228
سردار سلیمانی:

وجود رهبر انقلاب اصلی‌ترین عامل پیروزی‌های مهم منطقه است

 

همایش بزرگداشت شهدای لشکر ۶ ویژه پاسداران در دفاع مقدس با حضور فرمانده نیروی قدس سپاه در تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، همایش فرماندهان و مسئولان لشکر ۶ ویژه پاسداران با عنوان یادواره شهدای لشکر با حضور جمعی از فرماندهان و مسئولان دوران دفاع مقدس از جمله سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در تهران برگزار شد.

سردار سلیمانی در این همایش طی سخنانی کوتاه پیرامون وضعیت منطقه و شکست های پی درپی جبهه استکبار، اصلی ترین عامل قدرت نیروهای اسلام و پیروزی های مهم در منطقه را وجود رهبری فرزانه دانست و اظهار داشت: مهمترین ضعف دشمن در جبهه های مختلف، عدم برخورداری از چنین رهبری است.

وی در ادامه گفت: همه آرزو داریم که از لحظه لحظه عمرمان کم شده و بر عمر رهبر عزیز انقلاب افزوده شود.

صادق محصولی فرمانده وقت لشکر ۶ نیز در این مراسم ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهدای لشکر از جمله شهیدان عاصمی، عابدی، گردن صراحی، عشوری، قربانی، جعفریان، کشاورز، قناعت، اسماعیلی، سیانکی، بهشتی و پاکنژاد به ذکر خاطراتی از روش و منش شهدا پرداخت.

محصولی گفت: اگر در دوران دفاع مقدس وظیفه ما حضور در جبهه ها و دفاع از کیان و ناموس ملت و کشور عزیز ایران بود، امروز نیز باید با یاری گرفتن از روح بلند شهدا به تکالیف اجتماعی خود عمل کنیم و با حضور مؤثر در صحنه های مختلف کشور مخصوصا جبهه جنگ نرم جلوی زیاده خواهی و تعدی دشمن را در فکر و اندیشه و سبک زندگی مان گرفته و با بصیرت یابی و بصیرت دهی و بصیرت افزایی و با روحیه مجاهدت به یاری همدیگر بشتابیم.

فرمانده وقت لشکر ۶ افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران یک الگوی عملی حکومت داری مبتنی بر اسلام ناب را به جهانی مملو از ایسم‌های الحادی و مادی عرضه کرده و در رویارویی با الگوهای برگرفته از مکاتب شرقی و غربی به عبارتی از سوسیالیسم شرقی تا لیبرال دموکراسی غربی به توفیقات بزرگی رسیده و توانسته این الگو را به اقصی نقاط منطقه و جهان صادر کند.

وی گفت: جمهوری اسلامی توانسته جبهه مقاومت و پایداری را در مقابل مستکبرین در منطقه و جهان شکل داده و هدایت کند. به عبارت دیگر الگوی مردم سالاری دینی توانسته است هندسه قدرت در جهان را به نفع مسلمانان تغییر دهد.

محصولی ادامه داد: علت اصلی دشمنی استکبار با ایران اسلامی این است که یک الگوی برخاسته از متن دین به رهبری امام خمینی(ره) و در حال حاضر امام خامنه ای در قالب نظریه ولایت مطلقه فقیه به همه موانع سر راه خود اعم از جنگ سخت و جنگ نرم در عرصه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و … توانسته ضمن امت سازی، جامعه سازی و نهادسازی بین واقعیت ها و آرمان ها رابطه برقرار کند و ضمن به چالش کشیدن گفتمان سکولار که در پی حداکثر سازی قدرت ها بوده، یک گفتمان شریعت محور با رهیافت دینی و الهی ارائه کند که آینده رهیافت ها و دکترین های یکجانبه گرایی و استکباری و تهاجمی دشمن را با تنگنا مواجه کند.

در ادامه این همایش آیت الله کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران ضمن سخنرانی خود به تفسیر آیه «یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اصْبِرُوا وَ صابِرُوا وَ رابِطُوا وَ اتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ» پرداخت و ضرورت خودسازی فردی و صبر و مقاومت و پایداری اجتماعی و مرزبانی از نفوذ دشمن در قلمرو فکر و سرزمین و پارسایی و تقوا پیشگی جهت رستگاری و عاقبت بخیری را بیان کرد.

وی با ذکر آیات و روایات ضرورت توجه مسئولان اجرایی کشور را به بهشت و جهنم مردم و نقش مسئولان در این زمینه یادآور شد.

سپس سید پرویز فتاح، جانشین وقت فرماندهی لشکر ۶ ویژه پاسداران و رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) طی سخنانی با بیان اینکه محرومین ولی نعمت ما هستند، گفت: ما باید بر موضوع عدالت بیش از این توجه کنیم. وی ضمن انتقاد از حقوق های نجومی و املاک و وامهای نجومی ضرورت ساده زیستی مسئولین و توجه به محرومین وآسیب های اجتماعی را مورد تاکید قرار داده و حساسیت و تذکرات مقام معظم رهبری در این مورد را یاد آور شد.

————————————————————————————————————————————————–

انتهای پیام

منبع:فارس

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت