شنبه،۱۸دی۱۳۹۵
کد: 137235

قیمت نفت به بیش از ۵۷ دلار رسید

 

رویترز اعلام کرد:قیمت نفت در پایان معاملات دیروز، آخرین روز کاری بازارهای جهانی به ۵۷٫۱۰ دلار در هر بشکه افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل قیمت نفت در معاملات دیروز افزایش یافت و هفته گذشته را هفته‌ای افزایشی به پایان برد اما افزایش‌ها به علت تقویت ارزش دلار و تردید در مورد تعهد تولیدکنندگان به توافق اوپک محدود بود.

بازیگران بازار مبادلاتی پرتلاطمی در آخر هفته و کم حجمی در آغاز سال نوی میلادی داشتند.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۲۱ سنت افزایش در قیمت ۵۷٫۱۰ دلار هفته را به پایان برد. نفت برنت در محدوده ۵۶٫۲۸ تا ۵۷٫۴۷ دلار نوسان داشت. نفت برنت برای دومین هفته متوالی هفته‌ای افزایشی داشت.

هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با ۲۳ سنت افزایش ۵۳٫۹۹ دلار معامله شد. این نوع نفت در بازه ۵۳٫۳۲ تا ۵۴٫۳۲ دلار در نوسان داشت و سومین هفته متوالی افزایشی خود را ثبت کرد.

هانس وان کلیف، اقتصاددان ارشد بانک ای‌بی‌ان گفت: «بی ثباتی بسیار وجود دارد یا حداقل تغییر مسیر قیمت‌ها… مردم فکر می‌کنند که روند بلندمدت افزایشی است اما پس از چند دلار افزایش، برداشت سود شروع می‌شود.»

پس از اینکه گزارش مشاغل آمریکا نشان داد تعداد استخدام‌ها در ماه دسامبر کندتر شده اما افزایشی در دستمزدها وجود داشته است، ارزش دلار تقویت شد و انتظار برای افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا را تقویت کرد.

تقویت دلار، قیمت نفت را برای مالکان دیگر ارزها گران می‌سازد.

تعداد دکل‌های فعال نفتی آمریکا برای دهمین هفته متوالی افزایش یافت و در مجموع به ۵۲۹ دکل رسید که بیشترین تعداد از دسامبر ۲۰۱۵ به شمار می‌رود.

————————————————————————————————————————————————–

انتهای پیام

منبع:فارس

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت