سه شنبه،۲۱دی۱۳۹۵
کد: 137383
رئیس پلیس فتا گیلان:

مزاحمان تلگرامی ۳ شهرستان گیلان دستگیر شدند

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،رئیس پلیس فتا گیلان از دستگیری مزاحمان تلگرامی در شهرستان‌های رشت، صومعه‌سرا و آستارا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،رئیس پلیس فتا گیلان از دستگیری مزاحمان تلگرامی در شهرستان‌های رشت، صومعه‌سرا و آستارا خبر داد.

ایرج محمدخانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اینکه مزاحمان تلگرامی در سه شهرستان گیلان شناسایی شدند، اظهار کرد: با هماهنگی مقام قضایی یک زن و دو مرد در رشت، صومعه‌سرا و آستارا دستگیر شدند و به پلیس فتا انتقال دادند.

وی از شهروندان گیلانی خواست تا در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir یا ایمیل این پلیس به نشانی Gfata@police.ir گزارش کنند.

رئیس پلیس فتای گیلان با بیان اینکه تعدادی از شهروندان شاکی افراد مذکور بودند، تصریح کرد: متهمان ۳۴ ساله اهل و ساکن صومعه‌سرا، ۲۹ ساله اهل و ساکن رشت و ۲۳ ساله اهل و ساکن آستارا بودند که برای سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان‌ها شدند.

وی با اشاره به اینکه ماموران پلیس فتا با اقدام‌های فنی و پلیسی متهمان را شناسایی کردند، خاطرنشان کرد: متهمان با توجه به ادله دیجیتال کشف شده به صراحت به بزه انتسابی خود اعتراف و انگیزه خود را از این کار تسویه حساب شخصی و غیر اخلاقی عنوان کردند.

محمدخانی با تأکید بر اینکه کاربران در ارتباط، انتشار و اشتراک، تقوای رسانه‌ای را رعایت کنند، یادآور شد: شهروندان در انتخاب پیام رسان‌های موبایلی شرکت‌های بیگانه و استفاده از خدمات آنها، محرمانگی و امنیت اطلاعات شخصی را باید جدی بگیرند.

وی متذکر شد: کاربران برای اعتماد و دوستی در فضای مجازی وسواس به خرج دهند و شهروندان از نرم‌افزارهای پیام رسان ایرانی استفاده کنند.

————————————————————————————————————————————————–

انتهای پیام

منبع:فارس

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت