سه شنبه،۲۱دی۱۳۹۵
کد: 137389

هلاکت معاون البغدادی/ داعش آب ۳۰ محله موصل را قطع کرد

 

یک منبع امنیتی در استان نینوا از کشته شدن معاون رهبر ارشد گروه تروریستی داعش در پی حملات هوایی نیروهای عراقی در مرکز موصل، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، به نقل از «السومریه‌نیوز»، یک منبع در استان نینوا، روز دوشنبه اعلام کرد، نیروی هوایی عراق با هماهنگی بخش اطلاعات نظامی حمله‌ای هوایی در منطقه «الاصلاح الزراعی» در موصل صورت داد که به کشته شدن ۵ تروریست از جمله «ابو لؤی» معاون «ابوبکر البغدادی» سرکرده ارشد داعش منجر شد.

این منبع، که نخواست نامش فاش شود، افزود، در میان کشته شدگان همچنین «ابو حربی» مسئول کشاورزی «تلعفر» و «المحلبیه» در گروه داعش به هلاکت رسید.

طبق اعلام این منبع، نیروی هوایی عراق، عملیات موفقیت‌آمیز روز دوشنبه در مرکز موصل را پس از دریافت داده‌هایی از بخش اطلاعات نظامی صورت داد.

در خبری دیگر، «حسام الدین العبار» عضو مجلس نمایندگان، روز دوشنبه اعلام کرد، گروه تروریستی داعش آب آشامیدنی ۳۰ محله آزاد شده در بخش شرقی شهر موصل را قطع کرده است.

العیار گفت: «گروه تروریستی داعش، امروز آب آشامیدنی ۳۰ محله آزاد شده در بخش شرقی شهر موصل را قطع کرده است و آب آشامیدنی ۱۰ محله نیز به صورت تدریجی قطع می‌شود.»

وی از مسئولان شهری ارسال تانکرهای آب برای انتقال آب آشامیدنی به مناطق خسارت‌دیده را خواستار شد.

————————————————————————————————————————————————–

انتهای پیام

منبع:تسنیم

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت