چهارشنبه،۲۲دی۱۳۹۵
کد: 137515
استاندار گیلان خبر داد

افزایش سهم اعتبارات احیای واحدهای تولیدی در گیلان

 

استاندار گیلان از افزایش سهم اعتبارات احیای واحدهای تولیدی در این استان خبر داد و گفت: اگر سهم افزایش یافته گیلان دریافت نشود ممکن است در آینده از رتبه‌های بالای کشور پایین بیاییم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، محمدعلی نجفی پیش از ظهر امروز در نشست مشترک اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید تجارت با تسلیت رحلت آیت‌الله  هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: در روز تشییع پیکر این عالم مجاهد دوستان و منتقدان همه با حضور خود اعلام داشتند که مرد بزرگی را از دست دادیم.

نجفی با بیان اینکه در اطلاع‌رسانی به مردم باید دلیل فعال نشدن برخی واحدها نیز بازگو شود، اظهار کرد: آمار و ارقام مطلوب کنونی نمایانگر آن است که اگر بر موضوعی تمرکز ویژه شود نتایج موفقیت‌آمیز حاصل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با پرداخت ۴۳۴ میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای تولیدی به لحاظ رقم و نیز تعداد پرداختی‌ها در رتبه سوم کشور قرار داریم، افزود: ۷۲۵ مورد تسهیلات رونق تولید به واحدها پرداخت اختصاص یافته که سهم گیلان ۴۷۰ میلیارد تومان بود و می‌توانیم بیشتر از این اعتبارات را برای احیای واحدهای تولیدی پرداخت کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه اگر سهم افزایش یافته گیلان دریافت نشود ممکن است در آینده از رتبه‌های بالای کشور پایین بیاییم، افزود: نیازمند کار اساسی در طرح‌های مصوب هستیم.

وی ادامه داد: اقدام‌های صورت گرفته در پرداخت تسهیلات بانکی از طریق کارگروه رفع موانع تولید با قوت آغاز شده و جهانگیری معاون اول رئیس جمهور دستور افزایش سهم گیلان در استفاده از تسهیلات رونق تولید را به مدیریت اعتبارات بانک مرکزی صادر کرده است.

نجفی با تصریح بر اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت با جدیت تمام طرح‌هایی که به آنها تسهیلات پرداخت شده را بررسی و گزارشی ارائه کند، خاطرنشان کرد: هدف از پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی راه‌اندازی دوباره آنها بوده است.

وی گفت: عده‌ای نمی‌خواهند این توفیقات را ببینند اما باید تلاش‌های ویژه‌ای که در راه‌اندازی واحدهای غیرفعال استان شده به صورت دقیق اطلاع‌رسانی شود و در این مسیر دستگاه‌های خدمات‌رسان برق، آب، گاز مالیاتی و بخش‌های دیگر اقدام‌های معیشتی انجام دادند.

————————————————————————————————————————————————–

انتهای پیام

منبع:فارس

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت