دوشنبه،۱۹تیر۱۳۹۶
کد: 150669
با حضور در شهر موصل؛

العبادی در موصل: جهان تصور نمی‌کرد با این سرعت بر داعش پیروز شویم

 

نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق پس از آزادسازی موصل از چنگال تروریست های تکفیری صهیونیستی داعش، وارد شهر موصل شد و به صورت رسمی آزادی موصل را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین؛ حیدر العبادی نخست وزیر و فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق اعلام کرد، جهان تصور نمی کرد با این سرعت داعش را سرکوب کنیم.

وی افزود: اولویت کنونی ما بازسازی عراق است.

حیدر العبادی اعلام کرد، پیروزی های به دست آمده نتیجه جانفشانی مبارزان قهرمانی است که شجاعتشان چشم جهانیان را خیره کرده است.

نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق پس از آزادسازی موصل از چنگال تروریست های تکفیری صهیونیستی داعش، وارد شهر موصل شد و دستیابی به این پیروزی بزرگ را به مبارزان قهرمان و ملت عراق تبریک گفت.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق در شهر موصل که به تازگی از دست تروریست ها آزاد شده است، اعلام «پیروزی» کرد و بدین ترتیب به صورت رسمی آزادسازی شهر موصل از دست گروهک تکفیری داعش اعلام شد.
ساعاتی پیش از ورود العبادی؛ نیروهای مبارزه با تروریسم عراق منطقه المیدان در بخش قدیمی را آزاد کردند و به ساحل رود دجله رسیدند و باقی مانده گروهک تروریستی و تکفیری داعش را در این شهر سرکوب کردند.
حیدر العبادی نخست وزیر عراق جلسه با فرماندهان عالی عملیات موصل را بدون هیچ گونه قرائت بیانیه ای ترک کرد.
شبکه تلویزیونی العراقیه از آغاز جشن و شادمانی مردمی در کوچه و خیابان های شهرهای عراق به دلیل پیروزی بر تروریست های داعش در عملیات آزادسازی نینوا خبر داد.

————————————————————————————————————————————————–

انتهای پیام

منبع: صدا و سیما

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت