شنبه،۱۷تیر۱۳۹۶
کد: 150694

متهم پرونده نفتی: زنجانی با وزیر نفت سابقه دوستی داشت/ قاضی مقیسه: ایادی بابک زنجانی هنوز بیرون هستند و باید دستگیر شوند

 

متهم ردیف دوم پرونده نفتی می‌گوید بابک زنجانی با وزیر نفت سابقه دوستی داشت و آقای «و.ح» نیز در جلسه‌ای گفته بود وزیر نفت زنجانی را تایید کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،متهم ردیف دوم پرونده نفتی می‌گوید بابک زنجانی با وزیر نفت سابقه دوستی داشت و آقای «و.ح» نیز در جلسه‌ای گفته بود وزیر نفت زنجانی را تایید کرده است.

به گزارش تسنیم، قاضی مقیسه در ادامه محاکمه متهم دریف دوم پرونده نفتی که صبح امروز که در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برگزار شد، از مهدس شمس سئوال کرد که شما زنجانی را به «س.ج. الف» و ی معرفی کردید یا آنها از شما درخواست کردند؟متهم پاسخ داد: اسناد پرونده مشخص است که خود زنجانی با وزیر نفت سابقه دوستی داشت.

نماینده دادستان: در پرونده اسنادی وجود دارد که نشان می‌دهد شما زنجانی را به «و.ح» معرفی کردید. در اظهارات «و.ح» آمده است که آقای شمس در معرفی زنجانی، او را فردی خوش سابقه و دارای شرکت‌های متعدد که می‌تواند مشکلات شرکت نفت را حل کند، معرفی کرد. در اصل ورود زنجانی به وزارت نفت با هدایت شما بوده است و پس از این معرفی بود که فروش نفت توسط صندوق بازنشستگی و آن ۳۰۰ میلیون یورو پیش آمد.

متهم: ۲۶ فروردین سال ۹۱ زنجانی به لوزان سوییس رفت و ۲۴ آذر سال ۹۱، اولین قرارداد را می‌بندد. من جلسه با وزیر نرفتم. آقای زنجانی به لوزان رفت و با آقایان صحبت کرد. جلسه ما، حدود دو ماه بعد از این تاریخ بود.

قاضی: اگر زنجانی قبلا جلسه داشته، شما چه کاره بودی که با آقای «و.ح» برای وی جلسه گذاشتید؟

متهم: من در دفتر زنجانی جلسه داشتم که دیدم آقای «ک. د» آنجاست. درباره جلسه با آقای «و.ح» صحبت شد که من هم به همراه زنجانی به آن جلسه رفتم. در آن جلسه آقای «و.ح» گفت که آقای وزیر، زنجانی را تایید کرده و بعد هم وقتی ستاد تدابیر ویژه ریاست جمهوری و وزرا زنجانی را تایید کرده‌اند، من چه کاره‌ام؟

قاضی: شما و فلاح هروی با وزرا مرتبط بودید و به گونه‌ای بابک زنجانی را معرفی کردید که به شما اعتماد کردند وگرنه زنجانی را کسی نمی‌شناخت.

متهم: اگر می‌توانستم رانت بگیرم برای خودم می‌گرفتم.

قاضی: شما یک باند بودید. امکان ندارد یک فرد بتواند به تنهایی این کارها را انجام دهد. ایادی شما هنوز بیرون هستند و باید دستگیر شوند. شما با زمان بازی می‌کنید و نمی‌گویید پول‌ها کجاست.

————————————————————————————————————————————————–

انتهای پیام

منبع:صراط

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت