دوشنبه،۲۶تیر۱۳۹۶
کد: 151430
کابینه دولت روحانی در دولت دوازدهم جوانتر خواهد شد؟

اعضای کابینه دولت دوازدهم در آستانه نهایی شدن + لیست افراد

 

برای وزارت بهداشت هم به قاضی‌زاده هاشمی‌ پیشنهاد داده اند. ولی ایشان گفته اند من با حلقه نزدیک شما نوبخت، آشنا و ربیعی نمی‌تواند کار کند؛ وی از نوبخت، آشنا و ربیعی گله‌مند است و اگر قاضی زاده هاشمی نپذیرد، حریرچی و باقر لاریجانی و نوبخت پزشک به جای او مطرح می شوند.

به گزارش احرارگیل ، در هر دوره ریاست جمهوری شخص رئیس جمهور برای در دست گرفتن امور کشور نیاز به وزرایی دارد که از نظر وی افراد تخصص لازم را داشته و مورد اطمینان وی باشند. زیرا رئیس جمهور تمامی برنامه های ۴ ساله ی خود با تکیه بر دانش و تخصص وزرای کابینه تهیه و تدوین می نماید. در دولت یازدهم و دوره اول ریاست جمهوری آقای روحانی اعضای کابینه دولت از افرادی با سابقه مدیریتی که قبلا در دولت های قبلی هم سمت هایی رو داشتند استفاده شد. اما وزرای دولت یازدهم با حاشیه های زیادی مواجه بودند که بارها توسط مسئولین بالادستی که به کابینه روحانی اشراف داشتند مورد بازخواست قرار گرفتند. اما همانطور که هر فصلی تغییراتی در طبیعت ایجاد میکند کابینه روحانی نیز در دولت دوازدهم نیاز به تغییرات خواهند داشت.

به همین منظور روحانی دو کارگروه برای بررسی گزینه‌ها جهت حضور در دولت دومش تشکیل داده که یکی از آنها مرکب از جهانگیری و شریعتمداری و نجفی و دیگری متشکل از نهاودیان و نوبخت و واعظی است که با افراد مختلف مذاکرات اولیه داشته‌اند.

دراین تیم ها گزینه جدی برای وزارت آموزش و پرورش، شهیندخت مولاوردی و کمرنگ تر دانش اشتیانی مطرح است.

گزینه وزارت اقتصاد هم مظاهری و نوبخت و نیلی هستند.

برای وزارت ارتباطات فیروزآبادی و دو نفر دیگر پیشنهاد شده است.

برای وزارت بهداشت هم به قاضی‌زاده هاشمی‌ پیشنهاد داده اند، ولی ایشان گفته اند من با حلقه نزدیک شما نوبخت، آشنا و ربیعی نمی‌توانم کار کنم. وی از نوبخت، آشنا و ربیعی گله‌مند است و اگر قاضی زاده نپذیرد، حریرچی و باقر لاریجانی و نوبخت پزشک به جای او مطرح می شوند.

برای وزارت کشور هم محمد صدر و مجید انصاری مطرح هستند.

گزینه وزارت صنعت و معدن هم ویسه و خسروتاج مطرح است.

برای وزارت جهاد خود حجتی در کنار بخشنده و صحراییان مطرح شده‌اند.

برای وزارت کار کمالی و ربیعی و برای وزارت مسکن عبدالعلی‌زاده و آخوندی پیشنهاد شده‌اند.

برای وزارت اطلاعات شفیعی، پورمحمدی و مجید انصاری مطرح هستند.

و برای وزارت نفت زنگنه گفته نمی‌ماند و پیشنهاد ترکان این است که سلطان‌پور معرفی شود.

صالحی‌امیری در وزارت فرهنگ و ارشاد می‌ماند.

جهانگیری هم در همان پست معاون اولی دولت باقی می ماند.

منبع : پایگاه ۵۹۸

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت