دوشنبه،۲۶تیر۱۳۹۶
کد: 151440

دیدار سفیر هندوستان با مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان

 

سفیر هندوستان با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان دیدار کرد.

به گزارش احرارگیل ، “سائوراب کومار “سفیر کشور هندوستان در تهران ضمن بازدید از توانمندیهای بندرانزلی با مهندس حسین چراغی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان دیدار کرد‌.

حسین چراغی ضمن خوش آمدگویی به سائوراب کومار اظهار کرد:طرح توسعه بندر انزلی در راستای توسعه صادرات و ترانزیت از طریق بندر انزلی به ‌جنوب خلیج فارس و کشورهای سی ای اس بوده است‌.

وی با بیان اینکه بندرانزلی نزدیکترین مسیر در کریدور شمال به جنوب است، افزود: در آینده نزدیک شاهد اتصال بندر انزلی به شبکه ریلی خواهیم بود که این آمادگی وجود دارد که تبادلات تجاری بخش بزرگی از بازار هند، پاکستان و روسیه از طریق بندر انزلی صورت بپذیرد‌.

چراغی با اشاره به اینکه ‌بندر انزلی مجهز ترین بندر شمال کشور بوده در حوزه گردشگری دریایی و خطوط مسافرت دریایی از بنادر پیشرو در شمال کشور است، بطوریکه اولین مجتمع گردشگری در این بندر ساخته می شود خاطرنشان کرد: به دنبال ایجاد یک شبکه مسافری در خزر فی‌مابین بنادری چون باکو، آستارا خان و اکتائو هستیم و به دلیل جاذبه های گردشگری موجود در شمال کشور به دنبال ایجاد خطوط مسافری با استفاده از  کشتی های کروز در شهرهای ساحلی شمال کشور هستیم.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به موقعیت جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: بدلیل قرار گرفتن ایران در مسیر کریدورهای بین المللی بسیاری از تجار و سرمایه گذاران داخلی و خارجی نگاه ویژه‌ای به بنادر کشور به خصوص بندرانزلی دارند‌.

مهندس چراغی با اشاره به رشد روز افزون بندر انزلی یادآور شد:هم اکنون بندرانزلی می‌تواند کشتی‌های ۶ هزار تنی را تخلیه و بارگیری کند که براساس برنامه ریزی انجام شده و طرح توسعه بندر انزلی در چندین ماه آینده می‌توانیم کشتی های ۱۲ هزار تنی را پذیرا باشیم .

وی با بیان اینکه جذب کالاهای خارج از خزر از اهداف اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان بوده گفت: عبور دو کریدور شمال به جنوب و کریدور شرق به غرب ظرفیت مناسبی برای جذب  کالای جدید در بندرانزلی خواهد شد و به همین دلیل باید بندر انزلی به شبکه ریلی کشور متصل شود‌.

” سائوراب کومار “سفیر کشور هندوستان در تهران ضمن تقدیر از مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان برای تلاش‌های موثری که در توسعه و تقویت دو حوزه تجاری و گردشگری دریایی خزر داشته است، عنوان کرد: هدف ما بازدید از بنادر گیلان و شناسایی ظرفیت‌های این بنادر برای توسعه همکاری بوده است‌.

وی با بیان اینکه بنادر جمهوری اسلامی ایران را می‌شناسیم، ادامه داد: بندرانزلی در کریدور شمال به جنوب می‌تواند نقش خوبی ایفا کند‌.

سفیر کشور هندوستان در تهران با اشاره به دیدار مقامات دو کشور تاکید کرد: اکنون در حال گفت و گو با مقامات جمهوری اسلامی هستیم تا با رفع موانع همکاری‌های وسیع در بنادر جنوب و شمال داشته باشیم‌.

منبع : ایسنا‌

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت