چهارشنبه،۲۵مرداد۱۳۹۶
کد: 152769
وزیر بعدی اقتصاد میراث‌دار مشکلات بنیادین

طیب‌نیا در آخرین لحظات وزارتش درباره وضعیت اقتصاد چه گفت؟

 

وزیر اقتصاد دولت یازدهم در واپسین لحظات حضور در پاستور، وزیر بعدی را میراث‌دار مشکلات اقتصادی که ریشه ساختاری و بنیادین دارند، دانست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، علی طیب‌نیا یکی از وزرای کابینه دولت یازدهم بود که به دلیل برآورده نشدن خواسته‌هایش مبنی بر انسجام و هماهنگی وزرای اقتصادی دیگر جایی در کابینه دولت دوازدهم ندارد.

وی در آخرین اظهارات دوره وزارت خود در حیاط پاستور علاوه بر تشریح اوضاع اقتصادی، هشدارهایی نیز داده است.

وزیر اقتصاد دولت یازدهم در واپسین لحظات حضورش در کابینه دولت یازدهم ارث به جا مانده برای وزیر اقتصاد بعدی را اینگونه توضیح داده و بیان داشت: با چالش‌های جدی مواجه هستیم. در حوزه نظام بودجه ریزی و عدم تعادل‌ها که منشا بی‌نظمی در سیاست گذاری اقتصاد است.

طیب‌نیا دیگر مشکلات اساسی اقتصاد را متوجه تامین نظام مالی دانست و گفت‌:در بخش نظام بانکی نیاز به اصلاح اساسی و جدی داریم. بدهی دولت که از گذشته به ارث رسیده در شرایط نابسامان قرار دارد.

وی یکی دیگر از معضلات را متوجه صندوق‌های بازنشستگی دانست و افزود: این صندوق‌ها با مشکلات فراوان و کسری منابع و عدم تعادل‌ها روبرو هستند.

به گزارش فارس، حسن روحانی برای دوره دوازدهم ریاست جمهوری مسعود کرباسیان را به عنوان وزیر پیشنهادی اقتصاد معرفی کرده که پیشتر معاون طیب‌نیا و رئیس کل گمرک بوده و در صورتی که از مجلس رای اعتماد بگیرد به عنوان پنجمین وزیر اقتصاد خواهد بود که تحصیلات دانشگاهی در رشته اقتصاد ندارد.

انتهای پیام/م

————————————————————————————————————————————————–

 

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت