سه شنبه،۳۱مرداد۱۳۹۶
کد: 153148

عذرخواهی یک خبرنگار به‌خاطر انتشار خبر کذب ربوده شدن دختران +عکس

 

«مختار وفایی» که از جمله خبرنگارانی بود که در همان ابتدا خبر ربودن ۴۰ دختر شیعه در میرزاولنگ را منتشر کرد با انتشار متنی در صفحه فیسبوک خود به دلیل انتشار این خبر کذب، عذرخواهی کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، به دنبال انتشار شایعاتی در ارتباط با ربودن ۴۰ دختر در ماجرای میرزاولنگ و تکذیب پی‌در پی آن توسط مقامات محلی سرپل، یوناما و کمیته اعزامی به این منطقه، «مختار وفایی» خبرنگار مطرح افغان نیز این خبر را تکذیب کرد.

«مختار وفایی» که از جمله خبرنگارانی بود که در همان ابتدا خبر ربودن ۴۰ دختر در میرزاولنگ را نشر کرد با انتشار متنی در صفحه رسمی فیسبوک به دلیل انتشار این خبر کذب عذرخواهی کرد.

وی در فیسبوک خود نوشت: در جریان حمله، سقوط و ماجراهای بعدی در میرزاولنگِ سرپل، من با تمام تلاش برای حفظ امانت‌داری، سعی کردم حقایق رویداد را از زبان مردم، قربانیان، شاهدان و مقامات گزارش دهم.

وفایی ادامه داد: در اطلاع‌رسانی یک اصل است که خبرنگار خوب و مسلط کسی‌ است که تک‌منبع نباشد. من هرچند خوب نیستم، اما از مردمان محل تا فرماندهان مردمی و مقامات حکومتی در سراسر ولایات مخصوصاً شمال افغانستان با همه آنها در ارتباط بوده و در ماجرای میرزاولنگ نیز با همه این گروه‌های مختلف صحبت کردم.

این خبرنگار افغان تصریح کرد: در ماجرای میرزاولنگ و در حین پوشش جزئیات رویداد، با یکی از منابع اصلی در میرزاولنگ صحبت می‌کردم که از ربوده شدن زنان صحبت کرد. او که یک تن از فرماندهان استوار و ثابت قدم در میرزاولنگ دانسته می شد، گریه کرد. ۱۴ دقیقه باهم صحبت کردیم و مدام گریه می‌کرد و می‌گفت زنان را ربوده‌اند، با یک منبع دیگر هم تماس گرفتم گفت جرات حرف زدن در این مورد را ندارم و شما هم از زبان من ننویسید اما این جنایت اتقاق افتاده، من با تایید دو منبع این موضوع را نوشتم. یک روز بعد از نشر این خبر که ۲۳۵تن از گروگان‌ها به مرکز سرپل آورده شدند با چندتن از آنان صحبت کردم، آنها کلاً چنین اتفاقی را رد کردند و یکی از متنفذین میرزاولنگ گفت که شماری از زنان را در جریان زد و خورد و گروگان گیری، فقط در یک اتاق زندانی کرده بودند و ممکن است همین مورد سبب سوءتفاهم شده باشد.

وفایی تأکید کرد: دوباره به منابعی که ربوده شدن زنان را تایید کرده بودند زنگ زدم، آنان نیز ضمن اینکه از من معذرت خواستند، گفتند سوءتفاهم شده و خوشبختانه چنین اتفاقی نیفتاده است و من نیز از همین صفحه فیسبوک که رویدادها را پوشش می‌دهم، از همه خوانندگان و مخاطبان نوشته‌هایم، از مردم میرزاولنگ و همه دوستانی که نشر آن خبر سبب ناراحتی آنها شده معذرت می‌خواهم.

————————————————————————————————————————————————–

انتهای پیام

منبع:تسنیم

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت