دوشنبه،۱۳شهریور۱۳۹۶
کد: 153569
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعید مهدوی

تصویر شهید حججی به‌اندازه هزاران منبر اثر می‌کند

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به تصویر اسارت شهید محسن حججی گفت: مردم ایران با سلایق گوناگون در خصوص عکس این شهید مشترکا صلابت نگاه او را تحسین کردند لذا باید گفت: گاهی یک عکس به‌اندازه هزار منبر اثر می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به تصویر اسارت شهید محسن حججی گفت: مردم ایران با سلایق گوناگون در خصوص عکس این شهید مشترکا صلابت نگاه او را تحسین کردند لذا باید گفت: گاهی یک عکس به‌اندازه هزار منبر اثر می‌کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعید مهدوی عصر امروز در مراسم رونمایی از دفاتر «قهرمان من» در ستاد کنگره سرداران و هشت هزار شهید استان گیلان اظهار کرد: انجام فعالیت فرهنگی به سبک طراحی قهرمانان واقعی این مرزوبوم، مصداق بزرگداشت شعائر الهی را در ذهن متبادر می‌نماید.

وی با تأکید بر اینکه یاد شهدا مصداق یکی از شعائر الهی است تصریح کرد: ذکر شهدا، ذکر اولیاء الهی و ذکر اولیاء الهی مصداق شعائر الهی است لذا گفتنی است بانیان این طرح، با زیرکی خاص، آن را سلاحی برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان دانسته و باهدف نهادینه کردن قهرمانان حقیقی این سرزمین به کودکان، باعث ترویج این فرهنگ نیک شده‌اند.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به اینکه دشمنان با تمام قوا به ترویج فرهنگ شیطانی خود می‌پردازند گفت: چگونه است که کودکان ما در این هجمه نسبت به قهرمانان خیالی دشمنان، آشنایی داشته اما قهرمانان واقعی سرزمین خود ازجمله حججی‌ها، مسافرها، طاهرنیاها و سیرت نیاها را نمی‌شناسند؟

وی با اشاره به تصویر اسارت شهید محسن حججی خاطرنشان کرد: مردم ایران با سلایق گوناگون در خصوص عکس این شهید مشترکا صلابت نگاه او را تحسین کردند لذا باید گفت: گاهی یک عکس به‌اندازه هزار منبر اثر می‌کند.

مهدوی خطاب به جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: بانیان این طرح با هزینه شخصی و با نبود امکانات دست به این کار ارزشمند زده‌اند لذا می‌طلبد با واگذاری مکانی به این مجموعه، این فعالیت فرهنگی را حمایت کرده تا به یک کار بزرگ تبدیل شود.

وی با اذعان به اینکه امروز منبر به‌تنهایی برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمن کفایت نمی‌کند تأکید کرد: باوجوداینکه به‌خصوص بعد انقلاب قهرمانان بزرگی در تاریخ این مرزوبوم حماسه سازی کرده‌اند، جای تأمل است که صدا سیما هنوز دنبال قهرمان تخیلی چون رستم و سهراب است.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان گفت: کاش مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان در جلسه حضور داشتن و از وی جهت خرید این دفاتر، برای بهره‌مندی در شبکه توزیع مدد جویان دعوت به عمل می‌آوردیم.

وی انتخاب نام «قهرمان من» را بسیار تأثیر گزار توصیف کرد و افزود: واکنش کودکان نسبت به برجسته‌سازی قهرمانان می‌تواند ثمره مثبتی داشته و آنان نسبت به قهرمانان حقیقی خود شناخت پیدا می‌کنند.

به گزارش فارس، رونمایی از دفاتر «قهرمان من» با تصاویر شهدای مدافع حرم ازجمله شهید سید اسماعیل سیرت نیا، سجاد طاهرنیا، حامد کوچک زاده، سعید مسافر و شهید محسن حججی و همچنین یک طرح حجاب برای دومین سال پیاپی باهدف معرفی شهدای مدافع حرم برای استفاده دانش آموزان انجام شده است.

این دفاتر توسط موسسه فرهنگی بهشت و با طراحی گرافیک محسن علیزاده منتشرشده است.

————————————————————————————————————————————————–

انتهای پیام

منبع:فارس

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت