چهارشنبه،۱۵شهریور۱۳۹۶
کد: 153712

پوتین در چین فریاد زد؛ فاجعه جهانی درپی تنش های نظامی کره شمالی

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،رئیس جمهور روسیه: تشدید تنش های نظامی درباره کره شمالی ممکن است به فاجعه ای جهانی منجر شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،رئیس جمهور روسیه: تشدید تنش های نظامی درباره کره شمالی ممکن است به فاجعه ای جهانی منجر شود.

 خبرگزاری رویترز از شیامن (محل برگزاری اجلاس بریکس در چین)، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه امروز اعلام کرد روسیه حق کاهش بیشتر شمار کارکنان دیپلماتیک آمریکا را در مسکو برای خود محفوظ می داند.
پوتین اقدامات امریکا را در خصوص اماکن دیپلماتیک و کنسولگری های روسیه در این کشور اقدامی خارج از نزاکت توصیف کرد.
وی افزود: کره شمالی تا زمانی که احساس امنیت نکند،‌ برنامه هسته ای خود را رها نخواهد ساخت. تشدید تنش های نظامی درباره کره شمالی ممکن است به فاجعه ای جهانی منجر شود.
وی گفت: این هیچ معنایی ندارد که از یک طرف روسیه به نقض تحریم های کره شمالی متهم شود و از سوی دیگر از روسیه خواسته شود تا از اعمال تحریم های بیشتر ضد کره شمالی حمایت کند.
پوتین تصریح کرد: کره شمالی موشک میان برد در اختیار ندارد و افزایش تنش ها امنیت جهان را با خطر روبرو می‌کند.
وی افزود: بحران کره شمالی فقط از طریق مسالمت‌آمیز و گفتگو قابل حل است.
پوتین ادامه داد: تاریخ مصرف اعمال تحریمها به عنوان راهی برای اعمال فشار و تاثیرگذاری بر کره شمالی سپری شده است و تشدید تحریمها ضد پیونگ یانگ تنها موجب افزایش رنج و آلام انسانی خواهد شد. تشدید تحریمها ضد پیونگ یانگ موجب تغییر رفتار کادر رهبری کره شمالی نخواهد شد.
وی در پاسخ به پرسشی درباره احتمال شرکت دوباره وی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۸ روسیه  اعلام کرد: بر اساس قانون همه کسانی که قصد دارند در انتخابات شرکت کنند باید در مهلت تعیین شده تصمیم خود را اعلام کنند.
رئیس جمهور روسیه گفت: بازپس‌گیری دیرالزور شکست جدیدی را برای داعش رقم می‌زند.
وی همچنین از جامعه جهانی خواست از اقتصاد سوریه حمایت کند.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در کنفرانس خبری خود گفت: طی بیانیه‌ای مشترک با رئیس جمهوری مصر حل سریع مشکل روهینگیایی‌های میانمار را خواستار شدیم.

————————————————————————————————————————————————–

انتهای پیام

منبع:صداو سیما

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت