آیا وجه مشترک استاندار؛ نماینده ولی فقیه و فرمانده سپاه استان گیلان اعتدال است؟ - پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۷ تیر - ۱۳۹۸  
true
true
آیا وجه مشترک استاندار؛ نماینده ولی فقیه و فرمانده سپاه استان گیلان اعتدال است؟

پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، آیا وجه مشترک استاندار؛نماینده ولی فقیه و فرمانده سپاه استان گیلان اعتدال است؟

حسب سنت متعارف جابجایی مدیران در فصل تابستان به ویژه شهریور ماه که زمان مناسبی برای تغییر مدیران خرد و کلان در سطح استانها  و شهرستانها می باشد، چند وقتی است  زمزمه جابجایی استاندار گیلان بر زبانها جاری ودر رسانه ها نیز منتشرشده واشخاصی به عنوان جایگزین مطرح می باشند.
پر واضح است انتصاب دکتر محمدعلی نجفی در مهر سال ۱۳۹۲بوده و از عمر مدیریت وی قریب به چهار سال میگذرد.

این نوشتار در صدد قضاوت عملکرد دکتر محمدعلی نجفی در طول مدیریت چهارساله او نمی باشد،اما آنچه مطمح نظر در این روزهای واپسین تصمیم گیری است،ستایش و ابراز رضایت برخی از شخصیت های متنفد استان از عملکرد محمد علی نجفی؛ که در جای خود محل تامل می باشد.
دفاع تمام عیار امام جمعه رشت وسخنان فرمانده سپاه قدس استان سرتیتر بسیاری از خبرگزاری ها و پایگاه های خبری تحلیلی شد.
بی تردید بارزترین وجه سه شخصیت یاد شده(زین العابدین قربانی،محمدعلی نجفی؛محمد عبدالله پور)اشتراک در زادگاهی واحد یعنی شهرستان آستانه اشرفیه می باشند.
فرمانده سپاه قدس گیلان در مراسم کلنگ زنی آغاز عملیات اجرائی پروژه های عمرانی در روستای ملکوت شهرستان املش؛در هفته دولت،سخنی در تایید روش مدیریت استاندار گیلان بیان کرد و گفت:( نوع مدیریت ایشان به نحوی است که وحدت وهمدلی بسیار خوبی در استان وجود دارد،عشق و علاقه موجود در دکتر نجفی برای حل مشکلات مردم و عمران و آبادانی استان زبانزد است).
البته توضیح داده نشد که مراد از وحدت وهمدلی ،چه کسانی یا چه طیف های سیاسی می باشند؟ آیا وحدت وهمدلی آحاد مردم یا مدیران دستگاه های اجرایی ویا گروه ها وفعالان سیاسی مورد نطر می باشد؟
در مدیریت چهار ساله استاندار گیلان  بر همه گان آشکار شد که اغلب مدیران دولت های قبل با گرایش اصول گرایی جابجا شدند وشاید تنها مدیر باقیمانده در لباس مقدس پاسداری نادر عبدالله پور برادر سردار محمد عبدالله پور بود که وی  از ابتدای  دولت تدبیر وامید ،مسئولیت اداره کل امنیتی استانداری را به عهده گرفت.

و البته در اینکه چه عاملی موجب استمرار حضور تنها فرماندار پاسدار دولت احمدی نژاد در مسئولیت اداره کل امنیتی استانداری دولت تدبیر وامید شده است،شاید بتوان به نقطه اتصال وی بین دو مجموعه استانداری وسپاه اشاره داشت.
ضرورت حضور نادر عبدالله پور در دولت تدبیر وامید آنقدر حائز اهمیت بود که علاوه بر مکاتبات  استانی ؛مکاتبه ای از سوی وزیر کشور به فرماندهی کل سپاه پاسداران مبنی بر موافقت ادامه حضور وی در استانداری گیلان انجام شد!!

نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت نیز با ابراز حمایت از عملکرد استاندار گیلان،(اورا استانداری پرتلاش که کارهای بسیاری انجام داده و هشت هزار پروزه را در استان به بهره برداری رسانده معرفی کرد.)
استانی که دارای هشت هزار شهید سرافراز است ودر مدت چهارسال هشت هزار پروژه به بهره برداری رسد قطعا موجب مباهات است؛
چه خوب بود در هفته دولت  که سپری شد اسامی این هشت هزار پروژه دراختیار رسانه ها قرار میگرفت تاضمن آگاهی مردم از خدمات دولت در استان؛امید بیشتری  نسبت به آینده ایجاد می شد.
در اینکه با پیروزی مجدد دکتر حسن روحانی دردوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری؛رویکرد ایت الله زین العابدین قربانی به اعتدال ومشی معتدلانه  تغییر پیدا کرده و در این زمینه  میتوان به خاطره وی از ایت الله بهجت و توصیه ایشان بر اعتدال و یا پیام نماز جمعه مبنی براعتدال اشاره داشت والبته  چنین خاطره های معتدلانه در دولت احمدی نژاد از وی شنیده نمی شد؛ و یا سرتیتر رسانه ها قرار نمی گرفت؛ آیا  میتوان گفت:وجه مشترک استاندار؛نماینده ولی فقیه و فرمانده سپاه استان گیلان مشی اعتدال است؟!!/ یاداشت وارده

————————————————————————————————————————————————–

انتهای پیام

 

true
true
true
true
  1. محمد

    این بمنظور کفشه لنگه دربیا بان نعمت است می باشد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true