چهارشنبه،۲۲شهریور۱۳۹۶
کد: 153995
عبدالله آورا

انتخاب هوشمندانه سالاری برای استانداری گیلان

 

انتخاب دکتر سالاری (استاندار کنونی بوشهر) به عنوان استاندار گیلان به دلایل مختلف از جمله دلایل زیر انتخابی هوشمندانه و صحیح است:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،انتخاب دکتر سالاری (استاندار کنونی بوشهر) به عنوان استاندار گیلان به دلایل مختلف از جمله دلایل زیر انتخابی هوشمندانه و صحیح است:
۱. سالاری درک عمیقی از لزوم حفاظت از  محیط زیست دارد. طرحهایی که به محیط زیست آسیب میزنند در حقیقت حق حیات را از نسلهای بعدی میگیرند و برای تامین منافعی ناچیز در کوتاه مدت ، هزاران برابر آسیب به منابع زیر زمینی آب ، خاک ، جنگل و هوا میزنند.
سالاری در این زمینه به درستی سختگیری منطقی دارد و ممکن است صنایع بزرگ و آلاینده به همین دلیل دل خوشی از سالاری نداشته باشند و زمینه تقابل وزارت خانه مربوطه با سالاری را نیز فراهم نمایند.
عدم همراهی مناسب وزارت نفت با سالاری را شاید بتوان از این نگاه دید و توجیه کرد.
برای استانی مانند گیلان که منابع طبیعی و جنگلهای دل انگیزش ، آن را به صورت عروس ایران تبدیل کرده است ، برنامه ریزی مناسب برای استفاده اصولی از طبیعت و حفظ اصولی محیط زیست بسیار حیاتیست. سالاری به خوبی این کار را بلد است.
۲. گردشگری: در دورانی که صنایع به سمت صنایع ربات محور پیش می روند و نیروهای انسانی در جوامع پیشرفته زمان زیادی برای گردش و تفریح دراختیار خواهند داشت ، صنعت گردشکری ، روز به روز اهمیت بشتری پیدا می کند. اقلیم مناسب و طبیعت کم نظیرگیلان  ظرفیت بسیار بالایی برای جذب گردشگر داخلی و خارجی برای تمام فصول دارد و اشرافی که آقای دکتر سالاری بر استفاده مناسب از این ظرفیتهابرای ایجاد شغل ماندگار دارد ، می تواند تحولی اساسی در اشتغال در استان گیلان ایجاد کند. برنامه ریزی و تمرکز مناسب دکتر سالاری بر مقوله گردشگری در استان بوشهر ، مقدمه ای بر طراحی و اجرای برنامه هایی بسیار وسیعتر در استان پر قابلیت گیلان خواهد بود.
۳.  توجه به روستاها
اجرای برنامه های روستا محور و تلاش برای فراهم کردن امکانات زندگی و تفریح در روستاهای استان بوشهر (احداث پارک تفریحی روستایی ، مجموعه بازی در روستاها ، زمین فوتبال چمن مصنوعی در روستاها و محلات ….) به نوع نگاه سالاری در زنده نگه داشتن شادی و زندگی در روستاها بر می گردد. توانمند سازی روستاییان میتواند نه تنها از روند تخلیه روستاها جلوگیری کند بلکه زمینه اشتغالهای مولد و دوستدار محیط زیست را نیز بیش از پیش فراهم نماید.
۴. منابع آبی:
دست و پنجه نرم کردن سالاری با مشکل خشکسالی و کمبود آب در استان بوشهر ، ایشان را از برنامه های دست و دلبازانه هدر دهنده آب جدا می کند و راههای پیشگیری از بروز مشکل و کمبود آب در سالهای آینده را نیز به خوبی شناسایی و تمهیدات لازم را برای استفاده بهینه از منابع موجود را خواهد اندیشید.

 

دکتر عبدالله آورا
عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر

 

احرارگیل مطلب فوق را تایید یا تکذیب نمی کند. رسالت رسانه ای  سبب انتشار اینگونه مطالب در آستانه رویداد مهم در گیلان برای مردم فهیم ما می شود

————————————————————————————————————————————————–

انتهای پیام

 

  • علی

    ها ها، خوب افتادین به پاچه خواری، امیدواریم که دو روز دیگه پشیمان نشید.

  • نام *
    پست الکترونیک *
    وب سایت