جمعه،۱۴مهر۱۳۹۶
کد: 155374
«یادی که در دلها هرگز نمی میرد یادشهیدان است»

جمعه های شهدایی احرار/ برگی از زندگی حماسی شهید سید کاظم سیادتی از شهدای «سر پل ذهاب» ،رشت

 

چنین مقدّر گردید که شهید سید کاظم سیادتی در سیزدهم مهر ماه سال ۱۳۵۹ روز پروازش باشد. پرواز از خاک سر پل ذهاب به سمت آبی های بی کران آسمان .

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، این هفته نگاه دل شما همسفران را به فرازی از زندگی حماسی شهید سید کاظم سیادتی از شهدای اولیه مردم گیلان(شهرستان رشت) در جبهه سرپل ذهابجلب می نماید.

سید کاظم سیادتی در سال ۱۳۰۱ در یکی از محلات رشت به دنیا آمد .خانواده اش دارا نبود.پدر با هزار زحمت نان به خانه می آورد .دلش خوش بود که همسری دارد قانع و نجیب و فرزندانی سر به راه.

اما این سال ها دیری نپایید .هنوز کاملاً قد نکشیده بود که پدر را از دست داد.او ماند و سرپرستی یک خانواده ی چند نفره با برادر و خواهرانی کوچکتر از او.تأمین معیشت خانواده بعد از فوت پدر نگذاشته بود به تحصیلاتش ادامه دهد. هر چند در دوران دانش آموزی زرنگ بود و با هوش؛ و در درس ها یاریگر بچه های همکلاسی.

ورزش را دوست داشت .علاقه اش بیشتر به فوتبال بود و زورخانه.

مدتی بعد از ازدواج بیکار شد اما توکل و آرامش خاطری که در او بود به همسر جوانش قوت قلب می داد.

عاشق امام بود .با شروع انقلاب ، اعلامیه ها و پوسترها را پخش می کرد و دوشادوش مردم در راهپیمایی ها شرکت داشت.

بعد از پیروزی انقلاب هم سعی می کرد به مردم محروم کمک کند .بخشی از حقوق اندک خود را به این اختصاص داده بود.کمکی که از بازاریان دریافت می کرد به در خانه ی نیازمندان می رساند .همه او را دوست داشتند چون می دانستند سید قلبش برای آنها می تپد. با به صدا در آمدن طبل جنگ، عازم منطقه ی غرب شد.مادرش می گوید: (( قبل از آن که پسرم شهید شود.مادرم را در خواب دیدم که دست کاظم را گرفته و نزد من آمد.من گفتم: مادر شما چرا این جا هستید.گفت: کاظم پیش من آمده.))

و چنین مقدّر گردید که سیزدهم مهر ماه سال ۱۳۵۹ روز پروازش باشد.پرواز از خاک سر پل ذهاب به سمت آبی های بی کران آسمان .

روحش شاد

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت