دوشنبه،۱۷مهر۱۳۹۶
کد: 155534
همراه با مرورخاطرات،

سومین یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی سپاه قدس گیلان در رشت برگزار شد+تصاویر

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،سومین یادواره سرداران و ۱۰۵ شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه قدس استان گیلان امروز با حضور سرداران و رزمندگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از خانواده‌های شهدا در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) سپاه قدس گیلان برگزار شد. رزمندگان قدیم رسته آماد که خود را جاماندگان قافله شهادت می‌دانند امروز […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،سومین یادواره سرداران و ۱۰۵ شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه قدس استان گیلان امروز با حضور سرداران و رزمندگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از خانواده‌های شهدا در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) سپاه قدس گیلان برگزار شد.

رزمندگان قدیم رسته آماد که خود را جاماندگان قافله شهادت می‌دانند امروز از خاطرات، مظلومیت‌ها، رشادت‌ها و فداکاری‌های پنهان و گمنامی شهدای پشتیبانی گفتند.

فرمانده قرارگاه سازندگی قرب کوثر خاتم الانبیاء سپاه پاسداران نیز با اشاره به نقشه نیروهای آماد در زمان جنگ اظهار داشت: برپایی امکانات در یک بیابان و تامین نیازهای رزمندگان، نشان دهنده سختی کار نیروهای آماد است.

سردار سیدضیاالدین حزنی با اشاره به تحریم‌های دشمن علیه کشورمان در زمان دفاع مقدس عنوان داشت: در آن زمان پول برای تهیه خودرو داشتیم اما به‌دلیل تحریم‌ها خودرویی نبود تا خریداری کنیم و ناچار بودیم از مردم و امکانات ادارات برای رفع مشکلات استفاده کنیم.

دبیر کنگره ملی شهدای آماد و پشتیبانی نیز در این مراسم گفت: امروز شصت و هشتمین یادواره شهدای آماد و با هدف ترویج فرهنگ دفاع مقدس، برجسته کردن نقش شهدای تدارکات و تجلیل از خانواده‌های آنان  در راستای برگزاری کنگره شهدای آماد و پشتیبانی در رشت برگزار می‌شود.

سرهنگ ابراهیم میرزاحسینی خاطرنشان کرد: رزمندگان آماد و پشتیبانی از جمله نیروهای حاضر در دوران دفاع مقدس بودند که نقش بی‌بدیلی را در راستای پشتیبانی از لشکرها و سایر رزمندگان ایفاء کردند.

وی با تجلیل از جایگاه مرحوم آیت الله احسانبخش در زمینه پشتیبانی از رزمندگان دفاع مقدس در زمان هشت سال دفاع مقدس گفت: ایشان با جمع آوری کمک‌های مردمی و همراه کردن مردم توانست پشتیبانی کم‌نظیری از جبهه‌ها داشته باشد.

فرمانده لشکر ۱۶ عملیاتی قدس گیلان نیز در این یادواره با اشاره به سختی کار نیروهای آماد عنوان داشت: امروز دشمنان ما به این نتیجه رسیده‌اند که نمی‌توانند به مرزهای ما نزدیک شوند و باید در گردنه‌هایی که ما تعیین می‌کنیم با ما بجنگند.

سردار محمدعلی حق بین با اشاره به شباهت‌های رزمندگان دفاع مقدس و رزمندگان امروز گفت: در آن زمان، مواد را بسته‌بندی شده با کامیون به جبهه‌ها می‌بردند اما امروز انتقال این امکانات به جبهه مقاومت هنری مضاعف‌تر از زمان دفاع مقدس می‌خواهد.

وی با بیان اینکه دشمنان این خواب را به گور می‌برند که پایشان به مرزهای ما برسد خاطرنشان کرد: جوانان ما ثابت کردند که می‌توانند برای دفاع از کشورشان جنگ را به کیلومترها دورتر از مرز های کشور ببرند.

به گزارش تسنیم، رسته آماد از جمله رسته‌های لجستیکی نیروهای زمینی است که در زمینه پشتیبانی نیروها اعم از خوراک، پوشاک و تعمیر و نگهداری ابزارآلات فعالیت دارد.

گزارش و عکس: علی دارا

————————————————————————————————————————————————–

 

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت