جمعه،۵آبان۱۳۹۶
کد: 156821
«یادی که در دلهاهرگزنمی میرد یادشهیدان است»

جمعه های شهدایی احرار/ زندگی نامه شهید موسی صحرا پیما، شهرستان شفت

 

شهید صحرا پیما در مدت سه ماه که برای اولین بار به جبهه رفته بود مجروح شد وبعد بار دوم در غرب کشور جبهه ماووت عراق در ۳/۹/۱۳۶۶ بر اثر ترکش خمپاره به درجه رفیع شهادت نائل آمد .

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، این هفته نگاه دل شما همسفران را به زندگی نامه شهید موسی صحرا پیما شهرستان شفت جلب می نماید..

شهید موسی صحرا پیما در۲۰/۶/۱۳۵۱در روستای شا لما دیده به جهان گشود وی دوران ابتدایی تحصیل را در مدرسه ابتدایی شا لماء به پایان رساند و چون علاقه زیادی به جبهه و جنگ داشت تا پنجم ابتدایی بیشتر درس نخواند و عازم جبهه شد.

شهید ،در محل خود نیز به کارهای پایگاهی و فرهنگی بسیج مشغول بود چون خیلی کم سن بود خود ش را با هر کاری در بسیج مشغول می کرد، برایش فرق نمی کرد که کار مشخصی داشته باشد یا نه.

شهید موسی صحرا پیما، در زمان قبل از شهادت با اینکه خیلی کم سن بود و چون عاشق کارهای پایگاه و جبهه و جنگ بود و درسش را نیز بخاطر همین موضوع ترک کرده بود و داوطلبانه عازم جبهه شد .

شهید صحرا پیما دارای خانواده ای مذهبی بود .از نظر اخلاقی نیز ،بسیار خوش برخورد و با کرامت بود .

شهید نامبرده ،در همه مراسمات و دعاها و مساجد وهیأتها] هیئت ها [شرکت می کرد.

شهید صحرا پیما در مدت سه ماه که برای اولین بار به جبهه رفته بود مجروح شد وبعد از بار دوم که رفته بود جبهه ماووت عراق در  ۳/۹/۱۳۶۶ بر اثر ترکش خمپاره به درجه رفیع شهادت نائل آمد .

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت