چهارشنبه،۱۰آبان۱۳۹۶
کد: 157071
براساس توافق؛

حماس اداره گذرگاه رفح را به دولت وفاق ملی فلسطین تحویل داد

 

در راستای اجرای توافق جنبش های حماس و فتح، حماس اداره گذرگاه رفح را به دولت وفاق ملی فلسطین تحویل داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،به نقل از شبکه خبری «راشا تودی»، حماس اداره گذرگاه رفح را به دولت وفاق ملی فلسطین تحویل داد.

اداره گذرگاه های نوار غزه در مرز مصر و مرز سرزمین های اشغالی به وسیله دولت وفاق ملی یکی از بندهای توافقی است که اخیرا میان جنبش حماس و  فتح ایجاد شده است.

قرار شده بود چندین هزار نیروی امنیتی وابسته به دولت وفاق ملی، حفظ امنیت داخلی و گذرگاه های نوار غزه را برعهده داشته باشند.

صبح امروز چهارشنبه مراسم تحویل اداره گذرگاه رفح به دولت وفاق ملی به صورت رسمی برگزار شد که طی آن «هشام عدوان» سخنگوی  هیأت منحل شده اداره گذرگاه های  نوار غزه تأکید کرد که از حالا به بعد دولت وفاق ملی مسئول نهایی اداره گذرگاه های نوار غزه است.

وی افزود که به زودی نیروهای وابسته به گارد ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین به گذرگاه رفح اعزام خواهند شد و همه نیروهای وابسته به  حماس این گذرگاه را ترک می کنند.

عدوان ضمن تأکید بر اینکه این اقدام گامی رو به جلو برای تحقق بندهای آشتی فلسطینی است ابراز امیدواری کرده که دولت وفاق ملی بتواند به زودی گذرگاه رفح را بازگشایی کند تا بحران مردم نوار غزه را به پایان برساند.

از سوی دیگر «حسین الشیخ» وزیر امور مدنی در دولت وفاق ملی تأکید کرد  عوارضی که تا کنون در گذرگاه رفح اخذ می شد قطع و عوارض جدید بر اساس قانون فلسطین تعیین خواهد شد.

ادامه دارد…

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت