شنبه،۱۳آبان۱۳۹۶
کد: 157260

اعدام قاتل کارمند سابق موسسه کیهان + عکس

 

یکی از عاملان قتل کارمند سابق مؤسسه کیهان که در چهارراه استانبول دلارفروشی می‌کرد، پس ازتحمل ۱۳ سال کابوس مرگ، سرانجام در زندان رجایی شهر به دار مجازات آویخته شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،عصر شنبه ۳۱ مرداد ۸۳، «سلمان» در حالی که دو هزار یورو و هفت هزار دلار در کیف دستی‌اش داشت به شکلی مرموز ناپدید شد. پسران این مرد که نگران حالش شده بودند به تمام پاتوق‌های دلارفروش‌های چهارراه استانبول و دوستانش مراجعه کردند اما وقتی اثری از گمشده‌شان نیافتند به کلانتری ۱۰۹ بهارستان رفته و گزارش ناپدید شدن پدر را دادند. کارآگاهان نیز پس ازشنیدن اظهارات خانواده مرد گمشده، تحقیقات خود را با فرضیه آدم‌ربایی یا قتل Murder با انگیزه سرقت Stealing دلارها آغاز کردند.این درحالی بود که بررسی‌های مقدماتی و میدانی نشان می‌داد مرد دلارفروش آخرین بار وارد فروشگاه پوشاکی در یک پاساژ حوالی محل کارش شده اما هیچ کس بیرون آمدنش را ندیده بود.پلیس با این سرنخ به مغازه مورد نظر رفت و از آنجا که دو جوان ۲۲ ساله فروشنده در محل کارشان نبوده و به بیمارستانی در محدوده بهارستان رفته بودند، مأموران بلافاصله وارد عمل شدند. آنها در عملیاتی ضربتی دو مظنون اصلی پرونده را در راهروی بیمارستان غافلگیر و هر دو را دستگیر کردند. متهمان پس از بازجویی فنی وقتی خود را در برابر شواهد و مستندات پلیس Police دیدند با اعتراف به قتل مرد دلارفروش گفتند که مقتول را به بهانه خرید دلار به مغازه کشانده و او را به قتل رسانده‌اند. آنها پس از برداشتن دلارها، جسد قربانی را داخل گونی انداخته وآن را با موتورسیکلت به بیابان‌های اطراف ورامین انتقال داده و به آتش کشیده بودند.پس از اعتراف‌های هولناک، مأموران موفق به کشف بقایای جسد سوخته قربانی جنایت Crime شدند و پرونده پس از تکمیل تحقیقات، بازسازی صحنه و صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری تهران فرستاده شد.سپس قاضی Judge حسینی کوه کمره‌ای- رئیس وقت دادگاه- و چهار مستشارش، با توجه به درخواست اولیای دم برای قصاص عاملان جنایت، حکم قصاص هر دو متهم را صادر کردند.

این حکم پس از تأیید نهایی در دیوان عالی کشور به واحد اجرای احکام دادسرای جنایی ارسال شد. در حالی که کمیته صلح و سازش جلسات زیادی برای جلب رضایت اولیای دم برگزار کردند اما خانواده مقتول تحت هیچ شرایطی حاضر به بخشش نشدند. سرانجام حکم قصاص جنایتـــــــــکار ۳۵ ساله به نام «امیر حسین . د» ، در زندان Prison رجایی شهر به اجرا درآمد و دیگر متهم نیز همچنان در زندان به سر می برد.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت