شنبه،۱۳آبان۱۳۹۶
کد: 157261
جزئیات بیشتر از آتش سوزی در پالایشگاه تهران

۸ مهندس و کارشناس در آتش سوختند + عکس

 

شمار قربانیان آتش‌سوزی پالایشگاه نفت تهران درحالی به هشت تن رسید که دوتن ازمصدومان نیز در شرایط وخیمی به سرمی برند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،این حادثه Incident ساعت ۴ بعد از ظهرجمعه، هنگامی رخ داد که گروهی از مهندسان و کارشناس‌ها، سرگرم تعمیر بخشی از واحد پالایشگاه بر فراز برج تقطیر بودند، اما متأسفانه در پی نشت مواد سوختی، ناگهان حریق مهیبی رخ داد و هشت متخصص فنی در میان شعله‌های آتش سوختند.

یکی از شاهدان که هنگام وقوع حادثه در پایین برج تقطیر شاهد ماجرا بود، گفت: «حادثه چنان سریع اتفاق افتاد که به متخصصان فنی اجازه هیچ عکس العملی نداد و به همین خاطر آنها بشدت سوختند.ازطرفی به خاطراینکه آنها در ارتفاع نسبتاً زیاد بودند وحجم آتش نیز بسیاروسیع بود امکان نجات‌شان فراهم نشد و همگی در میان شعله‌های آتش گرفتار شدند. » روابط عمومی شرکت پالایش نفت تهران نیز اعلام کرد: آتش‌سوزی در پی نشت مواد اشتعالزا در واحد ایزوماکس هنگام اجرای عملیات تعمیر و نگهداری اورهال رخ داد که بلافاصله مأموران آتش‌نشانی باقرشهر در محل پالایشگاه حاضر شدند. کمیته مدیریت بحران در محل شرکت پالایش نفت تهران نیز برای بررسی دقیق علت حادثه تشکیل شد.حریق ساعت ۶ بعد از ظهرجمعه به‌طور کامل مهار شد.

رسیدگی فوری به وضعیت آسیب دیدگان

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیز به‌دنبال بروز حادثه در پالایشگاه نفت تهران، از مدیر درمان استان تهران خواست که به فوریت از آسیب دیدگان این حادثه عیادت و به وضعیت آنان رسیدگی کند و درارتباط با لزوم برقراری مستمری بازماندگان فوت شده‌ها اقدام شود.نوربخش همچنین بر لزوم برقراری مستمری بازماندگان این حادثه از سوی بخش بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی در اسرع وقت تأکید کرد.

پیام تسلیت وزیر نفت

وزیر نفت هم در پیامی ضمن تسلیت به بازماندگان حادثه انفجار در پالایشگاه تهران، خواستار رسیدگی فوری به خانواده‌های داغدار و بررسی علل بروز حادثه شد.

علت وقوع حادثه

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران هم با تشریح جزئیات آتش‌سوزی پالایشگاه گفت: برداشتن مسدود‌کننده‌ها هنگام تعمیرات سبب نشت مواد نفتی در پالایشگاه تهران و وقوع ناگهانی آتش‌سوزی شده است. ما در نخستین فرصت و با هماهنگی ستاد بحران شهرستان ری و استان تهران و با حضور معاون وزیر نفت، جلسه بحران را تشکیل دادیم که موارد بررسی شد. پس از بررسی‌های کامل نیزاطلاعات دقیق را به مردم ارائه خواهیم داد.وی افزود: حریق در همان لحظات اول اطفا شد، اما سرعت آتش‌سوزی زیاد بود؛ سرعت آتش‌سوزی به قدری سریع بود و در چند ثانیه اتفاق افتاد که امکان واکنش سریع کارکنان وجود نداشت./رکنا

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت