جمعه،۱۹آبان۱۳۹۶
کد: 157646
«یادی که در دلهاهرگزنمی میرد یادشهیدان است»

جمعه های شهدایی احرار/ زندگی نامه شهید بهنام کشاورز رضایی

 

شهید بهنام کشاورز رضایی در پانزدهم آبان ماه ۱۳۶۲ در عملیات والفجر۴ به شهادت رسید.

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، این هفته نگاه دل شما همسفران را به زندگی نامهزندگی نامه شهید بهنام کشاورز رضایی  جلب می نماید..

 شهید بهنام کشاورز رضایی فرزند شفیع در تاریخ چهارم اسفند ماه ۱۳۴۵ در یک خانواده مذهبی در شهر تهران متولد شد. از آنجایی که شهید در خانواده مذهبی رشد کرده بود زمینه بسیار مساعدی جهت فعالیت در امور انقلاب به رهبری امام خمینی پیدا کرده و فعالیت هایش را در مسجد حضرت علی اکبر(ع) شروع کرد و همگام با امت اسلامی جهت سرنگونی رژیم شاهنشاهی به مبارزه پرداخت و با توجه به استعداد وافری که داشت نقش مؤثری را در این مبارزات بعهده گرفت .

او در این موارد همیشه پیشتاز بوده و یکی از ترغیب کنندگان دوستان و خانواده به مبارزه بر علیه رژیم بود.

زندگی نامه شهید بهنام کشاورز رضایی در سالروز شهادتش  + عکس

پس از پایان دوران راهنمایی جهت ادامه تحصیل به دبیرستان شهید اختری رفته و جهت پاسداری از خون شهدا و حراست ازانقلاب اسلامی در سنگر انجمن اسلامی دبیرستان شروع به فعالیت نمود.

با فرمان امام خمینی مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین با لبیک گفتن به ندای رهبر به جمع عاشقان شهادت پیوست و ضمن شرکت در بسیج دبیرستان در واحد تبلیغات نیز فعالیت گسترده ای داشت.

او هر هفته که تهران بود به نماز جمعه می رفت و علاقه زیادی از خود نسبت به این اعمال عبادی سیاسی نشان مید اد.

در دوران زندگی کوتاهش سه بار به صحنه های نبرد حق علیه باطل اعزام گردید که یک بار نیز از ناحیه پا زخمی گردید و هنگامی هم که از مرخصی به پشت جبهه برمی گشت در واحد تبلیغات دبیرستان و بسیج مسجد فعالیت های خداگونه خویش را دنبال می نمود.

وبیشتر مواقع تا نیمه های شب در واحد تبلیغات بسر می برد تا اینکه سرانجام در تاریخ پانزدهم آبان ماه ۱۳۶۲ در منطقه پنجوین در عملیات والفجر ۴ به درجه رفیع شهادت نائل گشت.

زندگی نامه شهید بهنام کشاورز رضایی در سالروز شهادتش  + عکس

مادر شهید نقل می کند: بهنام قبل از شهادتش از دوستانش خواسته بود که اگر من شهید شدم به خانواده ام بگویید اسم مرا برروی سنگ قبرم «عبدالله» بنویسند و خانواده شهید نیز به این وصیت او عمل نمودند.

پیکر پاک این شهید بزرگوار در قطعه ۲۸ بهشت زهرا به خاک سپرده شده است.

زندگی نامه شهید بهنام کشاورز رضایی در سالروز شهادتش  + عکس

منبع: مرکز اسناد ایثارگران

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت