شنبه،۲۰آبان۱۳۹۶
کد: 157678

آقایان!مگر با برجام سایه جنگ را از سر کشورمان دور نکردید؟

 

روزنامه اصلاح طلب بهار درحالی بعد از یک رشته تهدیدهای آمریکا از سناریوی جنگ علیه کشورمان سخن گفته که این جریان و رؤسای دولتی‌اش به دروغ اعلام کردند که سایه جنگ از ایران برداشته شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،روزنامه اصلاح‌طلب بهار دیروز با تیتر درشت و هشدار آمیز درباره جنگ روی پیشخوان روزنامه فروشی‌ها ظاهر شد. این روزنامه سئوالی را مطرح کرده که آمریکا چه سناریویی برای مقابله با ایران در نظر گرفته است و زیر آن تیتر «سناریوی جنگ» با یک علامت سئوال را ذکر کرده است.

آقایان!مگر با برجام سایه جنگ را از سر کشورمان دور نکردید؟

موضوع جالب توجه در تیتر این روزنامه اصلاح‌طلب پرداختن به دروغی است که اصلا موضوعیت ندارد. آمریکا در حال حاضر با یک تاجر طرف است که به فکر سود و منفعت خود است و در این میان با توجه به وضعیت اقتصادی این کشور بسیاری از کارشناسان بیان می‌کنند که آمریکا محال است بتواند تاب تحمل هزینه یک جنگ سرسام‌آور که مشخص نیست در آن پیروز می‌شود را داشته باشد. هرچند که آمریکایی‌ها در طول تاریخ نشان داده‌اند که در هر جنگی که در آن بازنده باشند و سود سرشار نصیب‌شان نشود، حضور نخواهند یافت.

این درحالی است که اخیرا مقامات کاخ سفید با اشاره به تأثیرات ناشی از جنگ عراق بیان کردند که این جنگ «یکی از بزرگترین اشتباهات سیاست خارجی در تاریخ آمریکا بوده است».

در این رابطه روزنامه بهار در قالب سناریوی نظامی آمریکا علیه ایران نوشت:

« برخی تحلیلگران مسائل منطقه بر این عقیده‌اند که نطق ترامپ، اسناد سیا ( اتهام ارتباط ایران با القاعده)، استعفای حریری و … سناریویی برای آغاز یک برخورد نظامی در خاورمیانه است. در صورت تحقق چنین سناریویی هیچ کس در آن برنده نخواهد بود و می‌توان آنرا یک ناکامی بزرگ برای کشورها دانست. از همین رو این انتظار وجود دارد که حداقل مقامات ایرانی به عنوان یک سوی مسئله با به کار بستن تدابیری از به‌وجود آمدن یک تنش بزرگ در این منطقه به شدت جلوگیری کنند.»

جالب اینجاست که اصلاح‌طلبان همواره یکی از دستاوردهای برجام را دور کردن سایه جنگ از سر کشورمان مطرح می‌کردند، حال چطور شده است که با یک مجموعه فشارهای طراحی شده که سابقه طول و درازی از سوی آمریکایی‌ها علیه کشورمان دارند اینطور مرعوب از جنگ سخن می‌گویند و از مسئولان می‌خواهند در مجامع بین المللی دست به عصاتر حرکت کنند.

در ادامه فهرستی از شخصیت‌های دولتی که یکی از دستاوردهای برجام را دور کردن سایه جنگ از سر کشورمان قلمداد می‌کردند،‌ جهت یادآوری اشاره می کنیم:‌

نخستین‌بار مجید انصاری، معاون سابق پارلمانی رییس‌جمهور در اردیبهشت ماه سال ۹۵ و درمراسم تجلیل از معلمان نمونه شهرستان اسلامشهر و چهاردانگه گفت:

«در دیدار آقای روحانی با رییس‌جمهوری فرانسه، ایشان به آقای دکتر روحانی گفتند تصمیم ما برای حمله به ایران قطعی بود ولی برای زمان آن تردید داشتیم و انتخابات ریاست جمهوری و توافق هسته‌ای سایه جنگ را از سر ایران برداشت!»

*مشرق

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت