یکشنبه،۲۱آبان۱۳۹۶
کد: 157781
سرهنگ حسین محمد پور

تمامی تخلفات رانندگی در جاده های گیلان ثبت می شود

 

با پیگیری های انجام شده توسط پلیس راه گیلان،تمامی راه های مواصلاتی استان مجهز به دوربین ثبت تخلف سرعت به صورت ثابت در تمامی جاده ها شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،سرهنگ حسین محمد پور روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با پیگیری های انجام شده توسط پلیس راه گیلان،تمامی راه های مواصلاتی استان مجهز به دوربین ثبت تخلف سرعت به صورت ثابت در تمامی جاده ها شده است.

وی با اشاره به اینکه حداکثر سرعت مجاز در راه های استان ۹۵ کیلومتر است، تصریح کرد: رانندگان توجه داشته باشند که با این دوربین ها علاوه بر کنترل لحظه ای سرعت؛ میانگین سرعت خودرو نیز با اتصالی که با دوربین بعدی برقرار است ، محاسبه می شود.
وی خاطر نشان کرد : علاوه بر سرعت؛ دوربین ها قابلیت ثبت تخلفات دیگری همچون بستن یا نبستن کمربند ایمنی، استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی را نیز دارند .
به گفته سرهنگ محمد پور؛ این دوربین ها در تمامی محورهای مواصلاتی استان و بصورت شبانه روزی فعال است.
وی با بیان اینکه این دوربین ها در شرایط جوی مختلف و طی شب نیز توانایی ثبت تخلفات را دارند، افزود: تمامی حرکات مخاطره آمیز رانندگی از جمله حرکت بر روی خط اضطرار و حرکت نکردن دربین خطوط توسط این دوربین ها ثبت و قانون برای آنها اعمال می شود.
تخطی از سرعت مطمئنه و عدم توانایی در کنترل خودرو یکی از عوامل مهم در تصادفات می باشد.
گیلان به دلیل وجود بندرگاه و همچنین جاذبه های گردشگری از استانهای پر تردد و به تبع آن پر حادثه کشور است.
نام *
پست الکترونیک *
وب سایت