دوشنبه،۲۲آبان۱۳۹۶
کد: 157908
در حاشیه مراسم تشییع و تدفین رئیس اتحادیه چای‌کاران کشور

فرماندار رودسر خبر داد؛ پرداخت ۷۱ درصد مطالبات چای‌کاران رودسری

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،فرماندار رودسر از پرداخت ۲۷۰ میلیارد ریال معادل ۷۱ درصد مطالبات چای‌کاران این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،فرماندار رودسر از پرداخت ۲۷۰ میلیارد ریال معادل ۷۱ درصد مطالبات چای‌کاران این شهرستان خبر داد.

امیر جانبازی عصر امروز در حاشیه مراسم تشییع و تدفین «ایرج هوسمی» رئیس اتحادیه چای‌کاران کشور در جمع خبرنگاران این شهرستان با قدردانی از خدمات ارزشمند آن مرحوم اظهار کرد: هوسمی یکی از خدمتگزاران دلسوز صنعت چای کشور و همراه خوب مدیریت شهرستان رودسر بود.

وی با اشاره به اینکه مرحوم هوسمی استاد علم و ادب، فرهیخته فرهنگی و رئیس اتحادیه چای کارن کشور بود، افزود: آن مرحوم در زمان تصدی مسئولیت خدمات شایانی درراه توسعه و اعتلای همه جانبه صنعت چای کشور و دفاع از قشر زحمت‌کش و سخت‌کوش چای‌کاران انجام داده و تلاش ایشان در راستای حمایت از چای و چای‌کاران در اذهان ماندگار خواهد بود.

فرماندار رودسر در بخش دیگری از سخنان خود به برداشت ۲۱ هزار تن برگ سبز چای توسط چای‌کاران این شهرستان خبر داد و گفت: ارزش اقتصادی این میزان برگ سبز چای که از سوی ۲۸ کارخانه و ۴ شعبه ثابت خریداری‌شده بالغ‌بر ۳۸۰ میلیارد ریال است.

وی تصریح کرد: تاکنون ۲۷۰ میلیارد ریال معادل ۷۱ درصد مطالبات چای‌کاران به‌حساب آنان واریزشده که از متوسط استانی معادل ۶۴ درصد بوده بالاتر است.

جانبازی گفت: امسال هر کیلو برگ سبز چای درجه یک ۲۶ هزار و ۲۴۲ ریال و درجه‌دو ۱۴ هزار و ۶۹۵ ریال از چای‌کاران خریداری‌شده است.

وی با اشاره به اینکه رودسر دارای ۶ هزار هکتار باغ چای و ۸ هزار بهره دار است، افزود: حدود ۲۰ درصد چای داخلی کشور در این شهرستان تولید می شود.

فرماندار رودسر بیان کرد: هر ساله برداشت برگ سبز چای از نیمه اول اردیبهشت‌ماه در این شهرستان آغاز و در سه مرحله شامل چین بهاره، تابستانه و پائیزه انجام می‌گیرد.

به گزارش فارس «ایرج هوسمی» در سال ۱۳۰۵ در رودسر دیده به جهان گشود و در سن ۹۱ سالگی به دلیل کهولت سن درگذشت و امروز بعد از تشییع از میدان شهرداری رودسر در وادی این شهر به خاک سپرده شد.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت