جمعه،۱۰آذر۱۳۹۶
کد: 158867
یادی که در دلهاهرگزنمی میردیادشهدان است»

جمعه های شهدایی احرار/ برگی از زندگی شهید محمد رضا نشرودگل ،شهرستان رشت

 

شهید نشرودگل در سال ۱۳۳۳ در شهرستان رشت در خانواده ای مذهبی متولد شد و در خرداد ۱۳۵۲ در همین شهرستان دیپلم خود را گرفته و سپس جهت دوره کاردانی وارد دانشکده شد و در صدا و سیمای مرکز مشغول به فعالیت شد.

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، این هفته نگاه دل شما همسفران را به برگی از زندگی شهید محمد رضا نشرودگل ،شهرستان رشت جلب می نماید..

شهید نشرودگل در سال ۱۳۳۳ در شهرستان رشت در خانواده ای مذهبی متولد شد و در خرداد ۱۳۵۲ در همین شهرستان دیپلم خود را گرفته و سپس جهت دوره کاردانی وارد دانشکده شد و در صدا و سیمای مرکز مشغول به فعالیت شد. او علاوه بر فعالیتهای چشمگیر در دوران انقلاب اسلامی، در دوران جنگ تحمیلی به صفوف رزمندگان اسلام پیوست و پس از گذشت بیش از یک سال در جبهه ها سرانجام در تاریخ ۶/۱/۱۳۶۱ در عملیات فتح المبین به شهادت رسید.

برادر شهید می فرمایند:
پیروزی انقلاب اسلامی ، تحول روحی عظیمی در شهید به وجود آورده بود. از کارهای ناپسند دوری می جست. رفتارش توأم با معنویت بود. دم دم های صبح به خواندن قرآن و نهج البلاغه مشغول بود. از حجب و حیای خاصی برخوردار بود. هرگز بلند صحبت نمی کرد. از لحاظ اخلاقی بسیار متواضع برخورد می کرد. امر به معروف و نهی از منکر ، رعایت حلال و حرام ، انس با قرآن ، دعا ، راز و نیاز با معبود یکتا ، توکل به خدا ، ائمه و توسل به امام هشتم از خصوصیات ویژه شهید به شمار می رفت.

یکی از بزرگترین آرزوهایش پیروزی رزمندگان در جبهه های جنگ بود و با وجودی که در صدا و سیما مسئولیت سنگینی بر عهده داشت ولی باز نتواست از رفتن به جبهه ها بازماند و به فرمان امام خمینی (ره) برای دفاع از مملکت اسلامی در مقابل متجاوزین بعثی راهی صحنه های خونین نور علیه ظلمت شد.
در آخرین سفرش به جبهه سفارش نمود که راه شهدا ، امام و اسلام را ادامه دهید و پدر و مادرم را تنها نگذارید. تاثیری که شهادت ایشان در من به وجود آورد حساس غرور و شادمانی به علت توفیقی بود که خداوند بزرگ به ما داد تا برادرم در راه خدا و در رکاب امام خمینی (ره) که همان رکاب امام حسین (ع) به شمار می رود به درجه رفیع شهادت نائل شود.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت