سه شنبه،۷آذر۱۳۹۶
کد: 158982

هیچ چیز نمی‌تواند مرجع فتنه ‌را تغییر دهد

 

عده‌ای تا برخی رفتار‌های احمدی‌نژاد را می‌بینند یا سخنی از نیروهای انقلاب یا مراجع رسمی در نقد او می‌شنوند بلافاصله به میدان می‌آیند که «هشت سال بعد از موسوی به نتیجه رسیدید» یا اینکه «با این رفتارهای احمدی‌نژاد حصر توجیه‌پذیر نیست»و... .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،عده‌ای تا برخی رفتار‌های احمدی‌نژاد را می‌بینند یا سخنی از نیروهای انقلاب یا مراجع رسمی در نقد او می‌شنوند…

دکتر عبدالله گنجی در کانال تلگرامی خود نوشت: به عنوان کسی که دهها مطلب و مقاله پژوهشی و ژورنالیستی در نقد احمدی‌نژاد نوشته و فحش‌های آن را هم شنیده‌ام و تا مرز قضایی هم پیش رفته‌ام با صراحت اعلام می‌کنم تحقق فتنه ۸۸ ربطی به احمدی‌نژاد ندارد. شاید عنصر زمان و تنفر از او انگیزه طراحان را تقویت کرده باشد اما همانگونه که قبلاً نوشتم فتنه ۸۸ یک اقدام از قبل طراحی شده علیه نظام بود. حداقل دو شاخص این موضوع را برجسته می‌کند؛ اول طرح دروغین تقلب و دوم شعارهای ساختارشکن علیه نظام. احمدی‌نژاد روغگو باشد یا نباشد. اطرافیانش ریخت و پاش کرده باشند یا نکرده باشند و صدها نقص و ایراد دیگر هم اگر برایش متصور باشیم، مرجع فتنه در جای خود باقی است.
اعتراض نماینده پاوه به مولوی عبدالحمید
‌در پایان جلسه علنی روز یک‌شنبه مجلس، شهاب نادری نماینده پاوه در تذکری خطاب به رئیس بنیاد مسکن خواستار تأمین سرپناه برای مردم زلزله‌زده در فصل سرما و در تذکر دیگری به وزیر نیرو خواستار کاهش قیمت برق مناطق زلزله‌زده برای استفاده مردم از وسایل گرمایشی شد.
 از سویی، او که عضو فراکسیون اهل سنت مجلس هم است، با اشاره به اظهارات مولوی عبدالحمید مبنی بر اینکه علت زلزله کرمانشاه این بود که مردم این منطقه گناهکار هستند، به اعتراض گفت که «یادتان باشد، مردم مرزدار کرمانشاه اجازه ندادند دشمن وارد کشور شود. شما که امام جماعت هستید در حیطه همان مسجد سخن بگویید و مواظب باشید امثال ریگی در منطقه شما ایجاد نشود.»
  تشبیه بن سلمان به یزید در یک رسانه امریکایی
وبگاه امریکایی«نشنال اینترست» در مطلبی تحت عنوان « قمار بزرگ عربستان سعودی» در تحلیلی تاریخی و قابل تأمل، پس از شرح ماجرای جنگ سپاه ۳۰ هزار نفری یزید با گروه کوچک ۷۲ نفری به رهبری امام حسین علیه السلام و زندانی شدن خانواده امام، می‌نویسد: «این رویداد مهم در تاریخ اسلام منجر به تثبیت و تحکیم هویت سیاسی شیعیان علی(ع) شد.»این مطلب در ادامه آورده است: «به نظر می‌رسد، محمد بن سلمان قصد دارد با تکرار داستان کربلا به جنگ با حزب‌الله به عنوان یک گروه کوچک و نیرومند شیعه برود و آن را نابود کند.»
جالب آنکه این رسانه با این حال به تفاوت عمده وضعیت کنونی حزب‌الله لبنان و ایران با سپاه کوچک امام در کربلا اذعان داشته و می‌نویسد: «یک تفاوت عمده وجود دارد. عربستان به مانند صدر اسلام با یک گروه کوچک شیعه مواجه نیست، بلکه با ایرانی مواجه است که ظرفیت‌های تسلیحاتی و نظامی بالقوه زیادی دارد و تلاش‌های اخیر عربستان برای نفوذ در منطقه با شکست مواجه شده است. این شکست را در سوریه می‌توان مشاهده کرد… همچنین تلاش عربستان برای محاصره و تحت فشار قرار دادن قطر نیز شکست خورد… علاوه بر این، بمباران بی رحمانه یمن با هدف خارج کردن گروه شیعه انصارالله از قدرت نیز با شکست مواجه شده است.»
  پیروزی سوریه هم دستاورد برجام بود!
‌ اصلاح‌طلبانی که اغلب با حضور نظامی ایران در سوریه و عراق مخالف بودند، به جایی رسیده که حالا در پوشش ادبیاتی لطیف! پیروزی در سوریه را هم به نوعی دستاورد برجام تلقی می‌کنند! روزنامه بهار در گزارش یک روز یک‌شنبه خود نوشته است: «موضوع برجام که در ظاهر تنها به بسته شدن پرونده هسته‌ای ارتباط داشت و به رفع تحریم‌های مرتبط با آن پرونده منجر شد در اصل جایگاه کشورمان را از کشوری ذیل فصل هفت منشور ملل متحد و «تهدید برای صلح و امنیت جهانی» به کشوری مانند سایر کشورها تغییر داد. این تغییر جایگاه که مشخصاً بر اثر به ثمر نشستن توافق اتمی میان ایران و کشورهای ۵+۱ بود تأثیر ملموسی بر کنشگری منطقه‌ای ایران نیز داشته است. حضور ایران در سوریه در صورتی که این تغییر جایگاه رخ نداده بود قطعاً نمی‌توانست همراهی امروز را برانگیزد.»
به نظر می‌رسد برجام آنقدر بی دستاورد شده که رسانه‌های اصلاح‌طلب هر چیزی را به آن ربط می‌دهند. البته وقتی قرار بود برجام بر آب خوردن ما هم موثر باشد، یعنی در همه جا نقش دارد! و وقتی قرار است از قیام خونین اباعبدالله درس مذاکره بگیریم، لابد پیروزی در نبرد نظامی هم حاصل مذاکره با ۱+۵ در موضوع هسته‌ای است. روزنامه بهار از همراهی بین‌المللی با ایران در موضوع سوریه می‌گوید، در حالی که عملاً ما شاهد عدم همراهی غرب با ایران در جشن پایان داعش هستیم؛ آیا همین برای شکست برجامی که می‌گویند جامعه بین‌الملل را با ما همراه کرده است، کافی نیست؟
نام *
پست الکترونیک *
وب سایت