رهبر انصارالله: کنار فلسطین و لبنان در هر جنگی با رژیم صهیونیستی می مانیم - پایگاه خبری تحلیلی احرارگیلپایگاه خبری تحلیلی احرارگیل| اخبار ایران و گیلان
پنج شنبه،۹آذر۱۳۹۶
کد: 159216

رهبر انصارالله: کنار فلسطین و لبنان در هر جنگی با رژیم صهیونیستی می مانیم

 

شبکه خبری «المیسیره» یمن گزارش داد که «عبد الملک بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصار الله یمن در سخنانی با هشدار درخصوص ادامه بسته ماندن گذرگاه های یمن از سوی عربستان، گفت: ما بر همبستگی کامل خود با ملت فلسطین که در معرض توطئه شیطانی به سرکردگی رژیم سعودی، قرار دارد تاکید می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،به گزارش روز جمعه المسمیره، الحوثی در مراسم جشن بزرگ مردمی به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت پیامبر اسلام (ص)، گفت: مردم ما مردمی هستند که در برابر تجاوز در هر حجم و سطحی که باشد، هرگز تن به حقارت نخواهد داد و آرام نخواهد گرفت.

وی با اشاره به ولادت پیامبر (ص) افزود: جهان یکسره در تاریکی بود و جهل بود تا اینکه رسول خداوند قرآن را از سوی خداوند آورد. عنوان اصلی رسالت پیامبر، رحمت و مهربانی است که برای انسان آورده است.
الحوثی گفت: دین ما بهترین و رشد یافته ترین الگو را در تحمل مسئولیت و تلاش برای انجام آن به ما ارزانی داشته که همان رسول خداوند (ص) است. سالروز ولادت پیامبر، فرصت مهمی برای بازنگری و ارزیابی واقعیت امت ما است.
وی درباره ادامه تجاوز کشورهای عضو ائتلاف عربی به سرکردگی سعودی علیه یمن و عواقب خطرناکی که این تجاوز در سطح سیاسی و اقتصادی برای آنها به دنبال دارد، هشدار داد.
وی همچنین درباره ادامه بسته ماندن گذرگاه های یمن از سوی دشمن سعودی هشدار داد و گفت: ما بر حق خود برای انجام گام های مهم و حساس در برابر دشمن تاکید می کنیم. ما نقاط حساس دشمن را می شناسیم و در صورت ادامه محاصره و بسته ماندن گذرگاه ها، آن را هدف قرار می دهیم.
رهبر جنبش انصار الله یمن همچنین گفت: مردم ما مردمی پایدار، مجاهد است و در همه جبهه ها و عرصه ها حاضر است.
وی گفت: ما بار دیگر بر ایستادن خود در کنار مقاومت فلسطین و لبنان در هر گونه جنگ با رژیم صهیونیستی تاکید می کنیم.
الحوثی افزود: ما بر همبستگی کامل خود با ملت فلسطین که با توطئه شیطانی برای نابودی آرمانش روبه رو شده، توطئه ای که از سوی رژیم سعودی هدایت می شود، تاکید می کنیم.
او همچنین از مردم یمن خواست که فردا (جمعه) حضور فعالی در مراسم بزرگداشت سالروز ولادیت پیامبر اسلام (ص) داشته باشند.
ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان، از فروردین ماه ۹۴ تاکنون هزاران تن از یمنی را کشته و میلیون ها آواره برجای گذاشته است.
ائتلاف عربی در پاسخ به حمله اخیر موشکی گروه انصارالله یمن به فرودگاه ملک خالد ریاض، حملات هوایی به صنعا پایتخت یمن را افزایش داد و تمامی گذرگاه های هوایی، زمینی و دریایی یمن را مسدود کرد.
بسته ماندن گذرگاه های یمنی، یمن را با بحران انسانی شدیدی روبه رو کرده است. به نحوی که نهادهای بین المللی اعلام کرده اند که ده دقیقه یک کودک یمنی در اثر سوء تغذیه و بیماری جان خود را از دست می دهد.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت