پنج شنبه،۹آذر۱۳۹۶
کد: 159220

دبیر شورای امنیت روسیه: مقدمات خروج نیروهای روسی از سوریه آغاز شد

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،دبیر شورای امنیت روسیه روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگاران گفت: مقدمات خروج نیروهای روسیه از سوریه جریان دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،دبیر شورای امنیت روسیه روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگاران گفت: مقدمات خروج نیروهای روسیه از سوریه جریان دارد.

خبرگزاری ایتارتاس به نقل از سخنان «پاتروشف» در مورد تاریخ خروج نیروهای روسیه از سوریه نوشت: با آماده شدن شرایط، نیروهای روسیه از سوریه خارج خواهند شد. در هفته های اخیر موضوع خروج نیروهای روسیه از سوریه مطرح شده است.
به گزارش نامه نیوز، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه به تازگی در نشست سه جانبه سوچی با حضور روسای جمهوری ایران و ترکیه از پایان عملیات ضدتروریستی در سوریه در آینده نزدیک خبر داد.
سپهبد «والری گراسیموف» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه نیز اخیرا به امکان خارج سازی بخشی از نیروهای روسی از سوریه تا پایان سال جاری میلادی اشاره کرد.
‘فرانتس کلینتسویچ’ معاون کمیسیون دفاعی و امنیت شورای فدراسیون روسیه (سنا) به تازگی گفته است که این کشور نیروهای خود را پس از پایان عملیات ضدتروریستی در سوریه نیز کاهش نخواهد داد.
خبرگزاری روسی اینترفکس به نقل از ‘کلینتسویچ’ نوشت: پایگاه نظامی روسیه در سوریه باقی می ماند و بعید است تصمیمی به کاهش نیروهای نظامی در این کشور گرفته شود.
معاون کمیسیون امور دفاعی و امنیتی شورای فدراسیون روسیه همچنین افزود: ۳۴ فروند هواپیما و بالگرد در سوریه مستقر می شوند و بازگرداندن این جنگ افزارها به کشور بی معنی است.
روسیه از مهرماه سال ۹۴ به درخواست دمشق در سوریه عملیات ضدتروریستی اجرا می کند.
در این مدت در جریان عملیات نیروی هوافضای روسیه ۲۸ هزار تروریست کشته شده اند و ارتش سوریه توانسته ۹۲ درصد خاک این کشور را از کنترل تروریست ها خارج کند.
گروه کشورهای غربی-عربی ضدسوری به سرکردگی آمریکا از شش سال پیش با راهبرد سرنگونی حکومت سوریه، کارزاری را در این کشور به راه انداختند که باعث شد ده ها هزار تروریست افراطی از کشورهای مختلف جهان به سوریه گسیل شوند و از جنگ افزارهای پیشرفته، پول و حمایت های اطلاعاتی غرب برای مقابله با دولت سوریه استفاده کنند.
منبع: ایرنا
نام *
پست الکترونیک *
وب سایت