یکشنبه،۱۲آذر۱۳۹۶
کد: 159320
ویژه‌های جوان

اصلاح‌طلبان: اسحاق استعفا بده

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،عطش دستیابی به قدرت و بی‌توجهی به مشکلات و دغدغه‌های مردم در اصلاح‌طلبان به حدی گسترش یافته است که...

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،عطش دستیابی به قدرت و بی‌توجهی به مشکلات و دغدغه‌های مردم در اصلاح‌طلبان به حدی گسترش یافته است که…

عطش دستیابی به قدرت و بی‌توجهی به مشکلات و دغدغه‌های مردم در اصلاح‌طلبان به حدی گسترش یافته است که تنها پس از ۱۰۰ روز از آغاز به کار دولت دوازدهم، این جماعت به دنبال تبرئه خود از دولت است. روزنامه آفتاب یزد در یادداشتی از قلم صادق زیباکلام با عنوان «خودت را فدا کن» از اسحاق جهانگیری خواست از سمت خود کنار برود. وی نوشت: «اگر فرض را بر این بگیریم که آقای اسحاق جهانگیری تصمیمش را گرفته و عزمش را جزم کرده است که در ۱۴۰۰ به عنوان یک نامزد جدی اصلاح‌طلب وارد انتخابات شود، در چنین شرایطی این سؤال مطرح می‌شود که آیا بودن او در دولت آقای روحانی به نفع معاون اول تمام می‌شود یا به ضررش؟ من به شخصه معتقدم که بودن آقای جهانگیری در دولت دوازدهم آنچنان به نفع او از جهت رأی آوری نخواهد بود. چراکه در دور دوم ریاست جمهوری آقای روحانی بنابر دلایلی که برای خود دارم، کارنامه چندان موفقی را برای ایشان پیش بینی نمی‌کنم.
بنابراین چه آقای اسحاق جهانگیری و چه فرد دیگری که در دولت آقای روحانی شریک باشند باید توجه کنند که این شراکت یک سرمایه گذاری سودده و پرمنفعت برای کسی که می‌خواهد بعدها نامزد ریاست جمهوری شود نخواهد بود، چراکه عدم موفقیت دولت دامن همه را خواهد گرفت و این «همه» شامل آقای اسحاق جهانگیری هم خواهد بود. بنابراین عقل سلیم و منفعت شخصی و سیاسی آقای معاون اول حکم می‌کند که او کناره بگیرد و شریک در ضرر و زیان‌های سیاسی دولت دوم آقای روحانی نشود». این روزنامه اصلاح‌طلب همچنین در مطلبی با عنوان «استعفا بده» نوشت: «در برخی محافل اصلاح‌طلبی از استراتژی‌ای سخن به میان آمده است که در پی اجرای آن باید اسحاق جهانگیری از سمت معاون اولی کناره‌گیری کند تا جناح چپ بتواند در انتخابات ۱۴۰۰ دستان پری داشته باشد. پیش از این رسول منتجب نیا گفته بود: «اصلاح‌طلب‌ها نه تنها نباید پاسخگوی عملکرد ریاست جمهوری باشند، بلکه باید به نمایندگی از مردم از رئیس‌جمهور پرسشگری کنند.» نوع رفتار اصلاح‌طلبان با دولت دوازدهم، ادامه راهی است که اصلاح‌طلبان در دولت یازدهم دنبال کردند و نتیجه آن، ناکارآمدی اقتصادی، بر زمین ماندن بسیاری از وعده‌ها، تحمیل تحریم‌های بیشتر به جای لغو تحریم‌ها و حاشیه‌سازی‌های مصنوعی بود که اتلاف نیروی دولت و هزینه شدن امکانات و ظرفیت‌ها در جاده‌های فرعی را به دنبال داشت.
این فراکسیون بیکار با کارنامه خالی
«آیا فراکسیون اصلاح‌طلبان مجلس (فراکسیون امید)، مطالبات اصلاح‌طلبانه‌ای را که نمایندگی می‌کند تاکنون در قالب یک طرح از سوی این فراکسیون به صحن مجلس برده است؟ این پرسشی است که روزنامه اصلاح‌طلب جامعه فردا در قالب یادداشتی از اعضای این فراکسیون مطرح کرده است. سپس پاسخ داده احتمالاً در پاسخ به آن، لکنتی در کار خواهد بود. کارنامه فراکسیون از این نظر پاک پاک است. درجای دیگری از این یادداشت آمده است: دوره نمایندگی چهارسال یا ۱۴۰۰ روز نیست و در مجموع چیزی حدود ۴۰۰ روز مفید است. کافی است اصلاح‌طلبان هر یکصد روز دو مسئله مهم این کشور را در قالب طرح‌هایی به مجلس تقدیم کنند. همین می‌توانست کافی باشد، اما خبری نیست. فراکسیون بی‌عملی است.»
این روزنامه اصلاح‌طلب همچنین در مطلبی با عنوان «۱۷ ماه بیکاری فراکسیون امید» نوشت: «۱۸ ماه از تشکیل مجلس دهم و فراکسیون امید می‌گذرد. پس از ۱۸ ماه این سؤال مطرح است که اعضای فراکسیونی که پیش از انتخابات با شعار امید، آرامش و رونق اقتصادی قدم به میدان رقابت گذاشتند و پیروز شدند چه اقدام جدی‌ای در مسیر احقاق شعارهایشان انجام داده‌اند؟ آیا در طول این زمان که تقریباً یک سوم عمر مجلس دهم است، فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی، طرحی برای بهترشدن وضعیت زندگی مردم به صحن مجلس رفته است؟ عملکرد فراکسیون امید در زمینه شناسایی مشکلات اساسی مردم و ارائه راهکار برای آن در قالب طرح، تقریباً هیچ است!»
منبع: روزنامه جوان
نام *
پست الکترونیک *
وب سایت