وی با توجه به نگرانی رژیم صهیونیستی از نفوذ منطقه­‌ای جمهوری اسلامی ایران گفت: صهیونیست­‌ها در جبهه نظامی سوریه شکست خورده­‌اند. به تعبیر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، وزیر جنگ پیشین این رژیم و نظریه‌پردازان آن، ایران در حال حاضر پشت مرزهای فلسطین اشغالی در جولان است.

کارشناس مسائل غرب آسیا با تأکید بر تداوم حمایت­‌های صهیونیست­‌ها از گروه­‌های تروریستی اشاره داشت: رژیم صهیونیستی از نفوذ ایران در منطقه احساس خطر دارد. به همین دلیل با شکست داعش در نبرد نظامی و برچیده شدن بساط آن در جغرافیای سوریه و عراق نباید بپنداریم که این گروهک به‌طور کامل مضمحل شده است.

وی با اشاره به نقشه­‌های آمریکایی­‌ها و سعودی­‌ها و متحدان منطقه­‌ای آن‌ها برای تداوم بحران در منطقه غرب آسیا تأکید کرد: به نظر می­رسد رژیم صهیونیستی، واشنگتن و آل سعود توطئه‌های دیگری برای ناامن کردن منطقه در دستور کار دارند.

صفا تاج با توجه به گزینه­‌هایی که از سوی غربی­‌ها و متحدان منطقه­‌ای آن­ها بعد از شکست داعش دنبال می­‌شود، مطرح کرد: آن­ها عملاً با ایجاد تنش و درگیری تلاش می­‌کنند همچنان منطقه را ملتهب نگه دارند و به دنبال تفرقه میان جهان اسلام و جهان عرب هستند.

وی با تأکید بر سوءاستفاده حامیان گروه­‌های تروریستی از مذاهب اسلامی و تبلیغ­‌های منفی علیهجمهوری اسلامی ایران اشاره داشت: آن­ها به دنبال شیعه‌هراسی و ایران‌هراسی هستند؛ لذا عملاً دست به اقداماتی می­‌زنند که اهل تسنن را در مقابل تشیع یا اعراب را مقابل ایران قرار دهند.

کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به اقداماتی که برای تداوم اندیشه داعشی صورت می­‌گیرد، گفت: نکته‌ای که نباید از آن غفلت کرد، عبارت است از اینکه تفکر وهابی گری و داعش همچنان وجود دارد و برای این تفکر تبلیغ می‌شود.

وی با توجه به تلاش­‌های حامیان داعش برای حفظ این تفکر در کشورهای دیگر تأکید کرد: آن‌ها از سرمایهعربستان استفاده می‌کنند تا این تفکر را در کشورهای دیگر مانند افغانستان، پاکستان، تاجیکستان، ازبکستان و حتی تا فیلیپین گسترش دهند.