شمخانی: نبرد با داعش در عرصه امنیتی، فرهنگی و اعتقادی همچنان ادامه دارد - پایگاه خبری تحلیلی احرارگیلپایگاه خبری تحلیلی احرارگیل| اخبار ایران و گیلان
سه شنبه،۱۴آذر۱۳۹۶
کد: 159521
در دیدار با رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق؛

شمخانی: نبرد با داعش در عرصه امنیتی، فرهنگی و اعتقادی همچنان ادامه دارد

 

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان می‌گوید که برای نابودی ریشه‌های تفکر داعش‌ساز که مورد حمایت برخی کشورهای منطقه است باید مقابله مستمر و همه‌جانبه همچنان ادامه یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،شیخ هُمام حمودی، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق و نایب رئیس پارلمان این کشور بعداز ظهر امروز (دوشنبه) با دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و در خصوص مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه گفتگو کرد.

شمخانی با اشاره به پایان حکومت خودخوانده داعش، پاکسازی عراق از لوث گروه‌های تروریستی -تکفیری را به ملت، دولت و ارتش عراق تبریک گفت و تاکید کرد؛ نبرد با داعش در عرصه امنیتی، فرهنگی و اعتقادی همچنان ادامه دارد و برای نابودی ریشه‌های تفکر داعش‌ساز که مورد حمایت برخی کشورهای منطقه است باید مقابله مستمر و همه‌جانبه همچنان ادامه یابد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی اضافه کرد: صبر و ایستادگی مردم عراق و دلاوری‌های ارتش، نیروهای امنیتی و مردمی به ویژه حشدالشعبی موجب شد تا علی‌رغم ناخشنودی برخی کشورها، بزرگترین تهدید منطقه نابود شود.

امیر دریابان شمخانی همصدایی رئیس جمهوری یک کشور غربی با رژیم صهیونیستی و تاکید بر انحلال حشدالشعبی را نشان‌دهنده تدارک توطئه‌ای جدید برای بازگشت ناامنی و تروریسم به منطقه ذکر کرد واظهار داشت: هوشمندی مسئولان عراق و به ویژه نمایندگان پارلمان این کشور اجازه به ثمر نشستن توطئه بیگانگان برای لطمه زدن به انسجام و امنیت داخلی این کشور را نمی‌دهد و به طور قطع با این فتنه‌ها مقابله خواهد شد.

وی افزود؛ بخش مهمی از بحران‌های منطقه با هدایت و طراحی آمریکا و رژیم صهیونیستی و با هدف حفظ امنیت حاکمان کودک‌کش تل‌آویو و فروش بیشتر تسلیحات نظامی شکل می‌گیرد، لیکن مردم عراق ثابت کردند امنیت خریدنی نیست و به جای اعتماد به قدرتهای خارجی با اتکا به خود و بسیج مردمی شکل گرفته بر اساس فتوای مرجعیت می‌توانند بر بزرگترین تهدیدات امنیتی فائق شده و به پیروزی دست یابند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، وحدت سرزمینی و یکپارچگی ملی در عراق را ضامن ثبات، امنیت و حفظ منافع همه اقوام و طوایف عراق دانست و تصریح کرد: همکاری نزدیک میان کشورهای قربانی تروریسم در منطقه به منظور مقابله نظامی، امنیتی و فرهنگی با تروریسم ضرورتی اجتناب‌ناپذیر و عاملی بازدارنده در مسیر شکل‌گیری مجدد تروریسم خواهد بود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تجلیل از نقش پارلمان و نمایندگان منتخب ملت عراق در مقابله با حرکت های تجزیه‌طلبانه و مخل وحدت سرزمینی تصریح کرد؛ با همکاری پارلمان‌ها و مجالس کشورهای اسلامی می‌توان صدای مظلومیت مردم یمن و بحرین را به گوش جهانیان رساند و سازمان‌های بین‌المللی را برای متوقف‌سازی خشونت‌ها و دخالت‌های خارجی وادار به اقدام واقعی و اثرگذار نمود.

شیخ هُمام حمودی رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق نیز در این دیدار با تقدیر از نقش ارزشمند جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با گروه‌های تروریستی در عراق و منطقه تاکید کرد؛ ما علی رغم مشکلات اقتصادی و امنیتی پیروزی‌های زیادی به دست آوردیم و این روند را با کمک متحدان واقعی خود ادامه خواهیم داد.

شیخ هُمام حمودی با رد دخالت‌های مقامات غربی در امور داخلی عراق خاطر نشان ساخت؛ اگر نیروهای فداکار مقاومت مردمی در عراق نبود، تروریست‌های داعش اکنون در قلب پاریس خیمه زده بودند.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت