سه شنبه،۱۴آذر۱۳۹۶
کد: 159528
فریاد های خاموش خانواده شهدای کرمانشاه

وضع وخیم خانواده شهدا در مناطق زلزله زده/ بنیاد شهید کاری نمی کند کمیته امداد به داد برسد

 

ناتوانی، سوء مدیریت و عدم رسیدگی بنیاد شهید در مناطق زلزله زده باعث این شده است که ایثارگران خواسته اند تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی باشند!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،از زلزله کرمانشاه و سر پل ذهاب چند هفته گذشته است و تقریباً همه نهاد های دولتی و غیر دولتی تا جایی که توانسته اند به مردم این منطقه کمک کرده اند. اما آنچه در این منطقه مغفول مانده حضور بسیار زیاد خانواده های شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگرانی است که نهاد متولی امرشان یعنی بنیاد شهید اصولا خدماتی تا کنون به این خانواده ها نرسانده است.

بنیاد شهید ، خانواده شهدا را رها کرده است!

بنابراین گزارش، امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید خود از مناطق زلزله زده کرمانشاه یادآور شد: با توجه به بازدید از مناطق زلزله زده کرمانشاه و مذاکراتم با آقای تجری نماینده ی محترم مردم قصرشیرین و سرپل ذهاب، باید این را بگویم که کمیته ی امداد امام خمینی به عنوان یک نهاد انقلابی در مناطق زلزله زده بسیار خوب عمل کرده است.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی هم مدیریت خیلی خوبی را در این مورد داشته است متذکر شد: آنچه که نماینده ی محترم قصر شیرین بیان کردند این بود که خانواده ی معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان هنوز در یک وضعیت بلاتکلیفی در شهرها و روستاهای زلزله زده قرار دارند و بنیاد شهید که متولی این کار است آنها را به حال خود رها کرده است.

درخواست خانواده شهدا برای رفتن زیر نظر کمیته امداد

خجسته یادآور شد: آنچه که در گزارش نماینده ی محترم قصرشیرین وجود داشت و من استنباط کردم این بود که خانواده ی معظم شهدا، جانبازان و آزادگان درخواست داشتند که آنها  زیر نظر کمیته امداد و یا بهزیستی قرار بگیرند تا  از این بلاتکلیفی نجات پیدا کنند.

نماینده ایثارگر استان همدان ادامه داد: ناتوانی، سوء مدیریت و عدم رسیدگی بنیاد شهید در مناطق زلزله زده باعث این شده است که ایثارگران خواسته اند تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی باشند!

وی تصریح کرد: آقایان در این وضعیت خاص باید به سرپل ذهاب می رفتند و ایثارگران را تعیین تکلیف می کردند. من وقتی در سر پل ذهاب بودم جانبازانی که مرا می شناختند با من که صحبت می کردند، می گفتند ما را از این وضع نجات یا حداقل تحت پوشش کمیته امداد قرار دهید.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس دهم یادآور شد: در گزارش آقای تجری وضعیت ایثارگران بسیار تاسف بار و بهم ریخته عنوان شده  و تقاضای آنها این است که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی قرار گیرند.

وضع خانواده شهدا اسف بار است!

خجسته تاکید کرد: من برای بنیاد شهید و امور ایثارگران متأسفم که بجای اینکه مثل یک خادم بالای سر این بندگان خدا باشد، آنها را به حال خودشان  رها کرده است به نحوی که نماینده ی محترم قصر شیرین و سرپل ذهاب به ما بگوید وضعیت اسفبار است.

نماینده ی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر چه مسئولان بنیاد به مناطق زلزله زده سر زدند اما کمیته امداد و بهزیستی علاوه بر اینکه به آنجا رفتند، مدیریت هم کردند؛ ولی چرا بنیاد شهید  در مناطق زلزله زده حضور موثری پیدا نکرده و خانواده های ایثارگر را تحت پوشش قرار نداده است؟ مگر ایثارگران کرمانشاه جزو خانواده بزرگ ایثارگر نیستند؟

وی در ادامه تصریح کرد: گزارش آقای تجری برای من خیلی اسفناک  بود و من فکر می کنم بنیاد باید اقدامات عاجلی انجام دهد و در این راستا ما از رئیس جمهور درخواست می کنیم که به وضع بنیاد شهید رسیدگی و آن را تعیین تکلیف کند و اجازه ندهند بیش از این به ایثارگران فشار وارد شود.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت دارو و درمان ایثارگران در مناطق زلزله زده متذکر شد: متاسفانه در بحث بهداشت و درمان ما شاهد صحنه های نامناسب برای ایثارگران در مناطق زلزله زده بودیم که به طور مثال جانبازی که پای مصنوعی داشت  باید به دنبال دریافت کمک های اهدایی همانند دیگران در صف های طولانی می ایستاد.

خجسته در پایان خطاب به رئیس جمهوری گفت: آقای رئیس جمهور! به داد بنیاد شهید برسید که نمونه ی آن عملکرد نامناسب این نهاد در سرپل ذهاب است. ما نمی خواهیم بعضی اتفاقات که در استان ها رخ داده است را مطرح کنیم ولی چکار کنیم که آنها(مسئولان بنیاد) ایثارگران را به حال خود رها کرده و به کارهای خود می رسند.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت