پنج شنبه،۱۶آذر۱۳۹۶
کد: 159644
روزنامه اسرائیلی نوشت

افشای ۴ شرط علی عبدالله صالح برای همکاری و اتحاد با ریاض و ابوظبی

 

این گزارش افزود؛ عربستان در یمن و لبنان جنگ همه جانبه‌ای را برای مقابله با نفوذ ایران آغاز کرد اما در هر دو کشور شرایط علیه آل سعود است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،🔷 روزنامه اسرائیلی در گزارشی نوشت که مشکل عربستان در حال حاضر محمد بن سلمان است.
🔷 هاآرتص نوشت؛ این هفته سیاست خارجی این آقا ۲ ضربه دردناک متحمل شد؛ کشته شدن علی عبدالله صالح و پس گرفتن استعفای سعد حریری.
🔷 این گزارش افزود؛ عربستان در یمن و لبنان جنگ همه جانبه‌ای را برای مقابله با نفوذ ایران آغاز کرد اما در هر دو کشور شرایط علیه آل سعود است.
🔷 به گفته هاآرتص، محمد بن سلمان به پیشنهاد ولیعهد امارات از علی عبدالله صالح خواست که از همراهی با حوثیها دست بکشد و با آنها وارد ائتلاف شود.
🔷 عبدلله صالح نیز این پیشنهاد را به همراه ۴ شرط قبول کرده بود. اسمش از لیست تحریمهای بین‌المللی خارج شود، در یمن جدید یک جایگاه سیاسی خوب داشته باشد، امنیت خود و خانواده اش تضمین شود و خواسته‌های مالی‌اش تامین شود.
🔷 هاآرتص با اشاره به شکست طرح عربستان و امارات گزارش داده که حوثیها پس از مطلع شدن از این توطئه تا لحظات آخر عبدالله صالح را تحت فشار گذاشته تا به آنها پشت نکند و متحد آنها باقی بماند.
🔷 این گزارش در پایان نوشت، طرح عربستان برای تغییر رژیم در یمن شکست خورده و آنها فهمیده‌اند که برای توقف ایران در لبنان و یمن نمی‌توانند هرچیزی را دیکته کنند.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت