پنج شنبه،۱۶آذر۱۳۹۶
کد: 159771
صفار هرندی:

چرا دوباره دم از مذاکره می‌زنند؟/ برجام ۲ و برجام ۳ مقدمه جنگ هستند

 

✅عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام برجام را آزمونی شکست‌خورده دانست و با طرح این سؤال که الان چرا دوباره دم از مذاکره می‌زنند، گفت: برجام ۲ و ۳ به این معناست که همان بلای عراق سر ما بیاید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،صفار هرندی در همایش منادیان فرهنگ در همدان گفت: در قضایای اخیر جدالی بین حق و باطل در منطقه خاورمیانه اتفاق افتاد؛ کسانی که در ارتباط با این ماجرا موضع گرفتند و کاملا منطبق بر نظر فرمانده پیش رفتند، محدود بودند.

♦️صفارهرندی با اشاره به اینکه با وجودی که از برخی انتظار می‌رفت کنار فرمانده باشند در نقطه مقابل قرار گرفتند، بیان کرد: طبق فرموده ولی فقیه وظیفه داشتیم در موضوع سوریه وارد عمل شویم چراکه بشار اسد از جریان مقاومت حمایت کرده بود، در این باب ولی امر دستور بر کمک به سوریه داد اما برخی مقاومت کرده و شبهه وارد کردند.

🔴وی در ادامه با اشاره به فردی که در دوران مسوولیت خود حتی یک تلفن هم برای حمایت از مقاومت نداشت، بیان کرد: همین افراد زمانی مخالف حمایت از مقاومت بودند، زمانی که غنائم پیروزی را پخش می‌کنند حضور می‌یابند و از مدافعان حرم تقدیر می‌کنند؛ همان آدم سال گذشته گفت هر دو طرف جنگ سوریه از عوامل آمریکا بودند و با این حال در یادواره‌های شهدای مدافع حرم سخنرانی می‌کند.

♦️عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بسیجی خود را با ولایت تنظیم می‌کند چراکه اگر خود را با رهبری تنظیم نکند بسیجی نیست، گفت: کار کسانی که پرچم ارزش‌مداری را در برابر ولی برمی‌دارند مانند همان قرآن به سر نیزه کردن در زمان امیرالمؤمنین است.

♦️وی با اشاره به اینکه اگر رهبری می‌فرمایند ساکت باشید باید ساکت بود و اگر امر بر فریاد است باید فریاد زد اما عده‌ای این گونه نیستند، خطاب به حامیان برجام‌های ۲ و ۳ اظهار کرد: خودتان هم می‌دانید از برجام چیزی به دست نیامده است، برای چه چیزی برای مراحل بعدی حرص می‌زنید؟

🔴صفارهرندی در ادامه خطاب به این حامیان گفت: در این صورت باید خیلی از داشته‌های خود را برای آن برجام‌ها بدهیم چراکه در مرحله بعد باید تمام قدرت خود را خرج مذاکره کنیم و اگر قدرت خود را از دست دهیم این بار مذاکره نمی‌کنند بلکه روی سرمان می‌زنند.

♦️وی با اشاره به اینکه برجام ۲ و ۳ می‌خواهد ما را از دارایی‌هایمان خلع کند، افزود: خودشان می‌گویند نمی‌توانند گزینه نظامی داشته باشند و آمریکایی‌ها بارها گفته‌اند آماده جنگ واقعی نیستند بلکه جنگ فانتزی را در پیش گرفته‌اند مانند همین عراق که در ابتدا مطمئن شدند تمام مراکز نظامی رژیم بعث عراق منهدم شده است و روزی به آمریکا خبر دادند عراق خلع سلاح مطلق است و آن زمان را برای حمله به عراق انتخاب کردند، در حقیقت خلع سلاح مقدمه آغاز جنگ علیه ملت ایران است.

🔴عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: برخی روزنامه‌های مزدور می‌گویند برای امنیت باید به سراغ برجام‌های دیگر رفت و رسماً دعوت می‌کنند دارایی‌های خود را در مذاکره به حراج بگذاریم، این به این معناست که همان بلای عراق سر ما بیاید، آن‌ها برای این هدف خود زندگی و معیشت مردم را به آن گره می‌زنند.

♦️وی تاکید کرد: در جواب باید گفت شما همان کسانی هستید که گفتید با امضای برجام همه چیز خوب خواهد شد و رونق در کسب و کار می‌آید و …؛ در حالی که اتفاقی نیفتاد.

🔴صفارهرندی برجام را آزمونی شکست‌خورده دانست و با طرح این سئوال که الان چرا دوباره دم از مذاکره می‌زنند؟ گفت: با مذاکره‌های بعدی دیگر فقط مشکل معیشت نداریم بلکه مشکل امنیت و استقلال خواهیم داشت.

♦️وی با بیان اینکه اگر ولی فقیه نباشد هر لحظه یک عده آدم بزدل و ترسو تکه‌ای از مملکت را به باد می‌دهند؛ اضافه کرد: در قرآن کریم داریم که نباید بالاتر از سخن پیامبر و ولی جامعه حرف زد.

🔴عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: طبق آیات قرآن کریم در فراخی و رونق همه می‌آیند، می‌خواهی کمک کنی در ساعات سختی کمک بده، این ساعت سختی زمانی است که دل عده‌ای متزلزل می‌شود و عده‌ای باید در کنار رهبری باشند.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت